Latarka uniwersalna EDC X1 | LED XM-L2 1050lm 3x XP-L 1800lm

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
Zaku78
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 12 lis 2017, 16:17
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Zaku78 »

Convoy L2 spoko ale wolałbym coś z mniejszym reflektorem bo ten w L2 jest lekko dużawy :mrgreen: a co powiecie na SolarForce L2P z LED XM-L2 T6 5C i SMO ?
Szukam i szukam ...
Mactronic Scream, Mactronic Phantom i trzy chińśkie mini coś tam coś tam
Awatar użytkownika
SP5VR
Posty: 155
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 15:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: SP5VR »

To może lepiej taka konfiguracja tylko z XPL HI? Bedzie lepsze skupienie. Zresztą... napisz to Grega.
Rufus
Posty: 23
Rejestracja: środa 20 lip 2016, 09:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Rufus »

Czy ktoś ma EDC X1 na Nichia 219C i Wubena T046R? Prosiłbym o opinię, ewentualnie zdjęcia. Jestem ciekaw kilku rzeczy:

1. Porównanie szerokości strumienia światła. Wuben powinien teoretycznie szerzej rzucać.
2. Która z nich ma mniejszy stepdown na maksymalnej mocy? Wuben w testach słabo wypada, ale cena jest znacznie niższa od EDC X1.
3. Jestem świadom różnic w sterownikach tych latarek, ale najbardziej zależy mi na wydajności i możliwie najdłuższych czasach świecenia.

Byłbym wdzięczny :wink:
Jasny gwint jak ciemno!
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ad1 Ze zdjęć wynika, że Wuben ma tą samą optykę Carclo więc świeci tak samo jak X1 czy Convoy S2+ na 3 diodach z optyką "narrow". Różnice w szerokości są minimalne, wręcz pomijalne.
Rufus
Posty: 23
Rejestracja: środa 20 lip 2016, 09:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Rufus »

Jasne. Ktoś w tym wątku wcześniej pisał, że w EDC X1 optyka jest nieco schowana za rant latarki. W Wubenie widać ją całą. W zasadzie to różnica tkwi pewnie w wydajności. Nie podoba mi się stepdown w wubenie do 40%, chociaż sama latarka jest ciekawa. Nie tego jednak oczekuję od latarki podczas szybkiej jazdy rowerem w terenie. EDC X1 z nichia chyba mnie bardziej przekonuje - ta stabilizacja dokładnie :?: Jeśli się mylę, to poprawcie mnie. Wuben - 150 zł, EDC X1 znacznie więcej... Niech ktoś mnie przekona :hyhy:
Jasny gwint jak ciemno!
Agauy
Posty: 140
Rejestracja: piątek 12 maja 2017, 07:51
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Agauy »

Emisar D4 - 150 zł, też ma regulację termiczną (max stabilny poziom bez opłwu powietrza to około 15% turbo......chłodzenie jest bdb, sprawność OK choć gorsza niż X1, po prostu turbo jest tak mocne). Ogólnie świetna latarka.
Peak Eiger Ultra XP-G2 S2
Awatar użytkownika
Yarpen
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 21 lut 2017, 11:43
Lokalizacja: Wrocław

Re:

Post autor: Yarpen »

Witam Forumowiczów! Pierwszy post na forum, które czytam od wielu lat :)
greg pisze: piątek 12 maja 2017, 09:08 Na akumulatorze 18350 (realnie nie więcej niż 850mAh) czas pracy będzie 4x krótszy, waga i długość latarki mniejsza może o 30%, pełna moc raczej nie do uzyskania. Atuty tego rozwiązania uważam za znikome w stosunku do utraty możliwości sprzętu.
Stosowana optyka 10507 dla NVSW219C ma sprawność 90,5%. Wg wykresu rozkładu światła obcięcie 10% krawędzi promienia daje stratę na poziomie raczej znikomym, nie założone przez Ciebie 10%:
Ja się przyłącze do pytania o krótsza rurkę - mam wykonaną przez Ciebie latarkę z czerwoną diodą i kolimatorem 60x20, używaną jako rowerowe światło tylne (maksymalny tryb przeznaczony na słoneczne dni ustawiony na 50% mocy ze sterownika 1,4A) i taka krótsza wersja była by świetną opcją na właśnie takie tylne światło.
ODPOWIEDZ