Jaki driver do 5 x xm-l?

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
Mosze
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 25 gru 2011, 08:38
Lokalizacja: z Ciemnicy

Jaki driver do 5 x xm-l?

Post autor: Mosze »

Witajcie!!! (Jako, że to mój pierwszy post)
Przeglądam Wasze forum od ponad 2 lat, sporo się z niego nauczyłem, za co dziękuję.
Korzystając z forumowej wiedzy doszedłem do wniosku że nadszedł czas na modyfikację mojego nurkowego świecidełka tj. gralmarine gl-1 (50W halogen). Zgromadziłem rozplanowałem już wszystkie komponenty, jednak brakuje mi drivera. Latarka będzia miała 5 diod xm-l i zasilana jest z 12V (aku żelowy 9Ah).

Moje pytanie:

Czy dostanę gotowy driver który:

- zasili 5 diod xm-l połączonych szeregowo.
- będzie mógł być zasilany z 12V.
- będzie miał 2 tryby 100% - 3A w diody i powiedzmy 50% tej wartości jako tryb low. No i żeby tryby można zmieniać poprzez włącznik tzw. szybkoklik.

Idealnie byłoby gdyby driver był zrobiony na okrągłym laminacie o średnicy nie większej niż 44mm.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witaj.
Napisz do EdiMa, może ma coś w swojej ofercie :)
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Na alledrogo jest odpowiedni driver od mr-elektronik.
Mosze
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 25 gru 2011, 08:38
Lokalizacja: z Ciemnicy

Post autor: Mosze »

pier pisze:Na alledrogo jest odpowiedni driver od mr-elektronik.
Mógłbym prosić o link. (na priv jeśli nie można)

Dość dokładnie przewertowałem aukcjie mr elektronika i nie znalazłem nic co by zasiliło 5 x xm-l. Nawet pisałem do niego i odpisał że mają mieć na początku lutego jakieś nowe konstrukcje, które powinny sprostać moim wymaganiom. Jednak pytam już teraz, bo może jest coś gotowego, czego nie znalazłem.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

No tak pominąłem bardzo ważna sprawę. A mianowicie że całość ma być zasilana z 12V. Więc ten driver odpada.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 16 sty 2012, 12:56 przez pier, łącznie zmieniany 1 raz.
Mosze
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 25 gru 2011, 08:38
Lokalizacja: z Ciemnicy

Post autor: Mosze »

DNF pisze:Witaj.
Napisz do EdiMa, może ma coś w swojej ofercie :)
Pozdrawiam
DNF
Z Edimem rozmawiałem (podłoże z diodami i ref - to od niego), ale on proponuje mi gotowy driver U257 razy trzy, połączony szeregowo. To trochę komplikuje konstrukcję - montaż trzech płytek w obudowie zamiast jednej. No i finansowo kupienie jednego drivera a nie trzech także wyjdzie taniej.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Nic nie komplikuje, kilka kabelków więcej. A co do stwierdzenia, że taniej, to nie wydaje mi się.
To nie jest driverek na 1xli-ion i 2A w diodę. To już jest poważny step-up, który musi oddać ok 50W mocy..
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Ja bym powiedział, że podnosi niezawodność, bo miast jednego masz trzy niezależne obwody. ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
leszekw
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2009, 15:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: leszekw »

Witam
Jak tak robię Trzy U257 (równolegle nie szeregowo :) ) i nawet do siedmiu XM-L przy tym zasilaniu.
Świetnie się sprawdza i jest dużo bezpieczniej niż z jednym Driverem
Pozdrawiam,
Leszek W.
Mosze
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 25 gru 2011, 08:38
Lokalizacja: z Ciemnicy

Post autor: Mosze »

leszekw pisze:Witam
Jak tak robię Trzy U257 (równolegle nie szeregowo :) ) i nawet do siedmiu XM-L przy tym zasilaniu.
Świetnie się sprawdza i jest dużo bezpieczniej niż z jednym Driverem
Heh, :oops: no oczywiście że równolegle. Przekonaliście mnie, chyba jednak pokombinuję jak te 3 sztuki U257 zmieścić w obudowie.
Awatar użytkownika
ledmocy
Posty: 151
Rejestracja: sobota 13 lis 2010, 11:00
Lokalizacja: W-w

Post autor: ledmocy »

Nie wiem czy faktycznie warto kombinować stepup - przy 3 szt widzębędzie w diody 2,1A. Taniej i prościej chyba zastosować 2 szt przetwornicy od dareltek TAKA osobiście używam , nawet w konfiguracji równoległej żeby z xml wycisnąć ile się da :D
Awatar użytkownika
leszekw
Posty: 164
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2009, 15:39
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: leszekw »

Przy 12V zasilania i trzech U257 pójdzie spokojnie 3A w te pięć XM-Li :)
Bardziej ciekawi mnie, jakiej optyki kolega użyje do tych pięciu XM-Li pod wodę :?:
Pozdrawiam,
Leszek W.
Mosze
Posty: 22
Rejestracja: niedziela 25 gru 2011, 08:38
Lokalizacja: z Ciemnicy

Post autor: Mosze »

leszekw pisze:Przy 12V zasilania i trzech U257 pójdzie spokojnie 3A w te pięć XM-Li :)
Bardziej ciekawi mnie, jakiej optyki kolega użyje do tych pięciu XM-Li pod wodę :?:
Odnośnie mocy to zapytam Edima jaki prąd są w stanie oddać te 3 U257, bo w związku z rozbieżnościami - zwątpiłem. A jednak bym chciał by były minimum te 3A w diodę .

A w kwestii optyki, to taka:

http://budgetlightforum.com/node/4264

Taką geometrię ma ten ref:

http://www.youtube.com/watch?v=GkpUEpqq ... r_embedded

Muszę zaznaczyć, że modyfikuję gotowy palnik i w moim przypadku skrajne krawędzie refa będą zasłonięte przez obudowę (około 1,5 mm). Pewnie stracę na tym ze 300-400 lumenów. Jak skończę całość to pozwolę zamieścić sobie fotki.

[ Dodano: 18 Styczeń 2012, 11:12 ]
ledmocy pisze:Nie wiem czy faktycznie warto kombinować stepup - przy 3 szt widzębędzie w diody 2,1A. Taniej i prościej chyba zastosować 2 szt przetwornicy od dareltek TAKA osobiście używam , nawet w konfiguracji równoległej żeby z xml wycisnąć ile się da :D
Jest to jakaś alternatywa, dziękuję. Jednak nie ma możliwości zmiany trybów poprzez włącznik latarki. A stosowanie potencjometrów w konstrukcji podwodnej nie wchodzi w grę.
ODPOWIEDZ