Podziel się swoją radością 2

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Na zimę pamiętaj wykopać krzaki i do domu żeby były na kolejny rok, dopiero wtedy będzie wysyp papryk bo krzak zwalnia z rozrostem i pcha w owoce.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Aktualizacja. Teraz woda leje się w ziemię obok sadzonek.
Obrazek

A tutaj zimna woda ze studni wypycha ciepłą z wiadra, na wierzch idzie wieko więc jest to szczelne i działa pod ciśnieniem.
Obrazek

W teorii brzmiało to dobrze, w praktyce w połowie czasu podlewania wieko strzela do góry bo pompka wytwarza za duże ciśnienie :mrgreen: Powiększyłem otwory w wężu i przykryłem wieko płytką chodnikową. Jutro pod wieczór zajrzę zobaczyć co się dzieje. Dzisiaj wieczorem zastałem wilgotną ziemię w okolicach sadzonek więc było ok, ale że wczoraj były eksperymenty to i wody się nalało dużo. Z resztą dzisiaj też. Trzeba będzie to kontrolować i może ustawić podlewanie raz na 2 dni jeśli będzie za mokro. Aha, do wiadra wlałem trochę nawozu do papryk/pomidorów, więc już mam nawet automatyczne nawożenie :mrgreen:
czaczafan
Posty: 5
Rejestracja: środa 05 cze 2019, 08:15
Lokalizacja: ok. Krakowa

Post autor: czaczafan »

Ostatnio udało mi się naprawić pewien element w samochodzie . Nie jestem specem od motoryzacji , dlatego bardzo cieszę się , że jakoś wykonałem to zadanie
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Syn zadał mi pytanie, czy byłem kiedyś bogaty... no i przypomniałem sobie, że przecież byłem milionerem. :mrgreen:
Obrazek

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

"Tysionc pińcet" postów na forum :mrgreen: :razz:
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Zmiana stanowiska w firmie. Przeniosłem się z produkcji do biura. Robię to co lubię (siedzę przy komputerze, klikam i skroluję ekran) i jeszcze mi za to płacą. :) O wiele mniej stresu i tylko muszę popracować nad zbalansowaniem diety, bo kilka kilogramów więcej mam do dźwigania. :)
zed-art.co.uk
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Ćwicz regularnie mięśnie stabilizujące kręgosłup byś nie skończył na stole i nie bywał po sanatoriach jak ja.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Karolinki po 50 dniach od wsadzenia sadzonek w grunt:
Obrazek

Pokazują się pąki:
Obrazek

Red scorpion coś przyatakowało:
Obrazek
Ale zauważyłem że jak coś takiego się dzieje to roślina zrzuca chore liście i sobie dalej ładnie rośnie. No ale na tych pąków jeszcze nie widać.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Ładne roślinki.

A mnie (prawdopodobnie) udało się zaobserwować obłoki srebrzyste. Jest tu jakiś miłośnik nocnego nieba, który mógłby potwierdzić bądź zaprzeczyć moim przypuszczeniom?

Obrazek
Awatar użytkownika
darek_b
Posty: 66
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 21:08
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: darek_b »

Potwierdzam, to NLC czyli obłoki srebrzyste. :)
HaikeLite MT03 II Devourer, Convoy S11[3000K], Skilhunt H03, Olight M20, Ultrafire S12 XML-T6, Nitecore TIP, Convoy S2+UV i kilka laserów 10-100 mW [green, purple]
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Zdjęcie nawet po części nie oddaje tego pięknego widoku. Polecam czasami zerknąć wieczorem na zachodnie niebo :wink:
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Panjarek »

Ostatnie kilkanaście dni spędziłem na forum w skutek czego kupiłem dwa zaparzacze do kawy oraz wszedłem w posiadanie ręcznego młynka do kawy comandante c40.
Kawa teraz smakuje o niebo lepiej.
Trudno uwierzyć ale dzięki dobremu mlynkowi i prostym urządzeniom smakuje lepiej niż w byle kawiarni.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Mnie to nigdy nie smakowały te szczochy pokroju żółtego tchibo. Sam sobie mielę w zwykłym młynku elektrycznym i zaparzona zwyczajnie w zwykłym kubku smakuje świetnie. Pewnie w jakimś zaparzaczu będzie jeszcze lepiej ale jakoś nie mogę się zebrać żeby coś kupić. Poważne pytanie - co daje ręczny młynek?

Obrazek
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Panjarek »

Nie tyle ręczny młynek co dobry młynek. Ja akurat kupiłem ręczny bo taki chciałem.
Dobry młynek daje to, że przemiał jest równy i nie ma pylu
Jeśli przemiał jest równy to wszystko zaparza się równo i można uzyskać pełen smak kawy a dzięki brakowi pyłu nie ma goryczy. Ogólnie czuć smak kawy. Dopiero się uczę, z tych samych ziaren można uzyskać różne smaki. Zależy jak przygotujesz.
Ważne jest też aby ziarna były świeżo palone oraz aby mielic tuż przed parzeniem.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Równy przemiał daje z kolei to, że zaparza się w takim samym czasie po upływie, którego powinieneś przerwać ten proces. Jak mówią specjaliści po zmieleniu masz maksymalnie 3 minuty na zaparzenie inaczej CO2 zrobi swoje i już nie ma tego co powinno.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
ODPOWIEDZ