Zamówienia na PCB do max1811

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Tyle że pewnie każdy zamówi sobie jako sample i jakby każdy miał wysyłać do Ciebie czy do mnie to pewnie nie byliby zadowoleni kosztami :)

Zbiorowego zamówienia IC nie przewiduje , będą same PCB.

[ Dodano: 8 Sierpień 2011, 12:35 ]
Wczoraj dostałem od zajomego akusa z PDA , o ile układ zabezpieczający poszedł do krainy martwej elektroniki :mrgreen: to sam akus wydaje się OK .

Niestety okazało się że ogniwo ma PLUSa na obudowie a MINUS jest odizolowany , z przyzwyczajenia przylutowałem kable odwrnotnie po czy chciałem zapiąć do mojej ładowarki na MAX1811.

Układ przeżył , tylko tantal spłonął i się momentalnie odlutował po czy spadł na kilka kartek i wypalił ładną dziurę :twisted: także nie koniecznie prawdą jest że układ po podłączeniu odwrotnie ogniwa ginie ale raczej nie powtarzajcie mojego błędu.
elektroda.pl
yogi009
Posty: 55
Rejestracja: piątek 29 kwie 2011, 16:34
Lokalizacja: Poland

Też klepnąłem układ na MAX1811, co prawda

Post autor: yogi009 »

ładuję tym ogniwa typowe dla komórek na razie, ale prądem 450mA przy 4.2V i nic mi się nie grzeje. Także bardzo fajna zabawka, oczywiście jeśli wystarcza nam taki prąd ładowania. Przy okazji pytanko: czy tryb ładowania prądem 100mA jest w jakiś sposób lepszy (bezpieczniejszy) dla samych ogniw ?
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Dla ogniw o malutkiej pojemności <500mAh należy stosować mniejszy prąd ładowania.
yogi009
Posty: 55
Rejestracja: piątek 29 kwie 2011, 16:34
Lokalizacja: Poland

Post autor: yogi009 »

W takim razie muszę zrobić PCB z możliwością ustawiania prądu łądowania. A czy jest uzasadnienie dla zmiany napięcia z 4.2 na 4.1V ?

----------

Obejrzałem akumulator od Erricsonna i widzę 780mAh, jak rozumiem w przypadku ogniw o pojemnościach przekraczających 500mAh wyższy prąd ładowania daje te same rezultaty, tylko w krótszym czasie?
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Dokładnie. Dla 780mAh spokojnie stosuj wyższy prąd. 4.10V pozwala ładować akumulatory starszych generacji. Chociaż ja do wszystkich akumulatorów stosuję 4.20V (w praktyce z 4 posiadanych przeze mnie MAX'ów 3 sztuki ładują do 4,17V, jeden do 4,18V)
ODPOWIEDZ