Grega modyfikacja Solarforce L2P, moduł XM-L U2 1C, T5 4B

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Pyra prawdę pisze. "Dziubkiem" w stronę głowicy.

Jednak sterownik ma zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, więc latarka po prostu nie zaświeci przy nieprawidłowym włożeniu ogniwa.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
vg1
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 22:34
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: vg1 »

greg pisze:Pyra prawdę pisze. "Dziubkiem" w stronę głowicy.

Jednak sterownik ma zabezpieczenie przed odwrotną polaryzacją, więc latarka po prostu nie zaświeci przy nieprawidłowym włożeniu ogniwa.
dziubkiem, ok tak będę robił :lol: (już podpisałem aku jak wkładać :oops: )

BTW Muszę się przyzwyczaić do włącznika i go wyczuć, bo łatwy w obsłudze to on nie jest.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

vg1, obsługa jest bardzo prosta, wbrew pozorom. Zapoznaj się proszę z instrukcją.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

może na samym początku trochę się mylić, ale po krótkim czasie obsługa jest bardzo intuicyjna i prosta :)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
vg1
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 22:34
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: vg1 »

greg pisze:vg1, obsługa jest bardzo prosta, wbrew pozorom. Zapoznaj się proszę z instrukcją.
Dzięki oki. Nie mogę wyczuć kiedy jest połowa wciśnięcia i zwykle przesadzam i wciskam za mocno. Muszę się przyzwyczaić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
okupant
Posty: 25
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 19:34
Lokalizacja: Tychy/Londyn
Kontakt:

Post autor: okupant »

Rówież otrzymałem tą latarkę i tak jak przedmówca, mam problemy z jej obsługą :)
Myślałem na początku, że coś z nią jest nie tak, ale Greg przypomniał w mailu, jak ją prawidłowo obsługiwać.
Taka mała uwaga dla początkujących (jak ja): zastanówcie się nad ilością trybów. Mam sześć i to zdecydowanie za dużo (a Greg mnie ostrzegał...). Trzy, max cztery wystarczą na rower moim zdaniem.

Jeszcze jedno. Mieszkam w Londynie i latarka wysłana w poniedziałek rano doszła w sobotę rano! Suuuuper!
Awatar użytkownika
Ravir
Posty: 71
Rejestracja: poniedziałek 20 wrz 2010, 19:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Ravir »

Cały czas twierdzę, że 3 tryby to max - "migadła" są dla Lansu, zaś 10 - 15% różnicy nie widać. Na rower i do EDC wystarczą 10% - 50% - 100% - i polecam wyłącznik Reverse Click - zwłaszcza na rower jest najwygodniejszy.
O ile na tylne oświetlenie rowerowe "migadła" są najlepsze - migające światło bardziej "rzuca" się w oczy :mrgreen: to na przód najlepsze jest zwykłe, ciągłe, białe, neutralne kolorem światło.
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 12:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lawnowerman »

osik
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 23:10
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: osik »

Nie miałem jeszcze żadnej z nich w ręce, ale coś takiego jak poniższy opis mnie osobiście odrzuca.

"1200 lumens maximum brightness (manufacturer rated, actual 870-930 lumens)".

Stosowanie BS w reklamie też powinno mieć swoje limity.

Lecę na pocztę, bo dostałem wiadomość , że niespodzianka dotarła :)
Awatar użytkownika
Lawnowerman
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 12:07
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Lawnowerman »

osik pisze:Nie miałem jeszcze żadnej z nich w ręce, ale coś takiego jak poniższy opis mnie osobiście odrzuca.

"1200 lumens maximum brightness (manufacturer rated, actual 870-930 lumens)".
To znaczy, ze ma duże straty ze wzgęldu na chłodzenie, optykę?
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

Trochę OT się robi :) nie tzn że nie może mieć 120lumenów skoro w serii ta dioda ma chyba 975 lumenów przy 3A minus straty na szybce reflektorze itp wychodzi powiedzmy z 875 lumenów o ile naprawdę płynie w diodę 3A
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
osik
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 23:10
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: osik »

Lawnowerman pisze:
osik pisze:Nie miałem jeszcze żadnej z nich w ręce, ale coś takiego jak poniższy opis mnie osobiście odrzuca.

