Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
pankracy
Posty: 102
Rejestracja: sobota 16 maja 2015, 08:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pankracy »

pierotez pisze:W sumie głupie pytanie, kupić w/g wartosci. Brać nie z QC aby przedłużyć działanie?
Powerbank o pojemności 20Ah ma w nosie czy ładujesz go 10W czy 5W czy 15W.
Nie ma potrzeby martwienia się o to, a jak tak bardzo Ci zależy to użyj jakiejś starej ładowarki od tel, w stylu 5V 500mA. To tylko 40-48h ładowania :mrgreen:
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Post autor: murgrabia1410 »

pankracy pisze: Powerbank o pojemności 20Ah ma w nosie czy ładujesz go 10W czy 5W czy 15W. Nie ma potrzeby martwienia się o to, a jak tak bardzo Ci zależy to użyj jakiejś starej ładowarki od tel, w stylu 5V 500mA. To tylko 40-48h ładowania :mrgreen:
To weź wepnij amperomierz między PCB a ogniwo.
Jeszcze jest takie coś, jak ilości ogniw w power banku. Xiaomi 20000 : 6x18650. Jeszcze w miarę zniesie duże prądy. Bo ogniwa są połączone równolegle. Ale troszkę inaczej wygląda sprawa dla 2 ogniw pryzmatycznych. Dodatkowo dochodzi szybsze zużycie elektroniki przy szybszym ładowaniu. Większe napięcia, prądy. Większa temperatura.
Awatar użytkownika
pankracy
Posty: 102
Rejestracja: sobota 16 maja 2015, 08:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pankracy »

murgrabia1410 pisze:To weź wepnij amperomierz między PCB a ogniwo.
Nie widzę takiej potrzeby, wiem czego się spodziewać a ewentualna odchyłka będzie w zakresie błędu pomiarowego.

Ten powerbank może być ładowany 5V/2A, 9V/2A, 12V/1.5A
Czyli 10W, 18W, 18W.
Bierzemy najgorszy przypadek, 18W. Podzielimy przez ilość ogniw czyli 6 sztuk.

3W na jedno ogniwo. SKANDALICZNIE OGROMNA POTĘŻNA MOC NA JEDNO OGNIWO JEZU CHRYSTE!!!!!!!!!!111111
Dla uproszczenia oczywiście pomijam moce strat.
murgrabia1410 pisze:Dodatkowo dochodzi szybsze zużycie elektroniki przy szybszym ładowaniu. Większe napięcia, prądy. Większa temperatura.
Elektronika ma w nosie takie temperatury pracy, czy to będzie 35 czy 75 stopni.
Owszem, w skali dziesiątek lat ma to znaczenie, ale przepraszam, czy zamierzasz kupić teraz PB i dać wnukowi za 70 lat?

Serio uważasz, że to problem który zadziała na żywotność ogniw i elektroniki? Nie popadaj w paranoje proszę
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Ari93 »

Tym bardziej że tu nie ma ma mowy o ładowaniu telefonu o pojemności 13Wh ładowarką o mocy 28W w 40min do 100% tylko wielkiego powerbanka ~74Wh w czasie "turbo krótkim" 6h. To jest i tak WOLNO. Jakbyś tam podpinał ładowarkę chociażby 100W to można by rozmyślać o trwałości ogniw. Już nie mówiąc o praktyczności i wygodzie, ja bym powerbanka którego muszę ładować dobę przez okno chyba wywalił, 6h i tak już jest długo.
Sam telefon ładuje w zasadzie non stop powoli przez QI w pracy na podstawce lub w samochodzie w uchwycie ale bywają takie chwile gdy nagle "o ...piiii..., zaraz wychodzę a mam mało energii", podpinam wtedy pod QC 3.0 i 18W robi swoje w 20min podbijając baterię o prawie 50%.
Osobiście czaję się troszkę na Xiaomi Power Bank 3 Pro 20000mAh z m.in. USB-C do ładowania przez PowerDelivery 45W np laptopa jak i tą samą technologią samego powerbanka również mocą 45W. Przyszłościowy wynalazek.
Awatar użytkownika
pankracy
Posty: 102
Rejestracja: sobota 16 maja 2015, 08:46
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: pankracy »

Ari93 pisze:Osobiście czaję się troszkę na Xiaomi Power Bank 3 Pro
250pln, ...piiii... jest trochę. Spoglądałem w jego kierunku, ale cena mnie odstraszyła.

