Podstawy z świetlowek kompaktowych

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Podstawy z świetlowek kompaktowych

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Czy wiecie gdzie można dorwać podstawy z świetlowek kompaktowych o mocach rzedu 40-50W? Pisałem do sprzedawców o uszkodzone świetlówki, pytałem w sklepach. Nikt nie ma. W założeniu ma to być baza do zamiennika na ledach.
Jakieś pomysły?
ILPT
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Podstawy z świetlowek kompaktowych

Post autor: Mociumpel »

Jak to mówi łądna pani z credit agricol do podsiadły: ale po co tak komplikować ;)
1. kupujesz DOWOLNĄ tube ledową zasilana jednostronnie
2. kupujesz DWA takie uchwyty https://allegro.pl/oferta/uchwyt-swietl ... 7004639706 lub podwójne ...
3. kupujesz szczelną oprawkę zasilającą https://allegro.pl/oferta/oprawka-bryzg ... 5020260601
i tworzysz sobie zestawy jak tutaj https://allegro.pl/oferta/biala-oprawka ... 6612664539
i tadam masz tanio prosto i skutecznie podwieszaną nawet na sznurku "dziwna żarówke ledowa" z bezpiecznym zasilaniem chronionym gumowa szczelna fabrycznie oprawką.
Ewentualnie można kupić oprawe tzw. "kadłubek" (najczęściej szczelną) z przygotowanymi juz pod dana długość okablowaniem za ok 30-40 zł z gwarancją ;)
Innych niz tubowe nie rozwazaj - lepiej kupic cos mocnego wkręcanego - wybó jest od 3W do 100W w ledzie, czasem nawet z gwarancja 5 lat tylko kosztuje to wtedy ...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Podstawy z świetlowek kompaktowych

Post autor: skaktus »

Nie sprecyzowałem, ale pisząc świetlówki kompaktowe miałem na myśli takie na e27 ;)
ILPT
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Podstawy z świetlowek kompaktowych

Post autor: Mociumpel »

acha ... czyli chcesz kadłubek PO świetlówkach ... no to raczej nie dostaniesz - od 1 stycznia żadna z hurtowni elektrycznych nie prowadzi odbioru tego typu odpadów - przepisy mówia jednoznacznie: aby móc to robić trzeba mieć osobne pomieszczenie do utylizacji, a nie beczkę gdzie wrzuca się śmieci tego typu , przeszkolona załogę i odpowiedni strój - a to są koszty więc oficjalnie odpady firmy oddają bezpośrednio do firm które sie tym zajmują - krótko - kiedyś można było takie odpady wygrzebać teraz w zasadzie marne szanse.
BKK
Posty: 595
Rejestracja: sobota 12 lut 2011, 05:48
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podstawy z świetlowek kompaktowych

Post autor: BKK »

Ja ostatnio w hurtowni kupowałem żarówki ledowe z trzonkiem E27 po 3.90 lub coś koło tego. Choć to była cena uzyskana ilością, bo brałem ich kilkaset. Normalna cena była dużo wyższa. Więc może poszukać tanich żarówek, sprawdzić możliwości demontażu i wykorzystać potrzebne części? Zresztą, mamy tutaj producenta oświetlenia, może on coś podpowie?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Re: Podstawy z świetlowek kompaktowych

Post autor: skaktus »

Z gotowców nic nie wykorzystam - blaszka z któej robią teraz wnętrze ma grubość około 0,2mm itd. Tanie ledy, nawet te znanych marek to katastrofa. Podstawy będę wykorzystywał do zamienników na ledach, ale o realnej mocy 46W i z chłodzeniem aktywnym. Oryginalna podstawa była stanowczo za mała (średnica 5 cm), te z kolei które mam to prawie 10 cm i są z kolei za duże - ledwo mieszczą się w kloszu...
ILPT
ODPOWIEDZ