Sumowanie ciepła wytwarzanego przez żarówki?

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Sumowanie ciepła wytwarzanego przez żarówki?

Post autor: Venom »

Witam,
Panowie mam troszkę dziwne pytanie:

Mamy jedną żarówkę powiedzmy 100W w jakimś tam reflektorze, i powiedzmy że ona wydziela ok 80°C odczuwalnego zaraz za reflektorem i na samym reflektorze, to jeśli do tego samego reflektora wsadzę 3 takie same żarówki, to będę miał 3x 80°C = 240°C Odczuwalnego przy reflektorze?

Dziwne pytanie, ale mam wątpliwości, chcę wsadzić 3 żarówki w miejsce 1.
Technicznie jest to do zrobienia, skupienie jest nie ważne, na razie interesuje mnie sama teoria.

(takie rzeczy męczą mnie po nocach i spać nie mogę)

Może nie będę taki tajemniczy i zdradzę troszkę, chodzi mi o włożenie 3 palników HID do jednego reflektorka, technicznie jest to do wykonania, jak ze skupieniem będzie to się okaże.

Tylko nie wiem jak zachowają się palniki, i czy wszystko się nie roztopi albo wybuchnie.

Pozdrawiam.
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

nie, to się trochę inaczej liczy. Najprościej to sprawdzić wstawiając 100W zwykłą żarówkę. A ze skupieniem 3 palników zamiast jednego to nie musisz się zastanawiać. Po prostu go nie będzie. Kup 75W albo 100W palnik, do tego przetwornica (na 75W jeszcze jest stosunkowo prosta do zrobienia/przerobienia, na 100W to już jest ciężko) i to będzie działać.
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

O przetwornice się nie martwię, gorzej ze zdobyciem palnika, gdzie kupić pewny?
Chińskie wszystkie wyglądają tak samo.
ODPOWIEDZ