Convoy S2+ świeci tylko na 1 % mocy

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Jere86
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 18:41
Lokalizacja: Wolbrom

Convoy S2+ świeci tylko na 1 % mocy

Post autor: Jere86 »

Witam wszystkich forumowiczów. Zostałem tutaj skierowany prosto z internetu, gdzie na wykopie znalazłem problem "trochę" analogiczny do mojego z latarką Convoy, a podana jedyna możliwość jego rozwiązania to kontakt z jednym z administratorów z forum światełka, który może coś doradzić.

Problem polega na tym że w pierwszy dzień po zakupie desert tan S2+ flashlight, with XPL HI led inside and arcoated glass, biscotti firmware z właściwościami produktu: U6 4C + 7135x8, po wyświeceniu może 2 min przy prezentacji domownikom i chęci wyłączenia niepotrzebnych bajerów w postaci sos itp latarka zablokowała się na trybie świecenia na 1% mocy i nie da się tego zmienić.

Zmiany próbowałem zrozumieć czytając ten post na anglojęzycznym forum http://budgetlightforum.com/comment/997 ... ent-997056

i chyba coś popsułem ...

Proszę o doradę co dalej.

wyprzedając pytania odpowiem że nic nie daje wielokrotne naciskanie albo już mnie palec boli i nie mogę dobić do 10 dotknięć :(
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Aku naładowany do pełna? Aku wyjęte na kilkanaście minut z latarki przed kolejną próbą "ratowania"?
I jeszcze jedno - pokaż zdjęcie Twojej latarki, tak, żeby było widać napis z tuby.
Jere86
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 18:41
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Jere86 »

Obrazek


latarka: https://pl.aliexpress.com/item/desert-t ... 45681.html

Chwalona w recenzjach i komentarzach za lepsze chłodzenie - tym się sugerowałem przy wyborze.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Miałem nadzieję, że na zdjęciu ujrzę typową "usterkę", jednak nic niepokojącego nie widać. Mocy ok 1% raczej nie idzie ustawić na stałe jako jedyny tryb więc może to usterka sterownika, skoro klikanie nic nie daje, bo przy padniętej/padającej diodzie byłoby raczej mruganie.
Dobre chłodzenie jest ale po zaaplikowaniu odpowiedniej ilości pasty pod diodę i pomiędzy pigułę i głowicę/obudowę.
Jere86
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 18:41
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Jere86 »

Czyli nadzieja umiera ostatnia bo Convoy wcześniej ? latarka nie ma jeszcze dnia. Jest ktoś w PL co naprawia sterowniki - czy da się kupić nowy?

Edit: w tym momencie już się nie uruchamia - zabiło ją klikanie :( Świeć Panie nad jej dusza ale inną latarką ...

Edit2: wstała ... na około 20% po wyjęciu baterii będąc włączoną

Edit3: po kolejnej próbie w ten sam sposób świeci na około 50%

Takie spostrzeżenie: jak odkręcam obudowę od baterii od strony leda to świeci do rozłączenia się obudowy, a jak od strony przełącznika to 2 milimetry obrotu rozkręcania rozłącza obwód i przestaje świecić.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

A odkręć jeszcze włącznik i zewrzyj minus akusa z obudową (wyeliminowanie awarii włącznika).

Coś za szybko na awarię sterownika, mimo, że ma częsty zapis do EEPROMU (podglądałem kod sterownika).
Naprawy sterownika może ktoś by się i podjął ale nasi "moderzy" mają swoje sterowniki / wersje oprogramowania do nich i chyba podmiana procesora na nowy z "naszym" kodem lub całego drivera będzie najodpowiedniejsza w tym przypadku, a przy okazji może nawet lepszy sterownik się włoży niż jest obecnie. Swoje sterowniki mają (alfabetycznie): Alienth, Bocian, ElSor, Greg, Pyra (przepraszam, jeśli kogoś pominąłem i proszę o info) więc wystarczy poczytać co by najbardziej pasowało i skrobnąć do wybranego autora wiadomość PW. Ale najpierw trzeba wyeliminować wszystkie "głupie" błędy, by niepotrzebnie nie płacić za przesyłki latarki.

