Szyfrowanie połączenia i dziwna sprawa.

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Szyfrowanie połączenia i dziwna sprawa.

Post autor: murgrabia1410 »

1.) Coś się porobiło z szyfrowaniem połączenia, po tym wycieku danych. Tak mam na różnych systemach (win/linux/laptop/stacjonarka) oraz przeglądarkach. Po wpisaniu www.swiatelka.pl, łączy się bez szyfrowania. I muszę ręcznie wpisywać https://. Niby nic ale jednak. Często na różnych postach, mimo wymuszenia szyfrowania. I tak strona wskakuje bez niego.
2.) Dla mnie istotna i kłopotliwa sprawa. Bardzo często, po wejściu na forum i jego zamknięciu. Wyszukiwarka google wyświetla komunikat : "Nasze systemy wykryły nietypowy ruch pochodzący z twojej sieci komputerowej......." i muszę używać potwierdzenie captcha. Bez wchodzenia na forum, ani razu takiego komunikatu nie otrzymuję (linux/win). Nie pomaga czyszczenie ciasteczek itp. Normalność wraca dopiero po dniu albo i więcej. Aż do ponownego wejścia na forum. O co biega? I nie piszcie o wirusach u mnie itp.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Szyfrowanie połączenia i dziwna sprawa.

Post autor: ElSor »

Ad2 Google Cię nie lubi.
Ad1 Nie po wycieku a aktualizacji ... naprawione.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Szyfrowanie połączenia i dziwna sprawa.

Post autor: Dziubek »

Używasz VPN-a albo proxy ? Ta przypadłość bywa w przypadkach gdy używasz google bez zalogowania się do ich konta. Ewentualnie działasz w trybie incognito. A wędrówka na VPN + Incognito do Google to captcha jest pewniakiem.
Jakiego masz dostawcę internetu ?
ODPOWIEDZ