Jakie świetlówki kompaktowe

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Jakie świetlówki kompaktowe

Post autor: rrobsonm »

Mam pokój 3x4m. Żyrandol z miejscem na 4*E27. Chciałbym to zapełnić jakimiś świetlówkami. Czy te http://allegro.pl/item1094347528_zarowk ... _4_50.html z allegro to są jakieś maxymalne podróby? Lepsze będą one niż jakieś świetlówki firmy apollo? Wyjdzie to około 30zł - dla mnie znośnie. Ilość światła powinna być wystarczająca. Do czytania i nauki i tak się wspomagam innym oświetleniem nie tym z zyrandola.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Jakoś podejrzanie tanie te świetlówki ;).
Ja mam trochę przetestowanych tanich i co mogę powiedzieć:
Apollo to szajs - szybko padają, barwa robi się trupia, świecą coraz słabiej.

Nieźle radzą sobie takie tanie z biedronki w zielonkawym kartoniku, jak na razie wszystkie działają, kupiłem około rok temu 3 sztuki. Ikea też spoko, nomi takie 21 watt jedna padła po tygodniu, druga działa od roku.
Generalnie cudów się nie spodziewaj, większość nowych świetlówek ma szybki zimny start, przez co ich trwałość jest bardzo niska.
Kiedyś robiono świetlówki z łagodnym gorącym startem, i takie spokojnie wytrzymywały po 6-7 lat, a te nowe gdy są często włączane i wyłączane żyją max 2 latka.
Ostatnio zmieniony wtorek 06 lip 2010, 22:02 przez igi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

W Makro ostatnio kupilem Osram o barwie cieplej moc 21W, 3 sztuki za 36 zl.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
a_rek
Posty: 15
Rejestracja: wtorek 15 cze 2010, 19:12
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: a_rek »

2lata temu kupilem do kuchni osrama za prawie 50zl, narzekac nie moge:
start blyskawiczny i mocno swieci.
rodzice kupili w tej cenie 3 jakies noname i rozgrzewaja sie prawie 2min, swieca slabiej niz ten jeden osram ;)
Awatar użytkownika
EdiM
Posty: 307
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 07:35
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: EdiM »

Ja ostatnio kupiłem takie podobne philipsy, tylko 11W i są na prawdę dobre. Mogę śmiało polecić. Oczywiście sam jestem zwolennikiem raczej droższych świetlówek i lepszych firm. Tutaj najbardziej podejrzana jest cena, ale moje też kupowałem po jakieś 5zł.
Pozdrawiam
--
EdiM
Zapraszam do sklepu http://sklep.ledim.pl/
Zapytaj jak zdobyć dodatkowy rabat 15-20%
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

W biedronce po około 10zł są fajne świetlówki. 2700'K. Nie różowe,niebieskie etc. Kolor żółty bardzo przypominający tradycyjną żarówkę co mnie zdziwiło. Zakupiłem niezły komplet.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
rrobsonm
Posty: 330
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 18:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: rrobsonm »

Ktoś na allegro sprzedaje hurtowo Phillipsy 18W po 1000szt. Wtedy cena wychodzi 4,5zł. Nie wydaje mi się że sprzedawałby ktoś podróbki na taką skale. Więc zaryzykowałem i kupiłem 14W po 4zł. Myślę że to może być realna cena jeżeli ktoś bierze od producenta.

Czy da rade to jakoś sprawdzić czy są oryginalne jak już do mnie przyjdą?
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

rrobsonm pisze:Ktoś na allegro sprzedaje hurtowo Phillipsy 18W po 1000szt. Wtedy cena wychodzi 4,5zł. Nie wydaje mi się że sprzedawałby ktoś podróbki na taką skale. Więc zaryzykowałem i kupiłem 14W po 4zł. Myślę że to może być realna cena jeżeli ktoś bierze od producenta.

Czy da rade to jakoś sprawdzić czy są oryginalne jak już do mnie przyjdą?
Na pewno nie są to podróbki, bo już dawno Philips dobrałby się do sprzedawców.
Są to lampy Genie produkowane w Chinach, które Philips sprzedaje m.in. w Anglii, gdzie państwo dopłaca do źródeł energooszczędnych.
Z tego co mi się o uszy obiło, to nasi kochani Rodacy ściągają te lampy z Wysp i sprzedają w Polsce.

Niestety nie pamiętam, jaki balast był zastosowany w tego typu lampach, czy z preheatem czy bez? Jak się dowiem to dam znać.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
ODPOWIEDZ