Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
Burner
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 31 mar 2011, 10:55
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Burner »

wawere pisze:jedynie mam wrazenie, ze kat swiecenia moglby byc troche mniejszy.
Mniejszy czy większy?

Jeżeli mniejszy, to znaczy, że spodziewałeś się większego zasięgu?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Jest opcja większego zasięgu kosztem nieznacznej dziury w spocie. Mam reflektory SMO na taką ewentualność.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
zuzelek
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 19 cze 2011, 17:53
Lokalizacja: Lodz

Post autor: zuzelek »

Cześć,

Właśnie odebrałem z poczty latarkę L2P od GREG'a. Wieczorne testy wypadły znakomicie. REWELACJA!!!!
pzdr
ZUZELEK

---------------------------------------------------
SolarForce L2P XM-L T5 4B (GREG CUSTOM)
Luigi
Posty: 408
Rejestracja: czwartek 03 lut 2011, 15:35
Lokalizacja: Wawa/Kania Nowa

Post autor: Luigi »

Wczoraj odebrałem L2P z diodą XM-L T54B.
Zacne światełko - dobrze leży w ręce, przyjemna barwa światła i optymalny jak dla mnie rozkład a przede wszystkim MOC :D
Może także służyć jako ogrzewacz do rąk :)
Sky Ray King (XML T6 3C) DRY (XML T5 4B) Zebralight H600 FW (XML) Yezl S7 SS (XPG S2 2T) Ultrafire C3 SS (XML T6 3C) Klon TK35 (XML U2 1C) Solarforce L2P (XML T5 4B) Ultrafire A3 (XRE Q5), LedLenser P5 (XRE) Jetbeam Raptor RRT-0 (XPG R5)
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Post autor: Wloczykij »

Ja używam tej latarki od jakiegoś czasu. Szykuję się do napisania jakiejś krótkiej recenzji, ale ciągle jestem na "wybiegu".

W dwóch zdaniach: genialna latarka i do tego cena! Ja używam L2, pewnie L2P jest jeszcze lepsza. MOC powala wszystkich oglądających na kolana, ciekaw jestem czy ktoś ma mocniejsze światełko z 1 akumulatorem 18650. Wszystkim polecam!!! I mam nadzieję, że uda mi się coś skrobnąć większego.
szymonsad
Posty: 24
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 10:55
Lokalizacja: Łuków

Post autor: szymonsad »

Mających wątpliwości co do jakości w/w latareczki zapraszam na nieprofesjonalną moją recenzję tutaj: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=5730

Posiadam ją już pół roku i jest bezawaryjna i najjaśniejsza w mieście :)
Solarforce L2P z diodą XM-L T6 1C by greg
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Mam i ja ;-) . Wybrałem wersję na XM-L T5 4B. Potwierdzam opinie poprzedników. Przednia latareczka za rozsądne pieniądze. Taki, podręczny, kieszonkowy miotacz fotonów. ;) Polecam ! :)
Przybysz_Łukasz
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 10:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Przybysz_Łukasz »

Witam :-)
Jestem Łukasz, piszę pierwszy raz na forum, więc proszę o wyrozumiałość, mieszkam w Krośnie nad Wisłokiem. Światełkami zainteresowany jestem już dość długo, ale dopiero na tym forum zdobywam powoli wiedzę na temat prawdziwych światełek :-)

Ale do rzeczy, mam pytanie do Grega, mógłbym wprawdzie wysłać na PW, ale może kogoś też to zainteresuje.
Chciałbym wiedzieć czy można przy relatywnie ekonomicznym, ale nadal mocnym świetle (czytałem tutaj, że przy 60% mocy daje dość dobre i w miarę mocne światło) dałoby się uzyskać dłuższy czas działania? Szczerze mówiąc te 2, czy nawet 3 godzinki to dla mnie troszkę mało...
Podoba mi się rozkład światła z tej latarki (patrząc na zdjęcia z pierwszego postu) więc myślę, że tego nie chciałbym zmieniać, natomiast waga, jak i gabaryty nie są dla mnie aż tak ważne...

Światełko chciałbym użytkować może nie codziennie, ale codziennie chciałbym je mieć pod ręką ;) czasem nocny wypad do lasu czy w góry, trochę rower, trochę w pracy i tak ogólnie jak się schodzi, np do ciemnej piwnicy, dobrze jest sobie czymś poświecić :mrgreen:

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Witaj na forum.

Odpowiedź jest w zasadzie dość banalna. Od tego są różne poziomy jasności (tryby pracy) aby ich używać.

