Convoy S2/M1, sterowniki z forum, przyciski

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Convoy S2/M1, sterowniki z forum, przyciski

Post autor: Kielek »

Hej!
Ładnych parę lat (2015? jakoś tak...) temu bylem aktywnym uczestnikiem tego forum, wyniosłem stąd masę wiedzy (bardzo dziękuję!) i parę latarek, z których jestem bardzo zadowolony.

Niestety po paru latach napotkałem parę problemów, postaram się w miarę jasno opisać o co chodzi:

1) Convoy S2 - kupiłem od forumowicza w wersji kompletnie zmodowanej, chyba od Grega. Dalej działa, ale mam problem z instrukcją - z tego co kojarzę/wydaje mi się to mam sterownik extended 2.0, a googlowanie kieruje mnie tylko do instrukcji sterownika w wersji 2.1.

2) Convoy M1 - tu mam większy problem. Latarkę zamówiłem z Chin, na światełkach kupiłem tylko sterownik. Ale za cholerę nie mogę sobie przypomnieć od kogo - i tym samym nie mogę znaleźć do niego instrukcji. To co wiem na pewno: też ma osiem kostek zasilających, sterowanie/programowanie uproszczone w stosunku do w/w steronika extended, obecnie mam pięć trybów jasności przełączanych pojedynczym klilkiem w górę i podwójnym w dół. Potrójny odpala pełną moc, poczwórny stroboskop 16Hz, pięcioklik odpala coś w stylu dwa mignięcia i przerwa, sześć i siedem wyłącza, więcej klików nie próbowałem bo się boję w ciemno bez instrukcji. Ktoś jest w stanie zgadnąć? Podejrzanym autorem sterownika jest Elsor, ale to tylko podejrzenie bez żadnych podstaw.

3) W jednym convoyu praktycznie rozsypał mi się przycisk, w drugim zaczyna strzelać fochy. Gdzie teraz można tanio/szybko/dobrze kupić nowy? Jak ktoś tym handluje to oferty mile widziane, chcę wymienić i cieszyć się latarką, a nie kombinować jak oszczędzić dwa złote.

Pozdrawiam wszystkich,
Kiełek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Convoy S2/M1, sterowniki z forum, przyciski

Post autor: ElSor »

Ad 2 może to pasować pod moją odmianę > viewtopic.php?t=14509
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Convoy S2/M1, sterowniki z forum, przyciski

Post autor: Kielek »

Bingo! Wszystko co sprawdziłem potwierdza, że to Twój sterownik.
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Convoy S2/M1, sterowniki z forum, przyciski

Post autor: Kielek »

ElSor pisze: niedziela 02 lip 2023, 07:33 Ad 2 może to pasować pod moją odmianę > viewtopic.php?t=14509
Uprzejmie donoszę: po tylu latach w końcu mi padła ta latarka do której wrzuciłem Twój sterownik. Dzisiaj właśnie przyjechał do mnie nowy przycisk, z tej okazji oczywiście musiałem się pobawić w ponowne skonfigurowanie sterownika i w zrobienie paru testów. Podstawowe wnioski z zabawy:
1) Sterownik nadal działa bez błędnie.
2) Zabezpieczenie termiczne tylko trochę przetestowałem, ale bez zauważalnej zmiany jasności temperatura głowicy dobiła do 40,4°C po czym spadła do poniżej 38. Testowane na latarce stojącej pionowo i świecącej w biurko.

Inaczej mówiąc - Twój sterownik to świetna robota, nadal się sprawdza. Gratuluję świetnego produktu!

Szkoda, że to forum praktycznie umarło. Chętnie jeszcze bym pogadał, poczytał. Zwłaszcza, że akurat potrzebuję kupić jeszcze jedną latareczkę i nie mam pojęcia co i gdzie wybrać...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Re: Convoy S2/M1, sterowniki z forum, przyciski

Post autor: ElSor »

Miło słyszeć dobre słowa o "swoim dziecku", choć nie będę ukrywał, że nie jestem zaskoczony takim stanem rzeczy. Jak do tej pory wiem o 2 sterownikach, które po czasie przestały działać i to oba z winy procesora.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Re: Convoy S2/M1, sterowniki z forum, przyciski

Post autor: Mociumpel »

pytaj ktos ci na pewno odpowie - tutaj echo działa bezbłednie ;)
ODPOWIEDZ