Jaką diodę szerokokątną wybrać do lampy ?

dane techniczne, zdjęcia i ciekawostki o diodach świecących
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Jaką diodę szerokokątną wybrać do lampy ?

Post autor: skaktus »

Witam.

Jak w temacie. Od pewnego czasu bawię się lampami solarnymi i diodami. W takowych lampach montowane są najczęściej bardzo kiepskie diody, czasem aż strach na nie patrzeć. Po wymianie na lepszy model lampa potrafi świecić kilkakrotnie lepiej niż oryginalnie.

Do tej pory używałem diody FLUX, o barwie białej,ciepłej, 3 chipowej zamontowanej w lampce na 1 diodę. Niestety jej pobór jest stanowczo za duży i lampka siada po niecałych 4 godzinach świecenia. W domu mam kilka diod białych, ale są one kiepskiej jakości - wąski kąt świecenia i niewielka jasność.

Proszę was o wskazanie diody o jak najwyższej jasności, szerokokątnej i jak najmniejszym poborze prądu. Patrzyłem na allegro, ale niektóre opisy wydają mi się być z kosmosu. Nie chcę kupować czegoś w ciemno a w tym temacie też super nie jestem...

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Nichia 50GS i spiłować & spolerować końcówkę.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Hm... a gdzie tego szukać? Jakieś sklepy?
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

No tak, dzięki za odpowiedź, ale nie znalazłem nigdzie tej diody.
ILPT
madmun
Posty: 196
Rejestracja: piątek 18 sty 2008, 23:17
Lokalizacja: z góry

Post autor: madmun »

Zapewne Dominikowi o ta chodziło : http://www.cpfmarketplace.com/mp/showth ... p?t=176297

A siedzi ona np. w fenixie e cos tam, tym małym :mrgreen:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ale Nichia GS jest waskokatna:/ Moze zrobimy zrzutke na te diodki? Wychodzi ok 44zl za 10 diodek razem z wysylka, no chyba ze zle zrozumialem, ale pisza ze 4$ outside US..a moze to chodzi tylko o Ameryke? Jak cos to ja sie pisze na 3 sztuki.
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Dominik pisał o piłowaniu i polerowaniu końcówki, co powinno rozproszyć światło 50GS, ale czy to nie ... profanacja?!? ;-)
Jakby ktoś zdecydował się na zakupproponowany przez DNF, to jedną wziąłbym do porównań z tym, co można kupić na alledrogo i DX.
Testowałem kilka różnych fluxów z alledrogo i zauważyłem znikome (głównie w kolorze) różnice między nimi (szkoda, że dopiero od niedawna kupuję zawsze jedną więcej, niż potrzebuję i odkładam do oznaczonego woreczka). Jedyna, która była wyraźnie słabsza od innych to od Artronic'a (chyba wciąż te same mają w ofercie), a wydaje mi się, że najlepsza była flux 5mm 14000mcd (niby!) od LedLabs (diody białej ciepłej od nich jeszcze nie miałem).

[ Dodano: Czw Cze 05, 2008 7:47 am ]
Oczywiście żałuję, że DX, ani Kai nie ma w swojej ofercie żadnych fluxów :-(
Dubito ergo sum!
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A czy może ktoś polecić diodę z allegro ?

Bo zamawianie diody ze stanów to nie bardzo mi się widzi.
ILPT
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Nichia wyjdzie tanio jak na DXie kupisz breloki. Taniej niz na CPFie :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Niestety, chyba nie kupimy tych breloczków z DX, bo ... "Item is temporarily sold out." Niby "Next Confirmed Shipment Date: May 26, 2008", ale mimo iż ten termin już dawno minął wciąż nie można dodać do koszyka :-(
Dubito ergo sum!
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Widze ze tych breloczkow sa dwa biny. Oni wysylaja je losowo? Ja wolalbym jednak ten c0W.
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

NSPW500GS-K1, 82KS1N-c0W Gdzie masz inna diode? Ja czekam na dwie sztuki cuda. Wysłane i tylko poczta polska zawala sprawe!
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Myslalem ze ta nazwa to dwa rozne biny. Na zdjeciu tez pokazuja zimna i ciepla. No, ale dzieki za wytlumaczenie:)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

A panowie, coś z Allegro - polecicie ?
ILPT
ODPOWIEDZ