Powerbank

....nie pasujące gdzie indziej...
piotrekk5
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 11 lip 2019, 14:12
Lokalizacja: Warszawa

Powerbank

Post autor: piotrekk5 »

Jaki powerbank polecacie? Coś sprawdzonego i dobrego w stosunku jakość-cena.
Panjarek
Posty: 170
Rejestracja: środa 05 kwie 2017, 20:35
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: Panjarek »

Kup u Chińczyków obudowę z elektroniką i ogniwa na forum. Wtedy będziesz miał dobrze i w miarę tanio.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Wszystkie produkty marek: Xiaomi, Blitzwolf, Rock. Zwróć uwagę na gniazda wejście/wyjście w zależności jakiego i jakiej liczby potrzebujesz.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Panjarek pisze:Kup u Chińczyków obudowę z elektroniką i ogniwa na forum. Wtedy będziesz miał dobrze i w miarę tanio.
Pod warunkiem, że będzie to elektronika wydajna prądowo i stabilna.
Posiadam kilka takich obudów i niestety szmelc nie wart nawet 1$.
Wiecznie w drodze.
lech149
Posty: 35
Rejestracja: środa 03 paź 2018, 13:26
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: lech149 »

A masz dobrą ? :razz:
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

W sensie, czy sprawna?
Tak - sprawna. Kilka sztuk i każda ma tak samo.

Obudów tych z ogniwami z demobili w połączeniu z lampką USB używam jako oświetlenia awaryjnego. Próba wypompowania z nich 1 A na sprawnych 2 ogniwach, które dają radę przy 5 A w latarce kończy się przerwaniem ładowania.

Jako powerbanku używam Xiaomi 20 Ah. Jak kupić z pewnego źródła polecam Xiaomi.
Wiecznie w drodze.
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Ari93 »

Miałem wcześniej chyba 3 "ładowarki" z li-ion na 5V i faktycznie jest dramat... do czasu aż znalazłem moduł z QC 3.0 o mocy rzekomo do 24W:
https://pl.aliexpress.com/item/32907001 ... 5c0fDDRoMR
Moduł jest bardzo efektywny, poprzednie grzały się przy <5V i niecałym 1A a na tym dopiero pełne ładowanie po QC 3.0 mocą ok 16W robi jakieś wrażenie i się dosyć nagrzewa, przy ok 10W w zasadzie jest chłodny. Testowałem na 3 polaptopowych starych akumulatorach, ciągnie tak że aż się ciepłe robią ;)
Co ciekawe wg specyfikacji "Prąd wyjściowy: 5V3A, 9V2A, 12V2A", gdzieś mi się wyzwalacz QC zagubił więc więcej testów zrobię później ale na 5V wyciągnąłem 4,44A przy napięciu aż ~4,91V i... skończyły mi się potencjometry w moim sztucznym obciążeniu. Miałem to zabrane na PolAndRock wraz z kilkunastoma ogniwami i wykorzystałem raptem ~2,5 zestawów ładując 2 telefony. Jestem bardzo miło zaskoczony tym urządzeniem tym bardziej że jest za raptem niecałe 10zł.
Zostawiłem też na prawie półtorej miesiąca pod akumulatorami, napięcie na 3 aku ok 1800mAh spadło do 4,06V także myślę że też jak najbardziej w porządku. Po chwili nieaktywności napięcie na złączu usb znika do czasu wpięcia jakiegoś kabla. Gdy jest zasilony pali się tylko niebieski led, odcina przy ok 2,5-2,6V i z powrotem włącza przy bodajże ok 2,9V.
Ostatnio zmieniony środa 07 sie 2019, 08:50 przez Ari93, łącznie zmieniany 1 raz.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Używam powerbanka tracer 8400 z wymienionymi akumulatorami na NCR18650GA. Niczym nie ustępuje Xiaomi Mi power bank 2. Nawet ośmielę się stwierdzić, iż akumulatory GA lepiej radzą sobie w niskiej temperaturze. W porównaniu z polimerowymi w xiaomi. Na dodatek xiaomi po każdym ładowaniu traci ciut pojemności. Przetwornice w tych dwóch bankach mocy wydajnościowo są niemal identyczne. Oczywiście tracer nie ma QC.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

murgrabia1410 pisze:xiaomi po każdym ładowaniu traci ciut pojemności.
Możesz rozwinąć myśl?
Wiecznie w drodze.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Barton_ pisze:Możesz rozwinąć myśl?
Często używam go do GPS, który rozładowuje go do odcięcia zasilania. Podczas ładowania podłączam miernik USB. Za każdym razem wpompowuje mniej mAh. Cóż mam więcej napisać... Traci pojemność w oczach. Odczuwam to po długości działania GPS. Najwięcej pojemności stracił już po 3 rozładowaniach. Czas działania GPS zmalał o 1 dzień.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Zatem reklamuj.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
pankracy
Posty: 102
Rejestracja: sobota 16 maja 2015, 08:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pankracy »

Jaki powerbank polecacie?
10Ah- Xiaomi
20Ah- Baseus
ODPOWIEDZ