Czołówka ok 50 - 60 zł

Oświetlenie montowane na głowie
swiatelka84

Post autor: swiatelka84 »

michal1 pisze:Cześć,
W tej kwocie ciężko o dobrą czołówkę, ale rozejrzyj się za czołówkami Energizer. Chwilę się bawiłem taką i świeci całkiem ok.
http://www.rockworld.pl/k,10,latarki--b ... cwodS6MFIQ
Ma dwa tryby zmieniane włącznikiem trzypozycyjnym. Pasek dobrze trzyma, jest lekka. Tylko barwa światła mi nie odpowiadała - za zimna.
W tej kwocie kupisz wyższe modele:
http://www.rockworld.pl/k,10,latarki--b ... cwodOgQNuw
http://www.rockworld.pl/k,10,latarki--b ... cgodUYMMIg
Albo coś od MT, tylko dużo słabsza:
http://latarki.pl/produkty/oswietlenie/ ... PcgodztIBP
Albo czołówka z biedronki, tylko ona ma tryby
Pozdrawiam
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź. A no właśnie zapomniałem o Energizerach. Z latarek typu zoom cree led się już wyleczyłem. Wolę zainwestować w coś firmowego tym bardziej w elektronice. Więc te ze stonki odpadają. Cały czas siedzi mi w głowie jednak jakaś latarka z Petzla. Widziałem na alledrogo Tikkiny 2 do 60 zł. To oryginały? Ciekaw jestem czy to mógłby być też dobry wybór.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Jest cały temat o czołówkach z biedronki, nie są takie złe. Petzl to bardzo dobra firma, ale wydaje mi się, że świeci słabiej od tych czołówek z linków (porównywałem w decathlonie, stany naładowania aku mogły się różnić)
Zastanawiałeś się nad zasilaniem Li-ion?
swiatelka84

Post autor: swiatelka84 »

michal1 pisze:Jest cały temat o czołówkach z biedronki, nie są takie złe. Petzl to bardzo dobra firma, ale wydaje mi się, że świeci słabiej od tych czołówek z linków (porównywałem w decathlonie, stany naładowania aku mogły się różnić)
Zastanawiałeś się nad zasilaniem Li-ion?
Złe nie są ale dobre i też nie do końca. Jakoś mam uraz po podróbce UF ZOOM CREE Q5 LED. Dlatego stwierdziłem że nie ma sensu kupować takich wynalazków bo kupuje się kilka razy zamiast raz a dobrze. W markowym sprzęcie mam większe prawdopodobieństwo że trafię na przyzwoitą sztukę. W przypadku typowej taniej chińszczyzny to rosyjska ruletka. Ogólnie szukam czegoś prostego technicznie żeby było tanie, dobre i nie zawodne. Dlatego nie zależy mi na modelach z trybami. Wydają mi się bardziej zawodne. Poziom jasności świecenia nie musi być jakoś przesadnie duży. Grunt żeby urządzenie pracowało ze stałą jasnością. I nie waliło jakichś nie przewidzianych numerów w trakcie pracy z przygasaniem czy mruganiem.

Co do zasilania to też musi być coś ogólnie dostępnego. Czyli zwykłe bakterie AA lub AAA zamiennie z aku Ni-MH 1,2V (w moim przypadku są to białe Eneloop Panasonic).

Podsumowując u mnie podstawa to prostota. ;)
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Szczerze mówiąc wątpię, żeby te czołówki miały stabilizację prądu. Raczej jak akumulator będzie się rozładowywał to będzie mniej lumenów.
swiatelka84

Post autor: swiatelka84 »

michal1 pisze:Szczerze mówiąc wątpię, żeby te czołówki miały stabilizację prądu. Raczej jak akumulator będzie się rozładowywał to będzie mniej lumenów.
No to chyba każda latarka tak ma. :) Chodziło mi raczej o poprawność działania. Może źle się wyraziłem. No nic trzeba będzie poczytać co nie co forum i coś wybrać.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

swiatelka84, Nie są takie ze stabilizacją ;)
swiatelka84

Post autor: swiatelka84 »

michal1 pisze:swiatelka84, Nie są takie ze stabilizacją ;)
Ooo nie wiedziałem. No ale to XXI wiek więc co to za problem żeby takie coś powstało. :D Czasami myślę że na rynku jest za dużo tego wszystkiego i trudno wybrać hehe.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Zerknij na stronę hurt.com.pl mają te Energizery i Petzla w niezłej cenie.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
swiatelka84

Post autor: swiatelka84 »

PawelG. pisze:Zerknij na stronę hurt.com.pl mają te Energizery i Petzla w niezłej cenie.
Wielkie dzięki za namiar. Popatrzę tam też ale przedtem pośledzę bazarek, alledrogo może uda się kupić jakiś używany wyższy model w tej kwocie.

Ogólnie latarki w tej cenie mają klasę wodoszczelności IPX4. Czy to wystarczy? Mało prawdopodobne w sumie żeby latarka czołowa wpadła do wody ale gdyby jednak to np. taki najtańszy Petzl może się szybko uszkodzić?
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Z tego co widziałem to wygląda dosyć solidnie. :)
u-055
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 13:25
Lokalizacja: Białogard

Post autor: u-055 »

Witam, osobiście zastanawiam się nad Black Diamond (cena powyżej widełek) , ale w Decathlonie jeśli nie zniszczę opakowania to mogę oddać jeśli nie spełni moich oczekiwań.
Proponuję wziąć na próbę jakiś model i się przekonać samemu.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

u-055, o którą Ci konkretnie chodzi?
u-055
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 21 cze 2015, 13:25
Lokalizacja: Białogard

Post autor: u-055 »

SPOT Black Diamond (129zł), to mój wybór, natomiast rozchodzi się o sam fakt możliwości przetestowania i wymiany bądź zwrotu.
Convoy S2+ RED, dioda XM-L2 3C
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

130lm za 130zł to ~1lm/1zł nie za tęgo.... :mrgreen:
Gravis
Posty: 11
Rejestracja: sobota 07 cze 2014, 17:32
Lokalizacja: RZ

Post autor: Gravis »

ODPOWIEDZ