Co do czasów świecenia, odpowiem lekko humorystycznie. Niektórzy twierdzą, że latarka z Lidla czy Biedronki za 35 złotych świeci 5 godzin. Ja na to, że moja latarka przy trybie 10% jest od nich znacznie jaśniejsza, a czas pracy wynosi 11 godzin :)

Czy mając auto o mocy np. 90kW jeździ się przez 100% czasu z pedałem przyśpieszacza wdeptanym w podłogę? Jeśli w ten sam sposób używa się latarki, to rzeczywiście zgaśnie bidula po 65 minutach. Tylko po co zaawansowane sterowniki z mnogością trybów, konfiguracją, pamięcią, skoro wystarczy "off" i "max" ;)


Jako, że markowe ogniwa przy prądzie nawet 3A mają realną pojemność deklarowaną przez producenta, czas pracy z dużą dokładnością można policzyć prostą arytmetyką.

Kod: Zaznacz cały

moc - tryb / Panasonic NCR 3100mAh / Samsung 2600mAh
100%       / 65 minut              / 55 min.
60%        / 110 min.              / 90 min.
30%        / 3 godz. 40 min.       / ponad 3 godz.
10%        / 11 godz.              / 9 godz.
5%         / 22 godz.              / 18,5 godz.
Awatar użytkownika
energysnake
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 00:35
Lokalizacja: ...

Post autor: energysnake »

Fajne te tryby :)

Mógłbyś zapodać foto w 60% i 100% żeby zobaczyć różnicę ?
Szybka jest poliwęglan AR ?
Rozkład światłą jest lepszy niż w C2 ?

Pozdro
Ultrafire A10B mod XP-G R5
Lumahunter SE Digital mod XM-L T6
Solarforce L2P XM-L T6 mod by Greg
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Zapewne niebawem zrobię porównanie jasności trybów, kilka osób pytało o taką możliwość.

Szkło jest dobrej jakości, wg luksomierza daje poniżej 5% strat, mimo, że nie posiada powłoki AR. Wbrew pozorom, poliwęglan AR nie jest takim ideałem, lepsze parametry daje szkło mineralne z powłokami UCL dostępne we flashlightlens. Ale nie jest to tania opcja.

Rozkład światła w porównaniu z C2 jest znacznie bardziej gładki. Spot przechodzi w spill praktycznie płynnie, bez wyraźnej granicy. Moim zdaniem jest to jeden z lepszych rozkładów światła do jazdy rowerem (reflektor OP). Nie ma wyraźnego spota, za którym mimowolnie podąża wzrok męcząc oczy. Nie ma też właściwego dla soczewek (TIR) mocnego odcięcia, powodującego brak dostatecznego doświetlania boków, co jest bardzo istotne w przypadku jazdy MTB w trudnym terenie.

Piszę to na podstawie własnych doświadczeń z różną optyką lamp rowerowych. Jeżdżę na MTB po kilka godzin w tygodniu, głównie trasy terenowe, nocą. Informacje te potwierdzają opinie od użytkowników L2/L2P.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Różne szkiełka idzie dostać u dobrego zegarmistrza posiadają nawet szkiełko szafirowe w rozmiarze pasującym do SF L2P niestety nie jest to tania zabawa takie szkiełko ok 30-40zł posiadają też utwardzone szkiełka mineralne z powłoką AR koszt do 25zł
A co do rozkładu światła to właśnie na C2 zdaje mi się bardziej gładki niż w SF ale to tylko moje wizualne odczucie :)
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

XiJaro pisze:A co do rozkładu światła to właśnie na C2 zdaje mi się bardziej gładki niż w SF ale to tylko moje wizualne odczucie :)
Pytanie, o jakim reflektorze piszesz?

Ja nie używam reflektorów produkcji SF, bo właśnie z nich rozkład światła jest słaby. Reflektor, który montuję w L2/L2P jest specjalnie podtoczony od spodu, aby uzyskać optymalne zogniskowanie LED XM-L pod kątem gładkości promienia.

P.S.
Twoją C2 pamiętam, mam nadzieję, że dobrze się sprawuje? :)
Awatar użytkownika
energysnake
Posty: 169
Rejestracja: czwartek 20 maja 2010, 00:35
Lokalizacja: ...

Post autor: energysnake »

GIT :)

Poczekam na porównanie jasności trybów zarówno T6 i T5 :)

Wtedy może zahandlujemy :mrgreen:

Pozdro
Ultrafire A10B mod XP-G R5
Lumahunter SE Digital mod XM-L T6
Solarforce L2P XM-L T6 mod by Greg
Przybysz_Łukasz
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 23 sie 2011, 10:38
Lokalizacja: Krosno

Post autor: Przybysz_Łukasz »

Greg dziękuję za odpowiedź.
Zgadzam się z Tobą, oczywiście można i nawet trzeba wykorzystywać tryby jasności, co, dokładnie jak piszesz, wpływa bezpośrednio na czas pracy.

energysnake pytał o porównanie jasności i też chętnie "zobaczę" coś takiego, chociaż wiem, że odczucia subiektywne mogą być lekko odmienne :)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