"1200 lumens maximum brightness (manufacturer rated, actual 870-930 lumens)".
To znaczy, ze ma duże straty ze wzgęldu na chłodzenie, optykę?
Chodzi mi o to, że jeśli producent wie o faktycznej wielkości strumienia światła ok 870-900 lm a podaje w sloganie sprzedaży 1200 lm to kłamie. A to a'priori ustawia mnie w pozycji wątpiącego we wszystkie pozostałe informacje. Nie mówiąc już o jakości mechaniki. Zrozumiałbym "komercyjne zaokrąglenie" do 900 lm, nie jestem maniakalnym ortodoksą, ale zawyżanie o 33% to przegięcie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

osik, niestety tak to jest w chińskim latarkowym świecie na DX. Prawdziwe informacje można jedynie( lub prawie jedynie) uzyskać od dobrych sprzedawców proponujących zazwyczaj dużo droższe produkty. Mam wrażenie, że mimo tego Chińczycy "mniej kłamią" od naszych allegrowych rodaków....
osik
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 23:10
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: osik »

Wiadomość z 13.24 już częściowo nieaktualna. Mam w ręku Solarforce mod. Greg w wersji obudowy L2X z grubym moletowaniem. Odbierając paczkę na poczcie zaniepokoiłem się, dlaczego to wszystko waży tyle co nic ( latarka w pudełku + 2 aku+ładowarka + parę drobiazgów). Dotychczas używałem swojej, mocno wysłużonej już , "pancernej" Wolf Eyes Raider 9T i zastanawiałem się o ile Solarka bedzię większa. To taki typowy atawizm mentalny gdy W.E. ma 130lm xenon, a Solarforce mod. Greg z neutralną białą XM-L T5 B4 około 700. Okazuje się , że Solarka jest lżejsza i około 1 cm krótsza ! Srednice głowicy i tubusa na oko takie same.

Tryby 10-35-100% i wielkie dzięki Gregowi , że właśnie takie. Przełącznik typu forward z pamięcią ostatnio wybranego trybu. Szczerze powiem, że od pierwszego włączenia nie miałem żadnych problemów z przełączaniem. Bardzo intuicyjne rozwiązanie, i jak na moją dłoń opór włącznika jest taki...akurat.

Barwa światła ( moja opinia) to IDEAŁ. Tak, powtórzę, IDEAŁ. Mam wrażenie oświetlenia światłem słonecznym. Chociaż pełnego spektrum słonecznego to na pewno nie ma.

Jako że główne przeznaczenie to latarka inspekcyjna do zamkniętych przestrzeni, Greg dostosował ją:

1.Szkło /szybka przednia matowa, co daje bardzo szeroki i miękki strumień światła typu real flood. Jednolity w strukturze i nie ma mocniej oświetlonych, a przez to oślepiających plam w centrum.
2.Zabezpieczenie termiczne. Latarka będzie trzymana w ręku i w przypadku użycia w maszynowni statku w tropikach lub podobnych miejscach sądzę że jest to konieczne.

Już się zastanawiam nad poproszeniem Grega o drugą dla kolegi.. ;)

Teraz mam dwie uwagi. Zależało mi na maksymalnej szerokości strumienia światła i to mam. Ale wraz z tym pojawił się pewiem kłopot ,nad którym zastanawiałem się wcześniej ale postanowiłem najpierw zobaczyć to w praktyce. Lekkie oślepianie boczne.

Przy trzymaniu latarki w dłoni i zwykłej szybce mam średnio wąskie , normalne światlo i szybka praktycznie nie "świeci" pod kątem zbliżonym do 80 st w bok. Przy matowej szybce mam to co chciałem - na ścianie, ale przy okazji matowa szybka również daje trochę po oczach :roll:
Mam dodatkową koronkę( "zębatą") od Grega, która ma zabezpieczać od przypadkowych upuszczeń/upadków, ale lepsza byłaby taka specjana o nierównym kołnierzu. Myślę, że dokleję do koronki z jednej strony wyższy kołnierz, o jakieś 5-9 mm. Jeszcze muszę to wypróbować.Wówczas będę trzymać latarkę " wysokim kołnierzem w kierunku głowy".

Druga sprawa to ładowanie baterii. Ale to umieszczę w tym wątku
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... arka+18650

[ Dodano: 9 Luty 2012, 16:29 ]
Calineczka pisze:osik, niestety tak to jest w chińskim latarkowym świecie na DX
Masz rację.
Uogólniłbym to nawet do "Niestety tak to jest w chińskim świecie". Chińczycy wzorują się raczej na amerykańsjich standardach reklamy niż europejskich i dodatkowo "sinicyzują" je bezgranicznie.
vg1
Posty: 23
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 22:34
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: vg1 »

okupant pisze: Taka mała uwaga dla początkujących (jak ja): zastanówcie się nad ilością trybów. Mam sześć i to zdecydowanie za dużo (a Greg mnie ostrzegał...).
Ja jestem innego zdania, mam 5-30-60-100%-beacon (krótki 100% co 1s)-stroboskop 16Hz 100% i IMHO nie jest to wcale kłopotliwe. Co prawda greg zamienił kolejność 2 ostatnich trybow ale to drobiazg. Latarka jest rewelacyjna. Mała, dość mocno świecąca i bardzo solidnie wykonana. Szczerze powiem, że oglądając zdjęcia, czytając opisy moje wyobrażenie dotyczące ilości wydobywającego się światła z tego cudeńka urosła aż nadto. Latarka świeci mocno ale nie aż tak jak myślałem. Latarka jest idealna pod względem wielkości, jakości i mimo wszystko ilości światła z tak małego przedmiotu.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