Czołówka ok 50 - 60 zł

Oświetlenie montowane na głowie
Yogi_
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Braniewo

Czołówka ok 50 - 60 zł

Post autor: Yogi_ »

Witam serdecznie :-)
Aż chciałoby się zacytować klasyka: "W pierwszym rzędzie witam wszystkich siedzących" :-)
Bardzo ciekawe forum, czytam od pewnego czasu i coś mi się rysuje ale jeszcze nie do końca, jednak postanowiłem pomęczyć Was pytaniami bo akurat nie znalazłem tematów mówiących konkretnie (w miarę) o tym co chcę kupić.
Namierzyłem na ebayu coś takiego:
Obrazek.
Wiem, że te 1600 lumenów to równie dobrze może się okazać i 60 :-( .
Prosiłbym o opinie i ew. wskazanie sprzętu w podobnej cenie (znaczy do 60 zł) najlepiej na akku 18650.
A... czołówka ma być używana do wędkowania i prac różnych.

Mam jeszcze pytanie(a) o angielskie nazwy duperel typu uchwyt rowerowy itp. bo nie bardzo wiem czego szukać na DX lub Ebayu.


Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Witamy,

uchwytu są pod nazwa mount dodając przed tym słowo flashlite mamy holder do latarki.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

Witaj :)
o czołówce ciężko cokolwiek powiedzieć, nie oglądając jej w środku. Jeśli nie boisz się lutowania i masz pewne zdolności manualne to może nie być zła propozycja. Jeśli nie jest dla ciebie za ciężka. W końcu jest na 2 ogniwa 18650 które swoje ważą, jak i głowica też nie jest super lekka.
Po niewielkich modyfikacjach, dotoczeniu nowej piguły , jak np. kolega z forum, który dotoczył do swojej lampki rowerowej, bardzo podobnej budową do tej z ebay
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... c&start=15
Za nie wielkie pieniądze zrobił przyzwoitą lampkę.
Na forum znajdziesz kilka osób , które będą w stanie dotoczyć Ci nową pigułę.
Na początku być może wystarczy nowa piguła i przesmarowanie pastą termo.
Później, gdy nie będzie Ci to wystarczać, możesz podmienić driver na bardziej pasujący do Twoich potrzeb.
Oczywiście, możesz jej używać bez modyfikacji, ale nie ma gwarancji, że długo poświeci.

Jeśli chodzi o szukanie uchwytów do latarki na rower to poszukaj pod hasłem bike mount.
Możesz w przyszłości skorzystać z http://translate.google.pl/ :) Można w bardzo łatwy sposób przetłumaczyć nawet całe strony www. Wystarczy wkleić link strony.
Awatar użytkownika
Kazik
Posty: 663
Rejestracja: czwartek 07 sie 2008, 19:02
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czołówka ok 50 - 60 zł

Post autor: Kazik »

Witam :)
Yogi_ pisze: A... czołówka ma być używana do wędkowania i prac różnych.
Taki kloc do wędkowania? :o Rozumiem jakby miała służyć jako dodatkowe światło do jazdy na rowerze po lesie czy coś, ale do robótek ręcznych osobiście wystarcza mi 50lm rozproszonego światła.

A teraz coś do 60zł... Ciężka sprawa, znaleźć coś fajnego w tym budżecie. Osobiście celowałbym np. w coś takiego:
http://allegro.pl/latarka-czolowa-czolo ... 61110.html
(pierwsza oferta z Allegro, chodzi o lampke nie sprzedawce).
Nie znam jej, ale miałbym do niej większe zaufanie, do tego będzie dużo poręczniejsza, a światło powinno spokojnie wystarczyć do podanych zastosowań.
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

Witaj

popatrz na to:

czołówka dwuledowa

Wydaje mi się ciekawa, są dwie diody, jedna z reflektorem, druga bez, co daje tyle, że świeci daleko i wąsko, a druga daje światło rozproszone.


Edycja: poprawiony link
Ostatnio zmieniony wtorek 26 lut 2013, 18:24 przez missieek, łącznie zmieniany 1 raz.
Yogi_
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: Yogi_ »

Dzięki wszystkim za (p)odpowiedzi :-D .
Wszystkie propozycje pilnie przeglądam i oglądam na wszystkie strony. Przyznam, że wolę oprzeć się o akumulator niż AAA bo w szeregu to one mają pojemność raczej nikczemną i o ile w trybie low/medium jakoś sobie poradzą szczególnie low ale nie zawsze występuje a zapewne nie ma możliwości przeprogramowania oryginalnego drivera, to w trybie high jakoś nie bardzo.
Z drugiej strony Kazik to co przedstawiłeś ciekawe jest ale...

Kod: Zaznacz cały

 Czas pracy: 	35h/ 40h/ 40h
Tryby pracy: 	3: 100%, 50%, migający
usiłuję dociec swoim małym rozumkiem (choć to w zasadzie kuzyn ;-D ) zmniejszenie mocy o 50% wydłuża czas świecenia o ok 14%. Hmm...
bandit Twoja koncepcja przeróbek skłoniła mnie do zakupu tejże (choć u innego sprzedawcy) czołówki. Tokareczka w piwnicy jest, jakieś kawałki aluminium, czy czegoś innego się wynajdzie :-) .
Tym bardziej szukam czołówki do wędkowania, także podpowiedzi nadal aktualne.

missieek link nie działa :( , choć wynalazłem tą lampkę :-) fajna

I kolejne z pytań leszcza: jak nazywa się i gdzie ew. można kupić pudełko na 1 18650 na tył głowy (profilowane) ?

