Convoy S12 - najlepsza latarka Convoy'a?

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Ciacho mogę Ci postawić i bez tego, w końcu po coś siedzę w tej robocie ;) Niestety ze Scyzorykiem się w najbliższym czasie nie umawiałem, więc nie po drodze mi do Ciebie :( A do ośrodka wypoczynkowego w Sielpi, by być bliżej Ciebie, też nie jadę :/

To są Twoje testy, rób co chcesz i jak chcesz, ja tylko wspominam o tym że nie rozumiem takich testów z chłodzeniem. Warunki pogodowe mają wpływ na to kiedy turbo się zbije, ale weź pod uwagę detal że na dworku w nocy latarkę trzymasz w dłoni która jest ciepła, a do testów jest ona chłodzona po całości w wodzie czy tam wentylatorem, co także pewnie leciutko kaleczy wynik :)
Jak uważasz że to ważne, rób. Twoja piaskownica i Twoje klocki, mnie nic do tego.
kobert
Posty: 45
Rejestracja: środa 15 cze 2016, 14:17
Lokalizacja: 52.25N, 21E

Post autor: kobert »

Dziubek pisze:ja tylko wspominam o tym że nie rozumiem takich testów z chłodzeniem. Warunki pogodowe mają wpływ na to kiedy turbo się zbije, ale weź pod uwagę detal że na dworku w nocy latarkę trzymasz w dłoni która jest ciepła, a do testów jest ona chłodzona po całości w wodzie czy tam wentylatorem, co także pewnie leciutko kaleczy wynik
A dla mnie jako czytelnika, takie testy są pożyteczne, przynajmniej w odniesieniu do czołówek i latarek które można zamontować na rowerze lub kasku. Widać dzięki nim na co stać dany sprzęt w sprzyjających warunkach, a w takich często będzie on używany.
Awatar użytkownika
Yantar
Posty: 74
Rejestracja: niedziela 13 sie 2017, 13:18
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Yantar »

Odnośnie testów z chłodzeniem - nie każdy potrzebuje świecić "ciągiem" na najwyższym dostępnym trybie, ale np. ja chciałbym wiedzieć, na ile sumarycznie minut z maksymalną jasnością mogę liczyć. Np. w przypadku Convoy'a M3 już wiem, że mogę liczyć na tyle, że nie ma sensu go ruszać z półki ;).
Serdecznie pozdrawiam
Jacek / Yantar
Awatar użytkownika
marcus
Posty: 257
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2008, 13:33
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: marcus »

w przypadku małych, i małych na 26650 latarek które na rower, gdzieś tam bezludzie to ma to sens.
Światełkowy convoy Dariusza wytrzymał na pełnej mocy 3,04A tylko 1:20-1:30 (w szklance wody 4min) w sumie nigdy nie przyuważyłem spadku mocy na rowerze (!?), jednego mam S2 5lat i S2+ 4lata. później protestuje z podsieniem progu temp na maxa na ile sie da.

Lumintop 3500lm wytrzymuje 2min i utrzymiamien 60% dalej nie ma problemów przez kolejne kilka minut.

A szperacz Brynite na 3,8A wytrzymuje 13min z chwilowymi spadkami i powraca po chwili na 95%
Eneen
Posty: 29
Rejestracja: środa 28 kwie 2010, 09:00
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Eneen »

@Mocarny: czy mógłbyś mi zmierzyć średnicę wewnętrzną głowicy w okolicach gwintu lockringa oraz głębokość od "dociskającej" krawędzi lockringa do poziomu płyty PCB lub ew do dna głowicy?
Mocarny
Posty: 399
Rejestracja: wtorek 07 maja 2019, 18:10
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Mocarny »

Tego drugiego wymiaru ci nie podam, bo szybka się zaklinowała i nie mogę jej wyjąć. Suwmiarka mi zaginęła, więc tylko linijką ci zmierzyłem, 32mm wewnętrznej średnicy gwintu
Eneen
Posty: 29
Rejestracja: środa 28 kwie 2010, 09:00
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Eneen »

Pięknie dziękuję!
ODPOWIEDZ