RC-H3 kilka zdjęć i pytanie.

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

a leć- rozkręć- czemu nie :D
no tak sobie patrzyłem i sam nie wiem- ten driver 7880 można zeszlifować z 1mm średnicy, może 1,5- ale więcej nie- może masz inną ciut wersje niż ja ?
Ale kluczowa jest średnica tubusa latarki po wykręceniu modułu- bym założył, że jeśli ma mniej niż 16mm, to ten driver nie wlezie (luzu musi być troszkę)
Ale ja tam ino kleję coś albo lutuje ino , nie moduję na maxa jak niektórzy , hihi
ps
muszę dokopać się gdzieć, jak wyłączyć UI w tym driverze, bo mi przy UVce przeszkadza- ponoć się da
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...u mnie driverek ma ok. 17mm jak widać, w tuleję wleżć nie chciał więc wygląda to tak:

Może tu tez się da zaadaptować w ten sposób?
Obrazek
Obrazek

przyznam, że kontakt między głowicą a body był słaby, więc po chińsku nakręciłem na gwint głowicy kilka zwoi cieniutkiej cyny i skręciłem z taką "uszczelką", teraz żadnego przerywania... :mrgreen:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

można i ciut inaczej- no metoda "na pale" - wlutować parę drucików z miedzi fi ca 1mm w moduł, na to wsadzasz driver (ma dziurki na obwodzie) i lutujesz, a potem jest niezły kontakt do body a i driver dobrze się trzyma.
Ale warunek podstawowy- driver musi się mieścić w body latarki, znaczy w przypadku fotek Arka, musi mieć średnicę mniejszą, niż toto gładkie poza gwintem już
Serkules
Posty: 323
Rejestracja: sobota 19 sty 2008, 21:16
Lokalizacja: Świdnica Śl.

Post autor: Serkules »

wlutować parę drucików z miedzi fi ca 1mm w moduł, na to wsadzasz driver (ma dziurki na obwodzie) i lutujesz, a potem jest niezły kontakt do body a i driver dobrze się trzyma.
Ciekawy sposób. Robiłeś już coś takiego? Możesz zamieścić fotę tego rozwiązania? Być może kiedyś mi się przyda. :smile:
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

tak- robiłem- ale fotek nie mam- latara- mały romi jest u Taty, a bez rozlutowania ciężko to pokazać- osadzałem właśnie driver 7880.
No proste to w sumie jest- driver ma dziurki na obwodzie- trzeba na module po starym driverze zaznaczyć na obwodzie gdzie one są, potem od środka wlutować druciki (da sie spokojnie, ponieważ moduły mają wkładki miedziane) - wystarczy ze 3-5 i na to nasuwasz driver, lutujesz i trzyma bardzo mocno.
Driver jest na zewnątrz modułu (jak na fotce Arka), ale to nie przeszkadza w niczym-no wydłużamy moduł o 1-2mm (czasami można ew.skrócić wcześniej moduł, ale to zależy jaki itd)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ciekawy sposób Pawle :mrgreen:
anatol
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2008, 10:54

Post autor: anatol »

Witam.
Co myślicie o tej przetwornicy układ prawie identyczny co w MAX?
I nawet wyprowadzenia sa identyczne, robiliście coś na tej przetwornicy?
Pytam bo sample z ST do mnie docierają jak na razie.

Pomyłka chodziło mi o układ L6920DB
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

układ identyczny jak jaki MAX?Dokładniej proszę.
A co tu myśleć, Edim od dawna robi ten układ komercyjnie :mrgreen:
ODPOWIEDZ