Co sobie ostatnio kupiliście?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
clorox
Posty: 230
Rejestracja: wtorek 03 lis 2009, 19:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: clorox »

Wrzuciłbyś fotki tego wymontowanego sterownika, bo jakoś mnie się wydaje, że to był 8xAMC i dlatego 2,8A szło przez wyłącznik. Tylko najlepiej do odpowiedniego wątku.
clorox
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zamówiona Compact CREE XM-L T6 2x18650 Dural Switch LED Flashlight.

Obrazek
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
19w9abc
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 11 lip 2011, 18:54
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: 19w9abc »

zlp pisze:Witam!

Mam już Bocialarkę 4.0 i bardzo mocno świeci. A ostatnio kupiłem takie coś: http://www.focalprice.com/LFI40B/TRUSTF ... Black.html
Oooo, ale to świeci!
Policjantowi szczęka opadła! :mrgreen: Od razu zaczął opowiadać co z taką by robił :mrgreen:
Pościgi by się skończyły, bo jak by łypnął po oczach to gość nie wiedziałby gdzie jest :mrgreen:

Pozdrawiam zarażających światłem!
Ja również dołączam się do prośby o reckę - chodzi mi po głowie od jakiegoś czasu myśl o zakupie takiego światełka..
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Kupiłem sobie starą lampę karbidową. :grin: Właśnie wróciłem z pierwszego świecenia. Jeśli ufać producentowi to z 0.2kg karbidu daje 100lm przez 8h. W każdym razie świeci bardzo fajnie, nawet użyteczne światło.
Pozdrawiam
zlp
Posty: 29
Rejestracja: czwartek 18 gru 2008, 20:22

Post autor: zlp »

Witam!
Jestem zwykłym użytkownikiem tego światełka, nie mam pojęcia o elektronice i nie mam z czym porównać.
Mogę powiedzieć że świeci nie tak szeroko jak bocialarka, ale dużo dużo mocniej i dużo dalej.
Barwa światła jest zimniejsza. Rozkład światła: słabsze po bokach i mocny środek.
Awatar użytkownika
cudny
Posty: 505
Rejestracja: czwartek 25 sie 2011, 16:13
Lokalizacja: Zagórze/Kraków

Post autor: cudny »

Tomeqp, na allegro kupiłeś?

Słyszałem, że karbidówki to jedne z lepszych tego typu latarek, ale niebezpieczne! Więc lepiej uważaj bo o eksplozje nie trudno :)
Solarforce L2 XM-L 8xAMC
olowaty
Posty: 135
Rejestracja: piątek 21 sty 2011, 21:38
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: olowaty »

Jakby ktoś szukał karbidu a nie mógł kupić, to w sklepach ogrodniczych jest środek na krety. Nazywa się chyba Bross na krety, ale przed zakupem proszę powąchać i sprawdzić skład na opakowaniu. Tak na prawdę jest to karbid.
Obrazek
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

cudny pisze:Tomeqp, na allegro kupiłeś?

Słyszałem, że karbidówki to jedne z lepszych tego typu latarek, ale niebezpieczne! Więc lepiej uważaj bo o eksplozje nie trudno :)
Taa, allegro. Wyczyszczona, niby zakonserwowana, w paru miejscach widać łatki. Ogółem stan niezły, a jakby coś trzeba było naprawić to ręce przecież mam. :wink: To taka nagroda pocieszenia, bo niedawno przegrałem licytację zupełnie nowej karbidówki, która przeleżała X lat w magazynie. Co do eksplozji to nie jest tak źle, tylko trzeba pilnować szczelności. Nie ma możliwości żeby ogień wszedł od strony palnika, nawet gdy tam jest nieszczelność. Ważne żeby acetylen nie uchodził gdzieś bokami.
olowaty pisze:Jakby ktoś szukał karbidu a nie mógł kupić, to w sklepach ogrodniczych jest środek na krety. Nazywa się chyba Bross na krety, ale przed zakupem proszę powąchać i sprawdzić skład na opakowaniu. Tak na prawdę jest to karbid.
Mam, polecam. :razz: Kupiłem bardzo tanio na pobliskim straganie ogrodniczym. Pan sprzedawca był zdziwiony, że ktoś może kupować karbid w innym celu niż detonowanie puszek. Tego chyba nikt nie kupuje na krety. :mrgreen:
Pozdrawiam
Hefajstos
Posty: 88
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 20:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Hefajstos »

o takich puszkach mówisz :twisted:
Awatar użytkownika
adam1271
Posty: 92
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 19:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: adam1271 »

Taką zabaweczkę na ebay kliknąłem, mam nadzieję, że do podstawowych (orientacyjnych) pomiarów wystarczy.
Załączniki
wf_luxmeter_b3.jpg
wf_luxmeter_b3.jpg (100.83 KiB) Przejrzano 453 razy
olas_zet
Posty: 73
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 15:08
Lokalizacja: Wa-wa, Toruń

Post autor: olas_zet »

Dwie latareczki:

Sanwayman V20C
TrustFire TR-3T6

Obrazek
marshal
Posty: 192
Rejestracja: piątek 16 lip 2010, 16:30
Lokalizacja: Bergen

Post autor: marshal »

olas_zet, napisz proszę coś więcej o latarce TrustFire TR-3T6, wiem że są o niej informacje, ale fanie by poznac kolejną opinię :)
Pozdrawiam
olas_zet
Posty: 73
Rejestracja: środa 17 mar 2010, 15:08
Lokalizacja: Wa-wa, Toruń

Post autor: olas_zet »

marshal pisze:olas_zet, napisz proszę coś więcej o latarce TrustFire TR-3T6, wiem że są o niej informacje, ale fanie by poznac kolejną opinię :)
Latareczka dopiero wczoraj dotarła do mnie. Jak na razie to ilość światła nie powala - oczywiście w/g mojej subiektywnej opinii, spodziewałem się czegoś więcej po 3 x-ml-ach.
W sumie porównując do V20C które w maksie wykorzystuje połowę potencjału diody to jest słabiutko. Pomiar z 2 akku wykazuje 2,38A w sterownik, a z 3-ema 1,53A. Ile w każdą diodę idzie pewnie nie stwierdzę bo raczej piguły nie będę rozlutowywał.
Jak poświecę trochę w ciemnościach większych to może więcej napiszę.
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

To dziwne, mnie V20C nie powalił, ale te 3xXM-L mają ponad 1000lm więc Sunwayman powinien się schować. Dziwne...

Do mnie też przyszły nowości, mała i duża: :mrgreen:
http://img11.imageshack.us/img11/863/p1010459kf.jpg
Awatar użytkownika
kazik_23
Posty: 105
Rejestracja: niedziela 07 lis 2010, 19:59
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: kazik_23 »

a probowales tym 3xXM-L swiecic wiecej niz pol godziny? Ano straaasznie sie grzeje-wiec tylko dlatego max prad to 1,5-2A z 3x18650 co i tak daje ok 15-20W z czego wiekszosc wydzielana w postaci ciepla .....
Dla mnie latarka kapitalna!
Zablokowany