Objawy ze spostrzeżenia są OK.
Jere86
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 18:41
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Jere86 »

Jestem w stanie zmieniać tryby świecenia. Ale chyba to nie jest rozwiązanie( nie róbcie tego w domu). Mając włączoną latarkę przytrzymując guzik i rozkręcam od strony Leda - skoki napięcia powodują zmianę co jakiś czas nawet strobo zadziałało.

Ktoś wie na co choruje???

ElSor - przepraszam
nie widziałem Twojego posta - już działa tylko powiedz jak rozkręcić przełącznik - od wewnątrz czy zewnątrz? Nie wiem ...
( heheheheh "akusa" mnie wyprowadziło w pole :) - wiem akumulatora :))
Ostatnio zmieniony wtorek 05 wrz 2017, 20:44 przez Jere86, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Wykręć całą dupkę i zewrzyj minusa aku z obudową tuby.
A tak w ogóle robiąc "kliki" jest słyszalny dźwięk, jak podczas włączania latarki czy naciskasz tylko do momentu przerwania obwodu/świecenia ? Bo generalnie ta 2ga opcja "bezgłośnego klikania" jest prawidłowa.
Jere86
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 18:41
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Jere86 »

Odkręcenie tyłu i zwarcie obudowy z tyłem baterii powoduje świecenie w ostatnim trybie - pamięć działa i kto wie czy na tej pamięci coś nieskopałem bo czytając jeszcze raz instrukcję wychodzi że wyłączyłem latarkę przy drugim bzzz w programowaniu.

Klik przy włączaniu i wyłączaniu słyszalny - a zmianę świecenia robię przy minimalnym nacisku na guzik. Czyli teraz jak zmieniam z rozkręconą obudową to naciskam tylko do momentu przerwania obwodu.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Od wewnątrz tylnej zakrętki masz mosiężny pierścień z 2 wgłębieniami.
Musisz go odkręcić.
Pierścień ma lewy gwint, czyli odkręcamy kręcąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Po odkręceniu i wyciągnięciu płytki z włącznikiem wywal plastikową podkładkę i zamień ją na aluminiową, metalową.
Skręć i powinno wszystko działać.
Jere86
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 18:41
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Jere86 »

ElSor co ty na propozycję Smokuxx1987? Pytam bo pomagasz od początku ...

Smokuxx1987 spróbuję, tylko z racji grzecznościowej zapytam ElSor co on na to.

Tak w ogóle dziękuje Panowie za poświęcony czas.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Jere86 pisze:ElSor co ty na propozycję Smokuxx1987? Pytam bo pomagasz od początku ...
Jeśli rzeczywiście jest plastik to wymiana może jedynie pomóc w szczególności poprawić styk pierścienia z PCB włącznika.
Jere86
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 18:41
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Jere86 »

Obrazek

jest aluminiowa, po odwróceniu i zmontowaniu w całości bez efektu - pamięta ostatni stan i nie da się zmieniać trybu.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

ElSor pisze:
Jere86 pisze:ElSor co ty na propozycję Smokuxx1987? Pytam bo pomagasz od początku ...
Jeśli rzeczywiście jest plastik to wymiana może jedynie pomóc w szczególności poprawić styk pierścienia z PCB włącznika.
Miałem przypadki że te plastikowe podkładki pod naciskiem się wyginały i płytka włącznika nie dolegała do pierścienia.
Problem występuje w szczególności jeśli stosujemy ogniwo z zabezpieczeniem lub mosiężne krążki na sprężynkach o znacznej grubości, co skraca ilość miejsca na ogniwo.
Jere86
Posty: 13
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2017, 18:41
Lokalizacja: Wolbrom

Post autor: Jere86 »

czyli co sterownik podziękował za współpracę?? jakie koszty takiego robionego sterownika??
ODPOWIEDZ