Lampka Stork

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
mauzer
Posty: 220
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Ziemia / KO13nc

Post autor: mauzer »

imo zestawienie tak dlugiego korpusu z zewnetrznym zasilaniem wyglada bardzo nieapetycznie.

i jak rozumiem driver daje tylko 800mA na emiter? taka obudowa na rowerze ma potencjal do schlodzenia czegos duuuzo intensywniej zasilanego.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

mauzer - tam są 3diody zasilane po 800mA...
Awatar użytkownika
mauzer
Posty: 220
Rejestracja: piątek 13 lut 2009, 18:19
Lokalizacja: Ziemia / KO13nc

Post autor: mauzer »

tak, na pojedynczy emiter, czyli dobrze zrozumialem.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

ahha, to ile A dałbyś w każdą z 3 diodek, które są dość blisko siebie ?
Rowerowe światełka na ogół maja lepszą klimę (podczas jazdy) niż takie ręczne, ale i działają na ogół znacznie dłużej.
Myślę , że Tomek wybrał jakiś kompromis pomiędzy ciepłem a jasnością, ale kto wie, może wzmocni z czasem swoje Storki ?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Nie chodzi o ciepło gdyż oddawanie do otoczenia jest bardzo dobre. Wybierając optymalny prąd należy pamiętać również o czasach działania. Co o mocniejszych wersji to dziś powstały wersje 2.8A oraz 3.1A na neutralnych XP-G.
Sometimes darkness can show you the light
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

Pyra pisze:
madmun pisze:Bocian, dlaczego ona jest taka długa, większość ciepła i tak pójdzie przez głowicę chyba :?:
Wykorzystanie standardowego uchwytu do mocowania lampki, "pomieszczenie" dla elektroniki sterującej i wyłącznika.
Przynajmniej ja tak myślę ;)

Pozdrawiam
No też tak podejrzewam, ale sterownik, wyłącznik i gniazdo chyba aż tyle miejsca nie zajmuje :wink:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

madmun, marudo jedna, a wiesz jak by wyglądało body tej latarki po ponownym ucięciu i nagwintowaniu ? Pod warunkiem, ze jest tam wystarczająco dużo materiału aby zrobić gwint :mrgreen:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Dominik, spokojna Twoja :razz: ścianka alu jest wbrew pozorom dosyć gruba (przewiercić się przez nią nie jest tak chop siup :wink: ). Moim zdaniem bez sensu dodawać sobie sporo pracy po to tylko aby trochę ją skrócić.
Sometimes darkness can show you the light
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

Dominik myślałem po prostu że tam jakiś heat pipe jest zrobiony dlatego nie da się skrócić, :mrgreen: chodzi mi tylko o estetykę i wygodę

Czy trochę, myślę że ponad połowę dałoby się skrócić :roll:
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

madmun, no to już wiemy - lenistwo ;).
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
KszKsz
Posty: 26
Rejestracja: środa 20 sty 2010, 17:13
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: KszKsz »

Na siłę musi zostać stare bocialarkowe body? Może takie coś jak w tej aukcji dałoby radę?. Ma większą głowicę od boćki i jakieś żeberkowanie... Czy raczej nie ma szans?

Ps. nie mam nic wspólnego z tą aukcją, po prostu body mi sie spodobało :)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Panowie to nie koncert życzeń co do zmian w obudowie lampki :roll:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

KszKsz pisze:Na siłę musi zostać stare bocialarkowe body? Może takie coś jak w tej aukcji dałoby radę?. Ma większą głowicę od boćki i jakieś żeberkowanie... Czy raczej nie ma szans?

Ps. nie mam nic wspólnego z tą aukcją, po prostu body mi sie spodobało :)
O ile wiem to nic nie stoi na przeszkodzie by każdy sam zrobił sobie lampkę jaka mu się wyśniła. Albo żeby sobie zamówił, za odpowiednio większą kasę niż gotowca, lampkę u makera. A jeśli chodzi o kupowanie produktów seryjnych (nawet krótkoseryjnych), to kupuje się to co jest dostępne w ofercie... ;)
Pozdr.
Pikom
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

Bocian pisze:Panowie to nie koncert życzeń co do zmian w obudowie lampki :roll:
Nie ma co się burzyć, dałeś foty - chyba nie tylko w celach reklamowych, więc normalne jest że się pytamy co i jak, krytykujemy czy chwalimy.

Czekam na foty z pleneru
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Ciepło sie robi. Poświeciło by sie czymś wieczorami i po nocach takim. Jak to nie tajemnica handlowa orientacyjny koszt Strostaina to?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
ODPOWIEDZ