MTE SSC P7

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
familyguy
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:40

Post autor: familyguy »

zgadzam się z marcusem. jest też pytanie za 100 pktów - jakie były ustawienia aparatu ravena. moje ustawienia są podane, ale dochodzi kwestia pewnych różnic, które wynikają z odmienności samych aparatów, ich matryc, obiektywów, elektroniki etc.
Zbanowany za personalne atakowanie i obrażanie innych użytkowników.
wojtek_krakow
Posty: 106
Rejestracja: sobota 28 mar 2009, 00:24
Lokalizacja: Kraków / Bielsko

Post autor: wojtek_krakow »

W wątku o Ravenie jest napisane jakie parametry ma zdjęcie porównawcze z Betty

6 sekund, F8.0, ISO800, balans bieli: 5700K
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Kilka uwag ...
Doceniam, że jestes zafascynowany nowym nabytkiem , ale ...
o Ravenie można doczyta jak były robione fotki, przy porównaniach mniejsze znaczeni ma optyka, matryca itd, ma znaczenie czas, przysłona, ISO, WB i co najważniejsze- podobne warunki terenowe+podanie albo oznaczenie odległości- Ty tego nie zrobiłeś- czyli są to takie sobie pstryki (acz sporo z EXIFa można wyczytać...)
Sens mają foty porównawcze do znanych światełek a nie epatowanie: moja daje tak :D
ps
i żeby nie było- miałem taką MTE, ale już w wersji ze sprawdzonym driverem oraz pewną diodą, a nie loterią DXwą, to dla mnie czyni istotną róznicę, a porównywanie SSC P7 ze słabszą diodą nie ma sensu (pomijam czas działania, bo ta MTE to ssacz powera jest oraz pewność działania-można zmieniać akusa, jeśli coś widzimy i jeśli latara działa...)
ps2
do krzaka z 1ej foty to tak kole 8m, nie powala zasięg i jasność
Awatar użytkownika
familyguy
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:40

Post autor: familyguy »

pawelsz pisze:Kilka uwag ...
Doceniam, że jestes zafascynowany nowym nabytkiem , ale ...
o Ravenie można doczyta jak były robione fotki, przy porównaniach mniejsze znaczeni ma optyka, matryca itd, ma znaczenie czas, przysłona, ISO, WB i co najważniejsze- podobne warunki terenowe+podanie albo oznaczenie odległości- Ty tego nie zrobiłeś- czyli są to takie sobie pstryki (acz sporo z EXIFa można wyczytać...)
warunki terenowe najważniejsze? :lol: ciekawa teoria...
nie podałem odległości, ale robiło się widno i bym nie zdążył. zresztą mniej więcej na oko widać jaka jest odległość, więc to już imo "bicie piany".
ale oczywiście mogłem w ogóle fotek nie robić i wtedy by się nikt nie czepiał nie? :mrgreen:
pawelsz pisze:Sens mają foty porównawcze do znanych światełek a nie epatowanie: moja daje tak :D
j.w.
pawelsz pisze:ps
i żeby nie było- miałem taką MTE, ale już w wersji ze sprawdzonym driverem oraz pewną diodą, a nie loterią DXwą, to dla mnie czyni istotną róznicę,
o czym Ty przepraszam piszesz? jaka loteryjna dioda z DX? a niby czym się różniła ta Twoja dioda od mojej? pochodziła z innej fabryki? ktoś Ci ją - LEPSZĄ - wyprodukował na zamówienie? sorry, ale jakoś mnie takie gadki nie przekonują ;)
pawelsz pisze:a porównywanie SSC P7 ze słabszą diodą nie ma sensu
a dla mnie ma, jeżeli ta druga lampka (na gorszej diodzie) kosztuje więcej od mojej :wink:
pawelsz pisze: (pomijam czas działania, bo ta MTE to ssacz powera jest oraz pewność działania-można zmieniać akusa, jeśli coś widzimy i jeśli latara działa...)
nie umiesz po ciemku zmienić baterii w latarce? :o
pawelsz pisze:ps2
do krzaka z 1ej foty to tak kole 8m, nie powala zasięg i jasność
na szczęście Ciebie nie musi - w zupełności mi wystarczy, że ja jestem zadowolony ;)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

familyguy pisze:
o czym Ty przepraszam piszesz? jaka loteryjna dioda z DX? a niby czym się różniła ta Twoja dioda od mojej? pochodziła z innej fabryki? ktoś Ci ją - LEPSZĄ - wyprodukował na zamówienie? sorry, ale jakoś mnie takie gadki nie przekonują ;)
Dzizas, widać że nie masz pojęcia o czym piszesz kolego Familyguy :roll: Słyszałeś kiedyś o binie emitera (tzn. selekcja wydajności lm/W)? tincie (selekcja barwy). Producent emitera (w tym przypadku SSC) dokonuje selekcji wyprodukowanego towaru, dzieli go na biny i sprzedaje w cenach które bardzo się różnią w zależności od w.w. danych. Jasność emitera, barwa w skrajnych przypadkach może się różnić dobrych kilkadziesiąt procent. Porządni producenci oświetlenia płacą niemało za selekcjonowane LEDy a tani producenci pakują co jest (podejrzewam że często kupioną za grosze ujemną selekcję opisaną wyżej). To właśnie miał na myśli Pawelsz pisząc o loterii.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

warunki terenowe maja bardzo duże znaczenie- znacznie większe niż różnica w matrycy i szkło, pewnie dlatego Dominik robi swoje porównawcze fotki w podobnych warunkach i nawet mu się chce (bo to ma sens) znakować odległości.
Wiesz , na oko to se mogę chleb pokroić, ale nie oceniać jasność latarki na bazie fotki bez żadnego innego porównania- takie są realia, a o reszcie - o loterii DXowej, binach, tintach , zechcesz, to sobie na forum doczytasz. Grunt, że Twoja latarka ma te deklarowane przez producenta 900 lumenów, hihi (już widzę te prawie 3A w diodę z jednego 18650 zwłaszcza przy użyciu takich super wydajnych driverów stosowanych przez MTE...)
Awatar użytkownika
familyguy
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:40

