Ranking ogniw 18650

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
pabloq
Posty: 14
Rejestracja: piątek 10 wrz 2010, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pabloq »

DNF pisze:rolkamax1 nie logował się już od dawna więc wątpliwe jest rozwiązanie sporu.
Tydzień od założenia zamknij spór jako nierozstrzygnięty z powodu braku kontaktu lub braku zwrotu kosztów po zwrocie i wtedy napisz (chyba bezpośrednio ze strony ze sporami można) do Allegro, u mnie dopiero to zadziałało, ale jak gościu nie odda to będzie mógł mieć przynajmniej zablokowane konto. Teraz sprzedaje ten sam złom jako =NOWE= spod drugiego konta leszczyna7364 (identyczny adres w Poznaniu) -> http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=23941609
DNF pisze:A ogniwa się testują. Na razie idzie dobrze :) Zobaczymy czy Kajmanowi starczy cierpliwości :D
Tzn. jakie wyniki? Zgodne z deklaracją, parę % poniżej znamionowej czy więcej niż parę %??
Na ok.40 dotąd przetestowanych nowych (nie z demontażu) Samsungów "26F" - tylko 3 sztuki miały ok. 2450mAh @1A, 3.0Vend a reszta ponad 2500.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Ogniwa 2450mAh testował Kajman, na 12szt wszystkie trzymają parametry :)
Przy 3A wypluwają ok 2300mAh, temp dochodzi do 40*C.
Ok, będę działać dalej z tym oszustem rolkamax1 ...
pabloq
Posty: 14
Rejestracja: piątek 10 wrz 2010, 12:18
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pabloq »

DNF pisze:Ogniwa 2450mAh testował Kajman, na 12szt wszystkie trzymają parametry :)
Przy 3A wypluwają ok 2300mAh, temp dochodzi do 40*C.
Myślałem, że chodzi o ogniwa Samsung ICR18650-26F, które mają pojemnośc znamionową 2600mAh, a minimalnie 2550mAh (@0.2C & 2,7Vend). "Trzymają" tzn. mają te wspomniane 2450mAh? Przy jakim prądzie @ Vend? Wszystko zależy od prądu (i napięcia końcowego rozładowania) bo jeśli Kajman rozładowywał przy tych 2450mAh np. prądem 2A to rzeczywiście "trzymają" i mogą być faktycznie w miarę nowe i można je brać zamiast nowych ze sklepu, jeśli zaś 1A lub nawet mniej to jednak nie trzymają, bo mają spadek conajmniej 4% i wtedy to mogą być "leżaki", chyba że idzie o inne ogniwa ;)
Pytam, bo ww. "26F" [nowe z fotoenergii] np.przy I=1A @ Uend=3.0V prawie wszystkie mialy pojemność powyżej 2500mAh [nawet te, które podawalem wcześniej jako 2450mAh- 2sztukom po kolejnych cyklach pojemnośc wzrosła do ponad 2500mAh, jedną sztukę jeszcze pomęczę].
DNF pisze:Ok, będę działać dalej z tym oszustem rolkamax1 ...
:super:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Pabloq, napisałem, że obciążenie było 3A :) Ogniwa faktycznie 2600. ICR18650-26F.
rolex24
Posty: 101
Rejestracja: czwartek 07 sty 2010, 15:16
Lokalizacja: Elblag

Post autor: rolex24 »

to w końcu ogniwa samsung 2600 od agnieszkakk są pewne czy nie?
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Są pewne, możesz brać :)
rolex24
Posty: 101
Rejestracja: czwartek 07 sty 2010, 15:16
Lokalizacja: Elblag

Post autor: rolex24 »

Więc kupiłem 4szt. sanyo i dostałem 2szt. gratis tych zielonych . polecam sprzedawce agnieszkak :mrgreen:
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Sprawdziłem dziś ogniwa od rolkamax1 , bo akurat dostałem iMaxa B6.

Ogniwa Sanyo 2600mAh mają ~ 2000, nadają się jeszcze do użytku ale zapłaciłem za pełnowartościowy towar a nie używany szmelc .
elektroda.pl
woytazo
Posty: 114
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 11:31
Lokalizacja: Piaseczno

Post autor: woytazo »

krzycho123 pisze:Ogniwa Sanyo 2600mAh mają ~ 2000,
Jakim prądem je potraktowałeś testując?
Odpowiadając na PW kliknij "Cytuj".
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Ładowanie 1A i rozładowanie również 1A. Przy mniejszym prądzie będzie więcej a miały być do napędzania 3xXM-L .
elektroda.pl
Awatar użytkownika
adam1271
Posty: 92
Rejestracja: sobota 07 lis 2009, 19:04
Lokalizacja: Kielce

Post autor: adam1271 »

Rozładowanie ogniw prądem 1A, nie do końca może swiadczyć, że ogniwa się jeszcze do czegoś nadają, zwłaszcza, że planujesz nimi zasilać 3xXM-L.
Sam posiadam stare Panasoniki CGR18650A (z własnej rozbiórki), które przy rozładowywaniu prądem 1A dawały jeszcze 1500mAh (z 2000mAh fabrycznych), a po obciążeniu ich prądem 3A ich wydajność wynosi już niecałe 100mAh. :(

Pozdrawiam
Adam
studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Bardzo ważnym parametrem jest rezystancja wewnętrzna, sam się o tym przekonałem.
s_zbyszek
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 23 kwie 2012, 16:31
Lokalizacja: warszawa

Post autor: s_zbyszek »

Witam wszystkich

Przeczytałem wszystkie Posty i do kilku spraw mogę się odnieść
Sprawa zakupu ogniw tzw. leżaków jest niestety loterią
najczęściej są to rozbiórki bateri zużytych/używanych gdzie ktoś zauważył że takie ogniwa zachowały napięcie więc mogą udawać sprawne a wiemy że Polak potrafi...

