modyfikacja Petzl Myo 3 xenon -> LED

Oświetlenie montowane na głowie
emoraniec

modyfikacja Petzl Myo 3 xenon -> LED

Post autor: emoraniec »

Witam szanownych Forumowiczów.
Przymierzam się do modyfikacji czołówki Petzl Myo 3. Standartowo posiada ona 2 źródła światła- 3 diody led małej mocy do oświetlania bliskiego zasięgu oraz żarówkę ksenonową, zasilanie 4 x paluszek aku 1,2v. Teoretycznie zasięg takiej żarówki to 100m, jednak w praktyce- sporo mniej. Chciabym zamiast niej zamontować jakąś sporej mocy diodę. Dodam, że w miejscu gdzie ma się pojawić dioda jest niewiele miejsca, na tyle, że zmieści się radiator (nie musi chyba być duży bo mocnego światła używam krótko, z przerwami), jednak driver będę musiał chyba wyprowadzić na zewnątrz (bo zrezygnować z niego i wstawić rezystora chyba się nie da? pojęcia zielonego o elektronice nie mam).
Mam prośbę o podanie jakiegoś pasjącego do siebie zestawu driver + dioda które będą dobrze się czuły w towarzystwie czterech "paluszków", najlepiej żeby było to dostępne na aledrogo albo inszym świstaku. Za odpowiedzi z góry dziękuję (uzasadnienie dlaczego wybrałem tę kategorię a nie "proszę pomocy"? - mam zamiar w późniejszym czasie wrzucić zdjęcia po modyfikacji)
Obrazek
pozdrawiam
Kacper Moraniec
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Jak poczekasz ze 2 tygodnie to napisze - mam dostać taką lampke do modyfikacji :D
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
emoraniec

Post autor: emoraniec »

a może chcesz dwie? :D czywiście żart :) myślisz raczej o bardziej wyżyłowanym układzie czy raczej stawiasz na mniejszą ilość żelastwa w lampce?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Napisz mi na priv jaki chcesz wnieść datek abym to zrobił ;).
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
emoraniec

Post autor: emoraniec »

no wiesz co! chyba nie chcesz popsuć mi całej przyjemności??? :D :D :D a tak serio- jeżeli się okaże że jestem na zrobienie takiego moda za cienki- skrobnę. póki co jestem dobrej myśli. jeżeli nikt nie zaproponuje mi nic innego to zacznę od Cree Q4 i drivera 750mA. Chociaż czy będzie to "pasować" do 4Xpaluch- nie wiem.
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

emoraniec pisze:jeżeli nikt nie zaproponuje mi nic innego to zacznę od Cree Q4 i drivera 750mA.
pójdzie w siną dal jak jej tyle dasz, musiałbyś dać jakiś spory radiator który by wystawał za plastik
emoraniec

Post autor: emoraniec »

no właśnie, wiadomo że dioda przy takim prądzie będzie się grzała i to mocno. zastanawia mnie tylko, w jakim tempie. zaznaczam jeszcze raz, że to nie ma być dioda, która będzie pracować w sposób ciągły i może jednak jeżeli dokleję do niej miedziany krążek klejem termoprzewodzącym (żeby nie tyle przyspieszyć oddawanie ciepła co zwiększyć pojemność cieplną wewnątrz- tam jest cholernie ciasno) a to z kolei do radiatorka fabrycznego diody, to minutę-dwie wytrzyma chyba te 700mA?
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Minutę tak - ale będzie się przegrzewała bardzo szybko - w takich zamkniętych aplikacjach max to jakieś 350-380mA. Petzl w swojej nowej 6 ledówce zastosował zasilanie na poziomie 230mA.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
emoraniec

Post autor: emoraniec »

aha czyli rozumiem że mogę śmiało kupić przetwornicę 700/350mA i na 700 świecić krótko a ewentualnie na 350 dłuższy czas i to też o ile uda mi się jakiś radiatorek wcisnąć.

[ Dodano: Czw Maj 01, 2008 5:02 pm ]
witam ponownie
jestem już "po"
przetwornicę 700mA + soczewkę rocket +-4* + diodę R2 zakupiłem na Allegro od użytkownika EdiM.
Jeżeli chodzi o wrażenia po przeróbce to:
Zasięg- mniej więcej podobny do oryginalnej żarówki Xenon/halogen, za to większa "plama" światła i temperatura barwowa w lampce jednolita (zawsze denerwowało mnie to, że po przełączeniu z diod na żarówkę światło było strasznie żółte)
opakowanie elektroniki- tymczasowe, dopóki nie wymyślę czegoś lepszego
generalnie jestem zadowolony.
Jedyna sprawa która mnie martwi to to, że czasami dioda mruga- może pobrudziłem styki?
A może Kolega pochwali się swoim dziełem?
Załączniki
prawie-skończona czołówka
prawie-skończona czołówka
DSC_3323.JPG (79.22 KiB) Przejrzano 7047 razy
ODPOWIEDZ