Walther uszkodzony driver

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
gerardtm
Posty: 1
Rejestracja: piątek 02 gru 2022, 22:41

Walther uszkodzony driver

Post autor: gerardtm »

Dzień dobry, czy mogę prosić o pomoc w naprawie latarki firmy Walther ?
Otrzymalem w prezencie i pod opiekę latarkę Walther pro xl 3000 chyba z 2014 roku jeszcze na baterie R20 kosmos ! (ktoś ją podrzucił pod śmietnik ze starymi zalanymi bateriami). Wszystko wyczyściłem włożyłem nowe aku i po 20 minutach zaczęła latarka migać, a jej 'dupka - zakretką' zrobila się gorąca, co więcej zaczęła latarka dymić (z okolic przycisku- tam gdzie eletronika). Obecnie po włożeniu baterii i delikatnym styku zakrętki delikatnie minimalnie świeci (a nie powinna), nie reaguje na wlacznik/wyłącznik i tryby. Czy taka operacja naprawy byłaby droga ? Czy mógłbym podesłać i poprosić o wycenę ? Nie ukrywam że nie chciałbym za to znalezisko przepłacać (za naprawę) Ale ale .. miłość do latarek, żal pozostawienia takiego historycznego egzemplarza .. sam też ją otrzymalem od przyjaciela który ją znalazł, budzi we mnie ogromnie emocje. Czy mógłbym prosić o pomoc ?
Pozdrawiam Gerard

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5038
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Walther uszkodzony driver

Post autor: ElSor »

O ile spalone i wadliwe są tylko te 2 tranzystory to koszt wyniesie 2x przesyłka i cena zakupu owych tranzystorów z przesyłką ( np tu https://www.tme.eu/pl/details/ao4407a/t ... conductor/ ) + robota ( przelutowanie, czyszczenie). Zawsze można udać się do pobliskiego punktu napraw laptopów itp ... może za 50zł ogarną to, bo zawsze można dać jakiś zamiennik a robota dla nich trudna nie będzie.
Scenic
Posty: 361
Rejestracja: niedziela 20 lip 2014, 14:54
Lokalizacja: Polska

Re: Walther uszkodzony driver

Post autor: Scenic »

Zwęglona płyta nie wróży nic dobrego Po wymianie tych tranzystorów może dalej nie działać. Moim zdaniem nie warto w tym grzebać tylko śmietnik.
Za 50zł to dzisiaj nic raczej nikt pracuje. [dolicz VAT + inne opłaty] A może się nie udać naprawić a za próbę naprawy też skasują . No ale zapytać zawsze można.

Plus taki ,ze widać oznaczenia elementów bez tego ani rusz.

Jeśli latarka jest coś warta powyżej 200-3 00zł to ino warto się spytać w jakimś serwisie.
ODPOWIEDZ