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Zgadza się, zasilaniem AAA nie warto sobie głowy zawracać. Sam mam czołówkę z biedronki 3xAAA i na początku co prawda świeci przyzwoicie, ale po jakiś 30-40min widać już spadek jasności. Lecz w tej kwocie ciężko będzie wyhaczyć coś na 18650 w tej kwocie.

A swoją drogą znalazłem na allegro bardzo podobną latarkę do tej z Twojego linka.
Podejrzewam że różnią się tylko obudową, a w środku siedzi ta sama chińszczyzna.

http://allegro.pl/czolowka-cree-aku-186 ... 12969.html
Yogi_
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: Yogi_ »

Dzisiaj przyszła. Do opisywanych na forum ma się w zasadzie nijak. Sterownik oparty na CX2812. Dobry opis jest tu, ale dla potomności zacytuję:

Kod: Zaznacz cały

The CX812 controller is a dedicated LED controller (from china):

    Operating voltage: 2.5V-5.5V
    Operating current&#58; <1mA
    Operating temperature&#58; &#8804; 85 &#8451;
    Maximum static power consumption&#58; 0.5UA
    Maximum output current&#58; 10Ma

Pin Description&#58;
1&#58; LED1 signal output
2&#58; LED2 signal output
3&#58; LED3 signal output
4&#58; GND
5&#58; MOD1&#58; modes selection
6&#58; MOD2&#58; modes selection
7&#58; KEY&#58; switch
8&#58; VDD

the mode selection should allow high, low, flash, slow flash and SOS.
But tha's what mine does &#40;both open is standard&#41;&#58;

    0,0&#58; high - low - flash - off
    +,0&#58; high - low - off
    0,+&#58; high - off - off
    ++&#58; high - off
Część wykonawcza na mosfecie typu P: MEM2309. Cała płytka mieści się w obudowie baterii połączonych równolegle (sic!). Zresztą (przynajmniej dla mnie) chytrze zakamuflowany.

Obrazek
Led na starze, piguła też :-(. Kabelki cieniutkie, oj cieniutkie. Elektrodroid mówi spadek na przewodzie &#248; 0,5 mm dług. ok. 2x45cm dla obciążenia 1,4A (link)i napięcia 3,7V ok. 60mV.

Pozdrawiam
Krzysiek
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

A gdzie ją zakupiłeś? Na Ebay?
Led na starze, piguła też :-(
Tego nie rozumiem?

A kabelki zawsze można przelutować :)
Yogi_
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: Yogi_ »

Witam :-)
1. Ebay - dokładnie to.

2. To obrazkiem:

Obrazek
otwory w pigule radośnie odpowiadają otworom w MCPCB :-( . W związku z tym LED opiera się ok 2-3mm ramionami stara o każdy z występów.
Czyli rozwiercić, dorobić, upiec/zamrozić, wetknąć 1 w drugie i cieszyć się sprzętem.

Skąd małe przepusty wodoszczelne? Takie na przewód 3-4mm średnicy?
Dzisiaj zamieszczę więcej zdjęć, zależy mi na instruktarzu zakładania włącznika pod przycisk - dziwnie ruchome wszystko jest.


Pozdrawiam
Krzysiek
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Yogi_ pisze:Skąd małe przepusty wodoszczelne? Takie na przewód 3-4mm średnicy?
Zerknij na ofertę dławnic Agro w Astat
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

A to teraz rozumiem, czyli rzeczywiście chłodzenie praktycznie nie istnieje. Dzięki za rozjaśnienie :grin:

A szkoda, bo obudowa wygląda całkiem solidnie.
Ale tak jak piszesz - po wstawieniu powinno się duuuużo polepszyć.
Yogi_
Posty: 111
Rejestracja: niedziela 24 lut 2013, 20:21
Lokalizacja: Braniewo

Post autor: Yogi_ »

Zerknij na ofertę dławnic Agro w Astat
Dzięki. Wiem teraz czego szukać.
Pozdrawiam
Krzysiek
swiatelka84

Post autor: swiatelka84 »

Czołem wszystkim!

Widzę że trochę więcej się dzieje na tym forum niż na torch.pl więc tu zapytam.

Jaką czołówkę na chwilę obecną w tytułowym budżecie moglibyście polecić? Zasilanie na 3xAAA lub 2xAA (chociaż to rzadkość w tych pieniądzach chyba). Raczej bez trybów. Prosta włącz/wyłącz.

Myślałem nad latarkami Petzl ale one chyba wszystkie mają co najmniej po 3 tryby.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Cześć,
W tej kwocie ciężko o dobrą czołówkę, ale rozejrzyj się za czołówkami Energizer. Chwilę się bawiłem taką i świeci całkiem ok.
http://www.rockworld.pl/k,10,latarki--b ... cwodS6MFIQ
Ma dwa tryby zmieniane włącznikiem trzypozycyjnym. Pasek dobrze trzyma, jest lekka. Tylko barwa światła mi nie odpowiadała - za zimna.
W tej kwocie kupisz wyższe modele:
http://www.rockworld.pl/k,10,latarki--b ... cwodOgQNuw
http://www.rockworld.pl/k,10,latarki--b ... cgodUYMMIg
Albo coś od MT, tylko dużo słabsza:
http://latarki.pl/produkty/oswietlenie/ ... PcgodztIBP
Albo czołówka z biedronki, tylko ona ma tryby
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