Wśród takich ogniw najlepiej wypadają panasonic CGR18650d 2400mah -jasno zielone stosowane w ibm t40 do t60- ok 70%-80% da sie odzyskać w wysokiej sprawności- reszte firm można sobie darować- co ciekawe ładują się nawet z napięcia 1v więc im widocznie nie szkodzi taki spadek- reszte rozbiórek na allegro można sobie darować jeśli ktoś nie ma sprzętu by je profesjonalnie sprawdzić i sprzedaje bez testu- lepiej zakupić partie baterii uszkodzonych i zrobić to samemu

ogniwa nie przegrzewane potrafią wytrzymać i 1000 cykli gdzie bateria laptopowa po max 500 cyklach a czasem tylko 200-300 często mierzonych przy podłączeniu laptopa potrafi elektroniką wyeliminować całą baterie , bywa że ogniwa rozjeżdzają się przez zle odprowadzane ciepło z lapka i te bliższe procesora zaczynają być nie doładowane- gdy sprawa sie pogłębia te naładowane oddadzą tyle energii co te najsłabsze, najmniej naładowane- więc rozbiórka ma jak najbardziej sens przy niektórych typach baterii uszkodzonych zwłaszcza z lapków hp i na ati

problem jeśli ktoś takie baterie przetrzyma przed dalszym obrotem

będą wystarczające przy budowaniu dużych pakietów czy wykorzystaniu do led latarki, nie da się niestety profesjonalnie złorzyć pakietu regenującego jakieś zużyte ogniwa we własnej baterii- a jeśli już to raczej krótko pochodzi, ze względu na różną nabytą rezystancje.

również mam niemiłe doświadczenia z leszczyna... ale na takich człowiek rozumu się uczy i wiedzy o li ion więc puki człowiek młody raczej dziękować

kupywałem za to często od agnieszkak... z początku miała/miał takie sobie ale za to jakąś reklamacje załatwiał/a błyskawicznie- dobry kontakt- sporo wiedzy przekazał która się potwierdziła, ostatnio ma ogniwa reklamacyjne na kontrolkach 2011 09 testy pojemnościowe wypadają dobrze, ładnie i równo pracują więc myśle że Ci co byli niegrzeczni trafiają gdzie indziej :-) i mają kłopoty

I nie zgodze się że prąd ładowania i rozładowania to dwie różne sprawy- chyba że mówimy o ogniwach używanych z jakąś rezystancją i grzejących sie, nic z nikąd się nie bierze- to podstawa fizyki zimne ogniwo przy ładowaniu 0,7-1 c da tyle samo w dwie strony chyba że ktoś ma szajzowatą ładowarke która się wewnątrz grzeje za układem pomiaru pojemności, do rozadowywania i mnóstwo osób/ znajomych używa żarówek inaczej rozładowywanie pojedyńczego ogniwa to 2,5 godz byle jaką ładowarką i w ciągu dnia można przeprowadzić test max 3 ogniw, nie wspomne o trudnościach przy pakitach po kilkadziesiąt ogniw.

i nie ma się co z ogniwami pstrykać przy testowaniu- ładowanie najmarniej 0,8c i rozładowywanie przynajmniej 1,5c wtedy widać co się ma - duży amperarz sprawia że słabe ogniwa raz się zagrzeją i nie ma co się nimi bawić dwa przy takim amperarzu jest duża różnica pomiędzy faktycznym napięciem ogniwa a na wyjściu przewodów ani się nie naładuje ani rozładuje do końca

to tak z doświadczenia- kilka pakietów do rowerków zbudowałem kilka bateryjek zregenerowałem więc coś tam weszło w głowe

pozdrawiam
witam witam
eeo
Posty: 56
Rejestracja: środa 23 mar 2011, 12:55
Lokalizacja: Poznań

Post autor: eeo »

Też kupiłem 3 ogniwka Samsung ICR 18650 26F "od agnieszkak505". Nie mam czym zmierzyć pojemności, ale ładują się i działają, latarka świeci mniej więcej tyle czasu, co powinna.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Podobnie jak poprzednicy, kupiłem od agnieszkak505 4 różowe icr18650 26f samsung i dostałem dwa zielone gratis. Trzeba było usunąć blaszki i jakieś czarne paskudne kleiszcze. Naładowały się OK (do 4,18V), teraz będę je sprawdzać w działaniu.
ODPOWIEDZ