Przednia lampka ~120zł

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

mik2 pisze:ElSor - a czym w praktyce różni się latarka od upka od tej gregowej, prócz ciut innego wyglądu? : )
C2 ma trochę słabszą anodyzację powiedzmy markowo jest niższa ma też zaletę dioda jest osadzona w pigule i ma lepsze właściwości odprowadzenia ciepła a także jest troszeczkę większa, ale chyba oferuje tylko 3 tryby o ile się nie mylę
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
Robot
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Robot »

Dlaczego latarka z zoomem nie zdaje egzaminu na rower obrazuje zdjęcie porównawcze.
Obrazek
Ustawienie szerokie daje lepsze doświetlenie boków ale słaby zasięgu oraz mniej światła. Do szybszej jazdy to za mało.
Duży zoom zwiększy zasięg da więcej światła ale jest całkowicie ciemno po bokach i bezpośrednio przed rowerem. Przy bardzo zmiennym terenie np. kręte ścieżki leśne nie zda egzaminu.
Poza tym regulowanie zoomu podczas jazdy to kiepskie rozwiązanie, może być uciążliwe lub niebezpieczne.
Latarkę z zoomem można rozważyć jako drugą np. montowaną na kask aby stosować jako doświetlenie/szperacz.
mik2
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mik2 »

Robot, dzięki, to wiele wyjaśnia. Wszelakie zoomy więc mogę śmiało odrzucić ; )

Nightmare, czyli pod względem samego świecenia nie ma różnic? Chyba że ta piguła o której wspomniałeś coś wnosi, niestety nie rozumiem o co chodzi ; )
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Robot pisze:Dlaczego latarka z zoomem nie zdaje egzaminu na rower
Trochę dramatyzujecie po za tym światło się rzuca przed koło a nie gdzieś w oddal dobrze że do góry nie świecicie :)
Bo z czasem to 3x XM-LT6 będzie zbyt słabo świeciło 5mscy jeździłem z Romisenem RC-39 i było dobrze:)
mik2 pisze:Nightmare, czyli pod względem samego świecenia nie ma różnic? Chyba że ta piguła o której wspomniałeś coś wnosi, niestety nie rozumiem o co chodzi ; )
Tak wnosi sprawniej odprowadza temperaturę z diody chłodniejsza dioda większa jej sprawność i długość życia ale greg w L2P tez poprawia odprowadzenie ciepła ale daję 3:2 na plus dla C2 i diody umieszczonej w pigule
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
Robot
Posty: 50
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 20:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Robot »

Nightmare pisze:Trochę dramatyzujecie
Zawodnik Mik2 w pierwszym poście napisał, że jeździ:
1. szybko
2. w lesie
3. po zmroku
jak ktoś wie o czym mowa :twisted: to rozumie, że sam ZOOM do takich zabaw się po prostu nie nadaje.

A to, że Nightmare
się rzuca przed koło
własnego roweru, to nas nie interesuje :mrgreen:.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nightmare pisze:
mik2 pisze:ElSor - a czym w praktyce różni się latarka od upka od tej gregowej, prócz ciut innego wyglądu? : )
C2 ma trochę słabszą anodyzację powiedzmy markowo jest niższa ma też zaletę dioda jest osadzona w pigule i ma lepsze właściwości odprowadzenia ciepła a także jest troszeczkę większa, ale chyba oferuje tylko 3 tryby o ile się nie mylę
Do tego cena, oczywiscie rozkladem swiatla ale nie mam porownania, bo mam tylko gregowa a do upkowej sie jeszcze przymierzam psychicznie. C2 pewnie ma wiekszy zasieg ale tez chyba i szerszy spill kosztem wezszego spota. Fakt doboru trybow u grega to duza zaleta mam 10-25-50-100% i powiem Ci ze najslabszy tryb juz czesto wystarcza, 1/2 mocy wystarcza napewno w 90% sytuacji. Ta sama latarka ale z dioda XP-G wyglada przy XM-L jak swieczka przy ognisku ... pomyslec ze do nie dawna wystarczala :wink:
mik2
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mik2 »

Dziękuję wszystkim, przekonaliście mnie, że warto zbiednieć na rzecz światła. Przeczytałem jeszcze parę opinii w pełni zadowolonych klientów grega i rozpocząłem zbieranie środków, coby sobie na latareczkę móc pozwolić.

Pytanie mam do was jeszcze jedno - skąd najlepiej i jakie akumulatorki kupować, to samo ładowarka. Chcę oczywiście jak najtaniej, trzymając się rzecz jasna jakiejś jakości. Czy w tych powiedzmy 40zł dało by radę zmieścić dwa akumulatorki i ładowarkę? Co do ładowarki - potrzebuję absolutne minimum, wystarczyła by nawet taka na jedno ogniwo, byle by nie wybuchła, nie zniszczyła akumulatora, czy co tam innego lubią robić wybitnie słabe ładowarki.
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Jak się powiedziało A to dobrze jest też powiedzieć B, czyli kupić najlepsze akumulatorki:
http://allegro.pl/akumulator-li-ion-pan ... 51999.html
Jeśli chcesz zaoszczędzić to proponuję te:
http://allegro.pl/akumulator-li-ion-hi- ... 48360.html
A najtańsza, dobra ładowarka to ta:
http://allegro.pl/ladowarka-li-ion-1865 ... 02577.html
To są aukcje naszego forumowego Grega więc źródło pewne a i kilka procent z tych cen pewnie Ci jeszcze zejdzie :)
Reasumując - w 40zł to się na pewno nie zmieścisz.
Ostatnio zmieniony środa 16 lis 2011, 13:33 przez Kuras77, łącznie zmieniany 1 raz.
Hefajstos
Posty: 88
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 20:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Hefajstos »

Kuras77, podałeś złego linka dotyczącego ładowarki, chyba miałeś tą na myśli http://allegro.pl/ladowarka-li-ion-1865 ... 02577.html ;)
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

Dokładnie - poprawione :)
mik2
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 10 lis 2011, 15:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przednia lampka ~120zł

Post autor: mik2 »

Przypomniałem sobie o tym forum, odnalazłem w nowej domenie i chciałem bardzo podziękować wszystkim którzy mi pomagali w wyborze :D
Solarforce L2 od grega z aku 3100mAh Panasonica zakupiłem 10 lat temu i służą do tej pory wiernie i bezawaryjnie, latarka ma tylko trochę zadrapań bo się okazało że jest idealna do otwierania ... :evil: .... Sprzęt na lata.
ODPOWIEDZ