Sprzątanie forum

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Sprzątanie forum

Post autor: PawelG. »

Trochę mnie tu nie było, ale poprzeglądałem forum i niektóre działy, aż proszą się, żeby je posprzątać.
Niektóre przyklejone tematy straszą swoją datą i chyba czas je odkleić, bo już od dawna nic nie wnoszą, tylko robią zbędny tłok w niektórych działach.
Taka moja propozycja, co można odkleić, żeby było czytelniej i nikogo nie straszyło.

Ogłoszenia
viewtopic.php?t=25340 Sprawa zakończona, więc chyba czas już to odkleić i zostawić w spokoju.

Baza wiedzy
viewtopic.php?t=3&start=45 Temat nic nie wnosi, ostatni post ma prawie 10 lat.
viewtopic.php?t=2435 Lista w linku (zbiór lików) dość stara i martwe linki.

Nasze projekty, modyfikacje
viewtopic.php?t=3034&start=135 Temat dość stary, umarł śmiercią naturalną 10 lat temu.
viewtopic.php?t=147 Temat umarł 14 lat temu.
viewtopic.php?t=73 Martwa strona, temat nieaktualny od 15 lat.

Zakupy w internecie.
viewtopic.php?t=579 Temat już od kilkunastu lat nieaktualny.
viewtopic.php?t=642 Do odklejenia i do zrobienia nowy FAQ.
viewtopic.php?t=4084 Sklep dx zniknął z internetu już kilka lat temu.
viewtopic.php?t=2397 Do aktualizacji, lub odklejenia, większość linków jest martwych.
viewtopic.php?t=897 Ponownie dx, który już nie istnieje.
viewtopic.php?t=504 Temat martwy od kilku lat, chyba nie ma sensu, żeby dalej wisiał.
viewtopic.php?t=17660 Minęło tyle lat, że już można to odkleić.

Recenzje
viewtopic.php?t=444 Temat o sterownikach sprzed 14 lat.

Galeria
viewtopic.php?t=1955 Większość linków martwych, ostatnia aktualizacja 12 lat temu.

Warsztat
viewtopic.php?t=6302 Temat sam się zdezaktualizował, martwe linki, ostatnia aktualizacja prawie 7 lat temu.
viewtopic.php?t=6301 Jak wyżej, ostatnia aktualizacja 8 lat temu.

Lampki rowerowe
viewtopic.php?t=977 Martwe linki
viewtopic.php?t=3692 Temat ma ponad 12 lat, już dawno temu się zdezaktualizował.

Newsy
viewtopic.php?t=6548 Temat ma ponad 12 lat, chyba już można odkleić.
viewtopic.php?t=10635 Jest nowszy temat o tym samym.

o nas
viewtopic.php?t=306 Spokojnie czas to odkleić.
viewtopic.php?t=3691 Stara sprawa, po tylu latach już nie powinno to wisieć.
viewtopic.php?t=2036 Kolejny temat, który już nie ma sensu.
viewtopic.php?t=19453 Link do głosowania, które było 7 lat temu.
viewtopic.php?t=20145 Link do zbiórki, która była 7 lat temu.
viewtopic.php?t=20216 Po 7 latach, to ta szkoła już chyba ze dwa razy wymieniała komputery.

Różności
viewtopic.php?t=18632 Po tylu latach nie wiadomo, czy dalej aktualne.

Krypton.pl
viewtopic.php?t=10075 Zdaje się, że to już zbędne.

Usługi
viewtopic.php?t=18624 Dział jest, więc temat w tym miejscu chyba zbędny.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Re: Sprzątanie forum

Post autor: Pyra »

Witam

Dzięki za trud włożony w poszukiwania.
Przysiedziałem trochę i zrobiłem porządki z linkami i tematami.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Re: Sprzątanie forum

Post autor: PawelG. »

Trochę się zrobiło przejrzyściej w niektórych działach, dzięki :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sprzątanie forum

Post autor: alojzy »

Dawno tu nie zaglądałem, wchodzę a tu pustki. Forum niegdyś tętniące życiem świeci pustkami. Może warto było by się zastanowić i zacząć migrację (aż boję się powiedzieć) na fejsa? Szkoda zmarnować taki potencjał wiedzę i grupę.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sprzątanie forum

