Problem z SANYO 2700 AA

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
SeAcabo
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2010, 17:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Problem z SANYO 2700 AA

Post autor: SeAcabo »

Witam,

chciałem spytać o przyczynę bardzo szybkiego samorozładowywania się mojego kompletu aku złożonych z 4 ogniw SANYO 2700mAh - po trzech dniach od naładowania, bez używania potrafią się same rozładować [0,9V na ogniwo].

Bezpośrednio po naładowaniu spokojnie mogę korzystać z pakietu w lampce bez widocznej straty pojemności [przy prądzie rozładowywania 600mA - pakiet połączony w szeregu - MYO XP z XM-L na pokładzie].

W nocie katalogowej przeczytałem że rezystancja wewnętrzna tych ogniw powinna wynosić 25mOhm - zmierzyłem każde ogniwo i rezystancja w zależności od sztuki oscyluje w granicach 47-53 mOhm. Może te akusy z racji swojej pojemności tak po prostu mają jak są nieużywane i tak szybko się same rozładowywują?

A może po prostu mają gdzieś zwarcie, natknąłem się na opinię że w ogniwach tworzą się mostki/zwory/słupy soli - czy rzeczywiście to może być przyczyną? I czy zjawisko to jest usuwalne, spotkałem opis pozbywania się takich zwór strzałami z naładowanego kondensatora, czy faktycznie mogą pomóc??

Czy po prostu aku są już zużyte [nie więcej niż 30 cykli ładowania]?

Dziękuję za pomoc i rozwianie wątpliwości
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

SeAcabo, reklamuj akkusy. Wadliwa seria, były już takie przypadki. Mam nadzieję, że masz gwarancję, bo nic z tym chyba zrobić się nie da.... :sad:
Awatar użytkownika
SeAcabo
Posty: 51
Rejestracja: czwartek 22 kwie 2010, 17:52
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: SeAcabo »

Gdybym wiedział gdzie zapodział się paragon :| ciekawe ile tak jeszcze pociągną żywot swój.

No chyba że ktoś zna cudowny sposób reanimacji bo z samej eksploatacji po naładowaniu jestem naprawdę zadowolony.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

SeAcabo pisze:A może po prostu mają gdzieś zwarcie, natknąłem się na opinię że w ogniwach tworzą się mostki/zwory/słupy soli - czy rzeczywiście to może być przyczyną? I czy zjawisko to jest usuwalne, spotkałem opis pozbywania się takich zwór strzałami z naładowanego kondensatora, czy faktycznie mogą pomóc??
Słyszałem o takiej metodzie przed wielu laty, lecz dotyczyła ona "wypalania mostków" w ogniwach niklowo-kadmowych, a to jednak zupełnie inna "chemia" niż w tych Sanyo.

Twój przypadek to ewidentna wada ogniw.
Awatar użytkownika
kazik_23
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kazik_23 »

no chyba ze kiedys im sie zdarzyło byc długo w stanie głebokiego rozkladowania pod obciazeniem to to normalne zjawisko
ODPOWIEDZ