Modyfikacja - Petzl Myo Xp

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
Pirx
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 15 gru 2009, 10:41
Lokalizacja: Klucze

Post autor: Pirx »

Wymieniłem Luxeon-a na SSC P4 U i..... nie jestem zachwycony. Zmienił się kąt wiązki na nieco większy, ale to akurat wiedziałem wcześniej. W środku spota pojawiła się żółta plama i widać te cienkie jak włos druciki doprowadzające zasilanie do struktury. Widać je w spocie, tzn. rzucają cień :o Światła więcej, ale nie aż tak znowu dużo, choć wrażenia tego rodzaju są bardzo subiektywne, a ze mnie marudne bydlątko ;) :)

Zastanawiam się, czy nie pomacałem soczewki paluchami niechcący i czy może mieć to taki wpływ na efekt świecenia?
harry
Posty: 50
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:19
Lokalizacja: B-B

Post autor: harry »

Pirx pisze:W pierwszym poście witam wszystkich!
Specjalne pozdrowienia dla Harrego :) ł.
Dzieki Pirx :)
Ty przynajmniej znasz sie troszke na tych klockach, ja od roku mam komponenty na zrobienie kwadraciaka, w miedzyczasie spieprzylem dwa drivery i jedyne co mi sie udalo to wymienic diode w XP ale i tak sie sfajczyl, a ostatnio znowu padł kabelek w RXP (troche sie zniechecilem to petzla...) w koncu kupilem hit rowerowy z DX i na razie tym swiece, choc planow na kwadraciaka jeszcze nie porzucilem :)
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

a co sądzicie o wstawieniu do tego Myo Xp diode SSC P7
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

michal13031986, nie zmieści się :mrgreen:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Ale MC-E wejdzie. Przynajmniej do RXP. Efekt widział Czarny :mrgreen:
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Misiek_86
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 12 lip 2009, 15:44
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Misiek_86 »

Czy wejdzie ta do Myo XP i będzie dobrze działać?
http://www.allegro.pl/item934294204_dio ... nh_fv.html
Adrian.
Posty: 4
Rejestracja: środa 16 wrz 2009, 16:03
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Adrian. »

Wejdzie spokojnie dioda taka sama jak w artykule Dominika link jednak lepiej kupić diode odrazu przulutowaną do podłoża mniej roboty i szans na uszkodzenie :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Sorry Panowie, ale w jakim celu pakować w Myo XP czy RXP taki złom jak SSC P4? Zapewniam, że bez żadnych większych zmian, na oryginalnej optyce można zainstalować tam znacznie wydajniejszą XP-G. Jedynym elementem, który może być potrzebny, to podkładka dystansująca soczewkę od MCPCB (XP-G jest po prostu znacznie mniejsza). Dostaniemy ponad 150% jasności tego P4 plus większą sprawność układu z uwagi na bardzo niskie Vf XP-G - mniej ciepła do odprowadzenia!. W próbce 6 sztuk XP-G R5 znalazłem nawet egzemplarz o Fv 3,15V @1,5A, inne nie pozostawały zbytnio w tyle.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

greg, dla większości użytkowników ustawianie i centrowanie xpg to będzie całkiem spory problem, bierzesz o pod uwagę ? :roll:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Dominiku, w Myo właśnie nie będzie problemu z centrowaniem. Optyka centruje się w przedniej części korpusu, a star 20mm z LED-em centruje się na "pleckach" łącznie z radiatorem. Jedyny mankament jaki dostrzegam, to mniejsze gabaryty XP-G i konieczność zastosowania jakiejś podkładki soczewka/MCPCB - ostatecznie nawet z krążka sztywnej tektury z dziurką pod LED, lecz zapewne lepszy będzie plastik lub guma, z racji na pochłanianie wilgoci przez tekturę.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

greg, zapakowałeś tam xpg czy tylko tak piszesz ? ;-)
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Na razie MC-E, ale nie widzę problemu z XP-G żadnego, niebawem założę. Tam nie ma co centrować ręcznie, radiator ma swoje kołeczki na których się opiera, soczewka siedzi w dziurze. W czym problem?
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Z tym że MC-e jest na tyle wielkie, że siedzi w "dziurze" przez co samo się centruje a xpg nie będzie siedziało.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Greg, nie rozumiem dlaczego SSC P4 nazywasz złomem. Nie jestem tez zwolennikiem walki na lumeny i dążenia do maksimum za wszelką cenę.
Poza tym XP-g R4 to 130l@350mA, R5 139lm/W , a SSC P4 rank U2 100-118lm@350mA.
No na kolana to nie powala więc o co tyle krzyku i wyzywanie od złomów to nie wiem. A mod z SSC p4 jest banalnie prosty...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Arku, mod z XP-G jest równie banalnie prosty, zrobię fotkę w weekend. Proponuję również porównać RXP z P4 i XP-G. Kto we Wrocławiu ma RXP mod P4? Podjadę, cykniemy fotki. Teoretyzowanie ma małą wartość poznawczą.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