Post autor: Dziubek »

Największy, i potężny, problem z grupą na FB to fakt że nikt nie ma nad nią kontroli. Budujesz coś, zmieni się komuś wizja i zamkną grupę z całą wiedzą którą się tam wpakowało "bo mogą". I można im za to pogrozić, co góra, paluszkiem. Poza tym logika wyświetlania postów, segregacja to kiepski żart. Czytanie wątków to mordęga. Ale to tylko moje zdanie.
alojzy
Posty: 158
Rejestracja: środa 08 kwie 2015, 09:19
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Sprzątanie forum

Post autor: alojzy »

Zgadzam się z Tobą bez dwóch zdań, nie mniej jednak fora umierają. Wzbraniałem się przed fejsem wiele lat, lecz niestety jest tam dostęp do "świerzej" informacji. Więc uległem zakładając fajkowe konto i korzystam. Wolę fora bezapelacyjnie ale co zrobić coś się kończy coś zaczyna.
Serkules
Posty: 323
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 21:16
Lokalizacja: Świdnica Śl.

Re: Sprzątanie forum

Post autor: Serkules »

Potwierdzam to co pisze Dziubek. Własne forum daje Ci pełną kontrolę nad treścią, formą i układem forum. Też mam fejkowe konto na fb ale formalnie mnie tam nie ma. Świeże informacje to mam albo ze stron branżowych albo z forów takich jak to lub np. Budget Light Forum. Moim zdaniem nic się nie kończy. Po prostu fora internetowe weszły w dojrzałą fazę. Do gadania o pierdołach jest właśnie Facebook, reddit albo tym podobne strony. W dorosłość wchodzi nowe pokolenie młodzieży wychowane na fb albo TikToku, stąd inne nawyki. Ludzie z mojego pokolenia mają inne obowiązki na głowie, stąd rzadziej w ogóle korzystają z socjal mediów.

Moim zdaniem przyszłość forów takich jak swiatelka to bycie kompendium wiedzy i forum do merytorycznej dyskusji. Wolę stawiać na jakość i poziom merytoryczny niż na ilość postów. To jest podstawowy problem fejsa. Dla mnie to taki zwykły śmietnik, w którym trzeba nieźle się nagrzebać, żeby znaleźć coś wartościowego. Jest tam mnóstwo spamu i bezwartościowych informacji. Powiem szczerze, że fejs to ostatnie miejsce, gdzie szukam świeżych informacji za to wiele razy widziałem istotne informacje, których nie znalazłem na fejsie.

Jeśli chcemy, żeby forum żyło, to sami musimy o to zadbać. Jeśli na fejsie czy w innych miejscach dyskutujemy na temat poruszany już na swiatelkach to warto od razu podać linka do naszego forum.
Thrower to nie wszystko - czasem trzeba światła blisko ;)
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1733
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sprzątanie forum

Post autor: Dziubek »

alojzy pisze: niedziela 09 kwie 2023, 12:59 Zgadzam się z Tobą bez dwóch zdań, nie mniej jednak fora umierają.
Od dawna jest ta gadka, a jednak wiele z nich dalej ma się dobrze. FB to moda, przeminie jak wszystko inne, i co wtedy? Zbudujesz treść, pomoc, jakieś wpisy i zniknie to za jakiś czas bo nie ma opcji migracji. Poza tym, nie sądzę aby wielu z nas na FB jeszcze bardziej się udzielało. Tam będą tylko wymagania że ktoś chce pomoc "bo mu się należy". A jak ją dostanie, to tyle go widziano. Jedyne do czego może fejs się przydać, to zjednoczenie jako forumowiczów w jakąś grupę, ale to i tak pomysł nieco na siłę. Nie wierzę że migracja do FB jakkolwiek ożywi naszą społeczność. No chyba że masz na myśli zalew pytań od innych, bo o wkład własny będzie ciężko.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzątanie forum

Post autor: Browar »

Fejs to syf do omijania łukiem z dużym R. Fora krajowe trochę obumierają, światowe mają się świetnie.
pozdrav
ODPOWIEDZ