Skąd bierzecie wałki aluminiowe do obróbki na tokarce?

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
philut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 cze 2011, 18:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Skąd bierzecie wałki aluminiowe do obróbki na tokarce?

Post autor: philut »

Pytanie jak w temacie (do ludzi bawiących się w obróbkę aluminium):
Skąd bierzecie wały/ walce aluminiowe, które potem tak ładnie obtaczacie w waszych warsztatach, tworząc solidne obudowy do latarek?
W internecie sprawdzałem już parę firm/hurtowni, ale one bardziej się nastawiają na sprzedaż prętów o długości >1m. Mnie interesuje zakup małego kawałka walca, ok. 10cm długości, ponieważ okazało się, że kumpel ma sprzęt tokarski i mógłby mi wykonać skorupę.
pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony wtorek 18 paź 2011, 13:24 przez philut, łącznie zmieniany 1 raz.
sou
Posty: 153
Rejestracja: wtorek 02 lis 2010, 17:17
Lokalizacja: 3City

sugestia ortograficzna :)

Post autor: sou »

sprzedasz - ty sprzedasz
sprzedaż - forma działalności gospodarczej
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Ja pręt miedziany fi 18 o długości 60mm kupowałem tu (ponieważ mieszkam blisko): http://www.kafra.pl. Pan przyciął na miejscu bez problemu.
Ostatnio zmieniony wtorek 18 paź 2011, 21:17 przez clorox, łącznie zmieniany 1 raz.
clorox
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

philut, poszło PW
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
philut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 cze 2011, 18:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: philut »

clorox pisze:Ja pręt miedziany fi 18 o długości 60mm kupowałem tu (ponieważ mieszkam blisko): http://www.kafra.pl/start.html. Pan przyciął na miejscu bez problemu.
O dzięki, to jest ciekawa firma i fajnie, że docinają. Ale może jakieś inne propozycje? Może coś w pobliżu 3miasta?

Niech mi jeszcze ktoś powie, jak to wygląda z gatunkiem aluminium. Na stronie wymienionej powyżej jest gatunek PA6. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem, bo myślałem, że czystość wynosi ok. 99.9% Warto sobie gatunkiem głowę zawracać?
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

Ja kupowałem w Gdańsku w hurtowni - okolice PGE Areny jakaś boczna uliczka od Marynarki Polskiej
Obrazek
philut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 cze 2011, 18:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: philut »

Tomek210 pisze:Ja kupowałem w Gdańsku w hurtowni - okolice PGE Areny jakaś boczna uliczka od Marynarki Polskiej
Oooo.... mógłbyś bardziej szczegółowo powiedzieć co, gdzie i jak? Sprawdzić na mapie i podać chociaż ulice?
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

philut pisze:
Tomek210 pisze:Ja kupowałem w Gdańsku w hurtowni - okolice PGE Areny jakaś boczna uliczka od Marynarki Polskiej
Oooo.... mógłbyś bardziej szczegółowo powiedzieć co, gdzie i jak? Sprawdzić na mapie i podać chociaż ulice?
Prawdopodobnie chodzi o firmę Elka. Spory wybór metali kolorowych i stali gatunkowych.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Oczywiście do toczenia PA6 nic co bardziej miękkie bo nie koniecznie, praca podczas skrawania, będzie przebiegała jak by się tego chciało :roll: .
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
philut
Posty: 36
Rejestracja: czwartek 09 cze 2011, 18:06
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: philut »

Tu jeszcze wrzucam link do strony, którą mi cudny polecił, może się komuś przyda:
http://www.hart-metale.pl/
ODPOWIEDZ