Lampy warsztatowe -wyliczenie realnej dłługości świecenia

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

Lampy warsztatowe -wyliczenie realnej dłługości świecenia

Post autor: kuń »

Witajcie. Jak w temacie.
potrzebuje wyliczyć realną -oczywiście nieco przybliżoną - długość świecenia lamp.
Lampa ma podświetlić blat szklany- pod blatem ozdobna drewniana okleina-fornir.

Chodzi o to by znaleźć sensowną cenowo lampę świecącą raczej szeroko -bo będzie oddalona od forniru na maksymalnie 5 cm a ma podświetlić i co ważne prześwietlić obszar 75/50cm

Zrobiłem próby na pożyczonej nieco zajechanej lampie i kiepskich akumulatorach AA
Lampa testowa to jakieś niewiadoma co, bo brak oznaczeń ,jedna dioda jako latarka i długi pasek z boku jako warsztatowa, Deklarowane 110 i 220LM.
Od wielkiej biedy te 220 Lm by dało radę prześwietlić blat ale:
Nie mam ochoty wymieniać baterii co 2 godziny .a na testowej nie mam jak sprawdzić bo to stary i zajechany sprzet.
fajnie by było jakby taka lampa świeciła non stop np. 6H ma świecić szeroko- to już sobie znajdę ale jak mając deklarowane przez producenta czy sprzedawcę dane -ilość watów- i znając pojemności ogniw czy to AA lub 18650 =Tak wiem nie ma mitycznych 88800Mah :)
jak mogę wyliczyć orientacyjny czas świecenia na pełnych bateriach?

np. coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/lampa-latarka ... 7866383629
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Dokładnie ta sama lampa jest przetestowana na youtube. W niskim trybie ok. 1A. W trybie wysokim ok. 2A. Przy pełnym napięciu 4.2V. Tam są akumulatory w równoległej konfiguracji. Więc z np. sanyo jest ok. 6800mAh. Na pewno nie ma 20W. Czasy pracy łatwo przeliczyć. Nie wiadomo czy ma stabilizację prądu? Jak nie ma, to lepiej wsadzić wysoko-prądowe sony vtc6. I mamy 6000 mAh. Więc poświeci na low:6h/na max:3h
kuń
Posty: 36
Rejestracja: wtorek 17 sie 2010, 21:07
Lokalizacja: międzyzdroje

Post autor: kuń »

Dzięki znam ten test, pomaga bo pokazuje realnie jasność lampy.

inna sprawa ze tam znamy realny pobór 1 lub 2 A i znając pojemność ogniw łatwo to wyliczyć.

Cały problem polega na tym jak nie mam lampy i nie ma ich testu nigdzie.
Pal licho jakby to była 1 lampa ale ja bym potrzebował 3 bo 1 na podświetlenie blatu a 2 na podświetlenie miejsca pracy -mobilna gastronomia- mam akumulatory ale muszę szanować prąd . Stąd zasilanie AA lub 18650

cała zabawa polega na tym że jak będą działały to codziennie -więc nie chcę uzależniać się od kiepskiej ładowarki wbudowanej w lampę -w przypadku 188650
czy wbudowany akumulator również mnie nie urządza bo to to samo .
jak padnie ładowanie cała lampa do kosza albo do naprawy a na to nie mam czasu .

to może inaczej postawie pytanie:

znając przybliżoną jasność ( ilość lumenów ) jaką potrzebuję ( jest to jakieś 3 lampy po 220 -250 Lm ) i znając dane akumulatorków AA ( zakładamy ze w lampie są 3 akumulatorki AA ) czy możemy orientacyjnie wyliczyć czas świecenia?

czy np. ma sens opis z aukcji:
220 lm czas świecenia około 4H zasilanie 3AA

https://allegro.pl/oferta/lampa-warszta ... 8097900033

zasilane np. Everactive AA 2600 mAh
Ostatnio zmieniony niedziela 23 lut 2020, 12:35 przez kuń, łącznie zmieniany 1 raz.
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

Odpuść do takich celów akumulatory NiMh. Akurat podobną lampę mam na warsztacie. Varta 2700 jak i Eneloop. To cienkie bolki w porównaniu z 18650 dobrej marki. W NiMh bardzo siada napięcie pod większym obciążeniem. Dopiero w poniedziałek mogę podać realny czas świecenia takiej lampy. Na pewno nie ma stabilizacji prądu w tej lampie. A cała elektronika to 2 rezystory :padam:. Więc bardzo szybko spada jasność wraz z rozładowaniem akumulatora. Jak mobilnie to może jakieś zasilanie z akumulatora 12V? Żelowego lub marine? Do tego jakaś przetwornica? Możliwości sporo.
ODPOWIEDZ