Buty na jesień - deszcz itd.

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Buty na jesień - deszcz itd.

Post autor: skaktus »

Witajcie.

Czy jest coś sensownego w temacie butów na jesienne deszcze co nie rujnuje domowego budżetu? Buty z przeznaczeniem do chodzenia typowo miejskiego, tak aby po wyjściu w miasto w celu załatwienia sprawy i powrocie nie mieć kałuży w bucie. Sprawdziłem lokalnie w sklepach, to co proponowano zaczynało się od 400 zł za teoretycznie najprostsze modele itd z zastrzeżeniem że muszę mieć budżet 600 zł. Firma dla mnie obojętna, znaczek na bucie też. Macie jakieś wskazówki / propozycje?
ILPT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Buty na jesień - deszcz itd.

Post autor: ElSor »

Najpewniejsze https://allegro.pl/kategoria/meskie-kalosze-70085

Nie wiem też co też w jesiennym deszczu jest niezwykłego, że "zwykłe" buty masz mokre chodząc po mieście ale może wystarczy impregnat do butów na te problemy. Mi Decathlonowy impregnat, położony na ich buty bez nieprzemakalnej membrany (ale też bez jakiś siatek i otworków) sprawił, że mogłem pół buta zamoczyć w kałuży i nic nie przemakało. Oczywiście środek zakupiłem z przeznaczeniem do butów zimowych ale testowo poszedł też na inne i działał niezwykle dobrze. https://www.decathlon.pl/impregnat-do-b ... 51985.html przy czym ja mam jeszcze jakiś z dawniejszych partii, w innych barwach.
Awatar użytkownika
Sosenia
Posty: 426
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 14:38
Lokalizacja: ZG

Re: Buty na jesień - deszcz itd.

Post autor: Sosenia »

Impregnat i wysokie buty - i tym sposobem zrobiłem sobie kalosze z butów na zimę. Nic nie przecieka - ale niestety też nie oddycha... Ja kupiłem impregnat w Lidlu.
S2+: XM-L2 U2-1B 2.1A || XM-L2 T6-4C 2.1A || (MOD) XP-E2 Red 1.4A || 365nm Nichia UV
S2 XP-L HI 2.8A || BLF Q8 || Skilhunt H03 NW || Astrolux C8 XP-L HI 3B || KDLITKER C8.2 XHP35 HI NW || L6 XHP70 N2-3A || L2 XP-L HI V2-1A
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Re: Buty na jesień - deszcz itd.

Post autor: rafalklis »

Miałem wiele par butów trekkingowych Badura z membraną SympaTex. Żadne nie przemakały, a bywały na zimowych wyprawach w ciężkich warunkach. Dodatkowo można skórę natłuszczać tłuszczem do butów.
Gregor887
Posty: 335
Rejestracja: wtorek 04 wrz 2012, 14:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Buty na jesień - deszcz itd.

Post autor: Gregor887 »

Ciężkie buty do błota potraktowałem tłuszczem. Osiem godzin w błocie za kostki nie zrobiło na nich wrażenia. Warunek - dobra skóra i dobry tłuszcz.
ODPOWIEDZ