Zalany Video chińczyk - dobranie sterownika

Strefa mokra... ;)
maquinista
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 15:46
Lokalizacja: szczecin

Zalany Video chińczyk - dobranie sterownika

Post autor: maquinista »

Trafił mi w ręce zalany chińczyk, sterownik zalany, raczej nic z niego nie zrobię. Diody jednak się uchowały i świecą. Zasilaczem sprawdziłem i przy 3.5V pobierają nawet 5A prądu, więc potrzebował bym sterownik który będzie miał średnicę max 40mm i wysokość 20mm dawał około 4A i te 3.5V. Diody niebieskie i czerwone mnie nie interesują. Zasilanie oryginalnie jest 1s7p. Doradzicie jakiś sensowny sterownik?

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Zalany Video chińczyk - dobranie sterownika

Post autor: ElSor »

NANJG105 z AMCkami na kanpakę ;) ma ~17mm średnicy więc tylko pierścień dotoczyć trzeba.
Zresztą 12 diod może dostać znacznie więcej niż 4A (no chyba, że wiszą w powietrzu, to nawet mniej). Oczywiście dla takich prądów można "skopiować" część z oryginalnego sterownika i zrobić nowy na AMC7136 - w 3-4 LEDowcach był taki stosowany niegdyś i spokojnie ponad 10A dawał (zależnie od rezystorów pomiarowych). Jak są ścieżki całe to układ AMC7136 można by na pająku dolutować do tego sterownika w odpowiednie miejsca i wylutować z niego niepotrzebne graty.
maquinista
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 25 maja 2014, 15:46
Lokalizacja: szczecin

Re: Zalany Video chińczyk - dobranie sterownika

Post autor: maquinista »

W sumie chyba w ten sposób spróbuję podejść do tematu i uruchomić sam procesor który tam jest i może uda się dodać tylko te układy AMC7136.
W razie czego będę pisał. Dzięki ElSor za pomoc
ODPOWIEDZ