Dlatego zacieram Baseus 20Ah
https://www.ceneo.pl/63531383[img]https ... 0636_6.jpg[/img]

Kolega również sobie to sprawił, zero problemów.
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Ari93 »

Cenowo faktycznie fajnie ale PD jedynie do 15V i zaledwie 18W, ten od Xiaomi jest 2,5 raza mocniejszy. Póki co nie szukam aktywnie, rzucił mi się w oczy na początku roku jak miał swoją premierę i stwierdziłem że kawał fajnego i przyszłościowego sprzętu ale jeszcze nie teraz.
pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Re: Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

Post autor: pierotez »

Kupiłbym jeszcze jeden "xiaomi powerbank 20000 2c" ale nie widzę w https://swiatbaterii.pl/6-power-bank.
Polećcie coś fajnego :roll:
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

Post autor: Dziubek »

pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Re: Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

Post autor: pierotez »

Ups, co byśmy zrobili bez kierownika.
Ooo, to ja mam QC3.0?!!
:super:
murgrabia1410
Posty: 909
Rejestracja: piątek 05 wrz 2008, 23:10
Lokalizacja: POLAND

Re: Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

Post autor: murgrabia1410 »

Przy kolejnych przyszłościowych zakupach powerbanków. Całkowicie wykreślam markę Xiaomi z mojej listy. Są to przereklamowane produkty. Chyba większość pozytywnych opinii, była pisana przez podstawionych ludków. Aby napędzić popyt na ten chłam. Odnoszę się do marnej jakości stosowanych w nich ogniw pryzmatycznych. Tracących na łeb pojemność. Oraz niestabilności zachowania elektroniki. Jak bym miał coś brać, to na pewno z wymiennymi 18650/21700.
pierotez
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 17 lip 2017, 15:21
Lokalizacja: polana nad rzeką

Re: Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

Post autor: pierotez »

Na razie 20000 2c chodzi jak burza, żadnej niestabilności nie stwierdziłem. Dobre wykonanie, materiały jak w smartfonach - chyba lepiej niż Huawei ;)
Jedynie przyczepiłbym się do deklarowanych 6 naładowań. U mnie jest to 3 i pół raza i death, ale tak od niemal samego początku.
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Re: Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

Post autor: FreeMagenta »

Nie wiem skąd ta opinia, mój 2 generacja 10000 mAh , ~150 cykli w przeliczeniu na pełne (fakt że rzadko rozładowuję na max), rozładowanie 0.5A, z banku wyszło 5V/6600 mAh (nominalnie 6900).
2C też mam sprzed ponad 2 lat, przetestuję później.
obecnie mam Redmi 20000, trochę, przyznam, jestem zawiedziony brakiem ładowania telefonu przez USB-C w powerbanku. No i Pixeli nie ładuje szybko (co w sumie nie jest wielką wadą, przy szybkim ładowaniu moment i nagrzany).
Blitzwolf BW-P9 też daje radę.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki poręczny PB / ew. ładowarka.

Post autor: Dziubek »

I ja się podpiszę pod kolegami bo Xiaomi 20000mAh z 2017 ma się dobrze. Nie jestem fanem marki, wręcz przeciwnie, ale uważam że kolega murgrabia1410 trafił bubla i tyle.
Co do ilości ładowań, zawsze lubili z tym przesadzać.
ODPOWIEDZ