Jaka latarka pod HID Homemade ?

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...
kodi
Posty: 482
Rejestracja: piątek 07 gru 2007, 16:42

Post autor: kodi »

Jeśli mówisz o przesłonie dla świateł krótkich - to z reguły nie jest ona częścią konstrukcji wytrzymałościowej i daje się ją spokojnie usunąć. Zysk? Ok 40% jaśniej dla ustawienia palnika w tym położeniu.
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Przyznam się że pierwszy reflektor tak pokiereszowałem że aż wstyd, ale przy tych rozmiarach nie widać zabardzo uszkodzen na "plamce"

[ Dodano: 27 Wrzesień 2011, 21:45 ]
Ale My "światełkowcy" musimy dbać o takie rzeczy, bo kto jak nie właśnie My...
elektroservice
Posty: 22
Rejestracja: sobota 24 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Miasto

Post autor: elektroservice »

Tak, chodzi mi właśnie o tą blaszaną osłonkę dla świateł krótkich :-)
Czyli jeśli dobrze rozumiem, to będe miał możliwość uzyskania strumienia szerokiego, oraz wąskiego w zależności od tego jakie położenie zajmie palnik ?
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Nie do końca ;)
To jest troszkę większa "konstrukcja" i tutaj będziesz miał albo super skupienie czyli dobry zasięg i ładną "plamkę" albo będziesz miał dziurę w plamce i mało fajną plamkę, ale jak by nie mówić to jest to regulacja "strumienia" tylko w takiej konstrukcji jest to raczej nie potrzebne, chodź mogę się mylić ;)
elektroservice
Posty: 22
Rejestracja: sobota 24 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Miasto

Post autor: elektroservice »

Zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie :-)
Jeśli przy "krótkich" będzie świeciło to dość szeroko i przy tym w miare ładnie, to wykorzystam ten patent i postaram się jaknajlepiej zogniskować lampę w pozycji długie aby uzyskać jaknajwiększy zasięg, natomiast jak będzie to działało kijowo, to wtedy postaram się zablokować palnik w pozycji "długie" i jaknajlepiej zogniskować.
Venom
Posty: 120
Rejestracja: sobota 12 gru 2009, 11:01
Lokalizacja: Centrum Śląska

Post autor: Venom »

Jak projekt?
Jak coś to będę miał na sprzedaż lepszą siostrę JML 2940 z dodatkowym oświetleniem led, produkowanym tylko dla USA i nie dostępnym w PL.

Pisać PW.
elektroservice
Posty: 22
Rejestracja: sobota 24 wrz 2011, 19:49
Lokalizacja: Miasto

Post autor: elektroservice »

Witam po długiej przerwie. Projekt dopiero parę dni temu doczekał się realizacji, co prawda nie w JML2940 niemniej jednak efekty są moim zdaniem niezłe.
Jeśli znajdą się zainteresowani to mogę przedstawić to co zmodziłem tylko nie wiem czy w tym temacie, czy założyć do tego celu nowy.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