Diody flux na allegro 4 w 1.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Hoffer007

Diody flux na allegro 4 w 1.

Post autor: Hoffer007 »

Witam,
Potrzebuje mocnego czerwonego led-a ktory nie bedzie sie grzal (nie ma miejsca na chlodzenie power led) i pobieral mało pradu i wydaje mi sie ze idealnym rozwiazaniem bedzie taka dioda flux:
http://www.allegro.pl/search.php?string ... &country=1

Tylko czy ona jest naprade tak dobra jak zachwala ja sprzedawca?
Czy to tylko sztuczka?

Ewentualnie gdzie jeszcze mozna kupic taka diode?




Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Kup sobie zwykłego czerwonego leda Cree XR lub SSC P4 i po prostu zamotuj go bez chłodzenia - przy zasilaniu prądem 80mA mu to specjalnie nie zaszkodzi na pewno da więcej światła od tych allegrowych wynalazków.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
johndoe
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 sty 2008, 19:51
Lokalizacja: Chełmża

Post autor: johndoe »

DeeM

Post autor: DeeM »

Zrób tak jak pisze Dominik, myślę że prąd można spokojnie zwiększyć powyżej 200mA.
Modernhome ma też diody flux Piranha (cztery diody w jednej) czerwone, zielone, niebieskie i białe.
Kupowałem od nich białe ciepłe 80mA / 20lm (chyba trochę naciągane) za 3.15zł. I kupię jeszcze trochę do podświetlenia sufitu podwieszanego, tutaj power ledy nie bardzo mi się sparawdzą bo potrzebuje zrobić tzw. "listwę świetlną".
To że allegro nie znaczy od razu że musi być "be" choć można się naciąć. Przykład marketingu (manipulacji, wprowadzania w błąd?) modernchome sprzedaje diody flux Piranha ciepłe 80mA/20lm oraz zimne 80mA/20lm, czy ciepłe nie powinny mieć przypadkiem tych lumenów troszeczkę mniej w stosunku do zimych przy tym samym prądzie?

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
jjelement
Posty: 62
Rejestracja: sobota 02 lut 2008, 18:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: jjelement »

ja uzywalem fluxow 20mA i bardzo sobie je chwale, mocne biale swiatlo, mialem jeszcze zielone tez pieknie swiecily 120' . co do tych lumenow i innych bajerow w internecie sceptyka , sluszna nie sadze zeby dawalo to tyle swiatla , sadze ze okolo 7-8lm,
Fraxinus
Posty: 46
Rejestracja: niedziela 02 gru 2007, 15:24
Lokalizacja: TL

Post autor: Fraxinus »

Użyłem dokładnie takiej diody do przerobienia rowerowej Sigmy LED. Bez dodatkowej soczewki świeci podobnie jak egzemplarz nieprzerobiony ale po dołożeniu kolimatora 10 st. efekt jest bardzo dobry.
Awatar użytkownika
Biszkopt
Posty: 61
Rejestracja: piątek 22 lut 2008, 09:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biszkopt »

Kupowałem u tego sprzedawcy takie diody w białym kolorze. Świecą przyzwoicie – dosyć równomiernie w szerokim kącie. Przy 80 mA ich temperatura wzrasta, ale nie parzą (w ramach radiatora można wykorzystać powierzchnię laminatu, w którym wlutowana będzie dioda – wszystkie cztery nogi). Kolor ich nie jest czystą bielą, ma stosunkowo dużo żółtego odcienia.
ODPOWIEDZ