Post autor: familyguy »

tylko, że ja nie twierdzę, że ma 900 lm (to samo piszą ludzie, którzy mają porównanie do innych latarek na power ledach np na forum DXa) ale ma wystarczająco dużo do moich potrzeb :mrgreen:
pawelsz i racz nie pisać że nie masz żadnego porównania, bo zrobiłem fotki z tymi samymi ustawieniami co bocian, więc jakieś porównanie jest. równie dobrze można się czepiać bociana, że zrobił fotki jak był śnieg i to bez sensu, bo kto - procentowo - będzie tej latarki (teoretycznie rowerowej) używał w takich warunkach? :lol:

@ bocian - masz na myśli np led lensera? to mnie na takie lampki nie stać ;)
jarcyk
Posty: 44
Rejestracja: czwartek 19 lis 2009, 21:43
Lokalizacja: Białystok

Post autor: jarcyk »

Panowie nie ma się czym podniecać.Chłopak ma co kupił i jest szczęśliwy i chwała mu.
Wszyscy co robią sami wiedzą i tak o co chodzi.
Sam robiłem i do końca nie wiem ile naprawdę jest lm.Mniej więcej z wyliczeń i parametrów.Ale dla mnie wystarczy.Choć wczoraj padł driver uop-100.
Wiec się nie sprzeczajcie Wszyscy na próżno,bo to nic nie daje a tylko podnosi ciśnienie.
Niech światłość bedzie z Wami
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

jarcyk, światła racja, Panowie, jesteśmy tu po to, żeby sobie pomagać a nie szkodzić. Starajmy się nie przekonywać na siłę do swojego punktu widzenia a tylko go przedstawiać. Jak ktoś chce skorzystać z naszych doświadczeń-zrobi to.
Jarol
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 13 kwie 2010, 07:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jarol »

Wiatm wszystkich, jestem nowy na forum ale chciąbym się podzielić swoimi doświadczeniami i wiedzą :)

Ja ostatnio kupiłem 3 sztuki tej latarki MTE z diodą ssc p7. Co udąło mi się zaobserwować, jedna z nich świeci wyraźnie mocniej. Po zrobieniu pomiaru natężenia prądu pobieranego przez driver z zasilacza stabilizowanego:

zasilacz ustawiony na 4,2V
latraka 1 - pobór 2,62A
latarka 2 - pobór 2,79A
latarka 3 - pobór 3,48A

zasilacz ustawiony na 3,9V czyli mniej więcej tyle ile z ogniwa pod obciążeniem
latraka 1 - pobór 2,12A
latarka 2 - pobór 2,41A
latarka 3 - pobór 3,06A

Jak widać ważne jest aby kupić latarke z diodą z nikim Vf wtedy światła będzie zdecydowanie więcej.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

Jarol - a czy masz możliwość sprawdzenia jaki prąd idzie w diodę ?
Ahha i może małe porównanie barwy latarek- no rzadka okazja jest porównania 3 takich samych światełek ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Jarol, witaj ;-)
Niestety nie da się kupic na DX latarki ze znanym Vf diody....zawsze to loteria. Bin i tint zresztą również, niestety....
Jarol
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 13 kwie 2010, 07:24
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Jarol »

Zgadza się zakupy na DX to spora loteria. Bo jak widać z moich pomiarów różnice są dość spore.

W chwili obenej został mi już tylko jedna latarka dlatego nie mam możliwości zrobić więcej porównań.
Awatar użytkownika
familyguy
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 sty 2010, 03:40

Post autor: familyguy »

chciałbym zrobić mały update :) weekend można powiedzieć "w siodełku" i pierwsze testy w terenie wyszły super. robiliśmy ognisko w ok 20 osób. ludzie widzieli różne lampki, ktoś miał led lensera i czołówkę mac-tronica (całkiem nieźle "dawał") i jak włączyłem swojego chińczyka to wszyscy pytali "co to za lampa???" przy okazji zrobię jeszcze jakieś foty z pomiarem odległości, i ustawieniami Dominika, żeby można to było próbować porównać.

co do jazdy po drogach publicznych - przejechałem wczoraj ok 20km przy ustawieniu na MID i ani jeden kierowca mnie nie pacyfikował długimi, tak więc nie jest źle :)

pozostaje też kwestia czasów na akumulatorach i poszczególnych trybach, ale to wyjdzie z czasem. na razie świeciłem jakieś 2h w trybach MID (ok.85%) i HI (15%) bez zauważalnej utraty mocy. opcja "zapasowy akumulator w kieszeni" każe mi sądzić, że nie powinno być żadnych problemów, nawet w czasie dłuższych, nocnych wypraw.
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Post autor: Wloczykij »

A czy mógłby ktoś zrobić zdjęcia temu światełku z parametrami adekwatnymi do Ravena ?
Bo cena kusi ~100zł na Ebay za 900 lm, nie byłoby tak źle. A nawet niechby miała 500lm, to 100 zł nie jest wiele a w tym zakresie i tak nic mocniejszego się chyba nie wyrwie.
ODPOWIEDZ