Wybor zasilania do czolowki

Oświetlenie montowane na głowie
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

Jezeli interesuje Cie tania w miare dobra ladowarka
to chetnie odsprzedam Ci swoja DSD.
Ladowarka jest nowa, sprawna a na dodatek padniety zasilacz jest wymieniony
na oryginalny Nokii.
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ja swoje eneloopy kupowałem od tego Pana
http://www.allegro.pl/item482995028_4_x ... eloop.html
I polecam. Dobra cena, szybka wysyłka, z reklamacją nie ma problemu (wcześniej wziąłem eneready które okazały się porażką)
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Felipe pisze:czarny_kruk, jesli faktycznie teraz sa o tyle lepsze to moze sie pokusze na nie. Tylko gdzie moge znalezc takie firmowe ogniwa za 8zl (a nie 12- 16zl)? i jaka ladowarke bys mogl polecic w tej cenie ok 20zl ? bo ja sie boje sam wybrac :/
Polecam z czystym sumieniem 4szt Eneloop + ladowarka MW 8168 GS LINK 49zł za komplet, dodatkowe 2szt. Eneloop w tym sklepie tutaj LINK 18zł.
Kupowałem tam i polecam. Przesyłka kurierem (na nastepny dzien masz paczke) 14zł.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Z tą Minwą 8168 miałem problemy. Przeładowywała moje ogniwa, które się wręcz gotowały (zabiła mi komplet GP 1800 mAh :( ) A w kocu sama wyzionęła ducha po jakichś trzech miesiącach użyania..
Kupiłem dzięki temu bc-700 i jestem zadowolony, ale to już droga inwestycja
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Musiałeś mieć jakiegoś wyjątkowego pecha. 8168 to sprawdzony i polecany model od wielu lat. W tej cenie nie ma na pewno nic lepszego. Od kilku lat u mnie dziala bez problemow, BC-700 podobnie zreszta.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...ta 8168 ma tą wadę że musisz ładować 2 lub 4 akkusy, jak są róznie rozładowane to może przeładowywać...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Felipe pisze:greg, 6V ze wzgledu na to ze mam driver od ledima up100 ktory chce wykorzystac (ma tryby 40/100/10% czyli takie jak potrzebuje i w tej kolejnosci) no i po dodaniu strat na dosc dlugim kablu (musi byc taki ze wzgledu na warunki pracy) wychodzi ok 6V.
te ogniwa z dx wygladaja niezle cenowo. Tylko jaka (tania!) ladowarka do nich bedzie wystarczajaca?? i czy mozna je laczyc ot tak w pakiety 2x2 bez obaw ze sie skonczy ktorys?
Tania i dobra ładowarka? Ano, taka chińska za $8,5, jej recenzję masz na naszym forum, o tutaj. Co do łączenia w pakiety szeregowo-równoległe, myślę, że nie masz takiej potrzeby. Przecież ta przetwornica EdiM-a uP100 może być zasilana nawet z 30V. Czyli łączysz sobie szeregowo.
Felipe

Post autor: Felipe »

swietnie. dzieki za wszystkie podpowiedzi.
zdecydowałem sie juz praktycznie na li-ion 18650 trustfire protected z dx i do kompletu ta ladowarka chinska bo chyba najpewniejsza za ta cene

wybralem je ze wzgledu na najmniejsza wage oraz dodatkowo moge stosowac 2-6 w szeregu aby zwiekszyc pojemnosc zaleznie od potrzeb. przy NiMH musze uzyc przynajmniej 6 a przy aku żelowym to masa (albo cena) jest za duza

zostaly mi jeszcze trzy pytania pomocnicze ;)

1. nurtuje mnie, ktore zrodlo pradu jest w stanie dac wiekszy prad bez wielkiego uszczerbku na pojemnosci (zakladajac ta sama pojemnosc i zblizone napiecie np 2xNiMH 3V 2000mAh oraz Li-Ion 3,7V 2000mAh) albo gdzie to moge sprawdzic i od czego zalezy bo dla aku zelowego sa odpowiednie wykresy ?

2. jakiej średnicy przewody powinienem użyć przy prądzie do 1,5A ? czy jak uzyje za grubych to straty beda wieksze ?

3. skąd można wytrzasnac takie wodoszczelne koszyczki na baterie jak sie widzi nawet przy tych chinskich czoloweczkach ?
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Felipe pisze:1. nurtuje mnie, ktore zrodlo pradu jest w stanie dac wiekszy prad bez wielkiego uszczerbku na pojemnosci (zakladajac ta sama pojemnosc i zblizone napiecie np 2xNiMH 3V 2000mAh oraz Li-Ion 3,7V 2000mAh) albo gdzie to moge sprawdzic i od czego zalezy bo dla aku zelowego sa odpowiednie wykresy ?

2. jakiej średnicy przewody powinienem użyć przy prądzie do 1,5A ? czy jak uzyje za grubych to straty beda wieksze ?

3. skąd można wytrzasnac takie wodoszczelne koszyczki na baterie jak sie widzi nawet przy tych chinskich czoloweczkach ?
ad. 1.
Wszystko zalezy od klasy ogniw i potrzeb.
Typowe li-ion o ktorych piszesz maja zalecany prad max rozladowywania na poziomie 1C, tj. 2A dla podanej przez Ciebie pojemnosci ogniwa. Jesli ogniwa sa dobrej jakosc bez problemow zniosa prad 3-4x wiekszy, jednak wtedy z ogniwa wyciagniesz wtedy jedynie 50-70% znamionowej pojemnosci.
Akumulatory NiMH znosza podobne prady rozladowania.
Szczegolowe wykresy znajdziesz w sieci wpisujac np. haslo "li-ion discharge curves"

W razie potrzeby bez problemu mozna znalezc i kupic pakiety np. litowo-polimerowe, ktore sa przeznaczone do wysokich obciazen i rozladowywania pradem rzedu 20-50 a nawet 100C.

ad.2.
Nie, im grubsze kable tym lepiej. Przyjmuje sie jednak 1mm2 przekroju przewodu na 5A pradu. Tobie z zapesem wystarczy przewod 0,5mm2.

ad.3.
Zapewne nie potrzebujesz 10000sztuk, wiec w zasadzie jedyna opcja jest zakup chinskiej czoloweczki tylko dla tego pojemnika.

Mam nadzieje, ze pomoglem, pozdrawiam.
Felipe

Post autor: Felipe »

Wielkie dzieki za pomoc wszystkim, ktorzy sie wypowiedzieli w tym temacie :)
Po weekendzie zakupy, a w swieta w domu bedzie wielkie lutowanie, ciecie i pilowanie z przerwa na wigilie moze :D
pozdrawiam

p.s. rzecz jasna sie pochwale swoimi wypocinami jak tylko je ukoncze ;)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Felipe, staram się tu propagować dobry(moim zdaniem) zwyczaj nagradzania pomocnych odpowiedzi...poprzez klikanie "pomógł". Obejrzyj proszę przyciski pod postami np. Kruka i pomyśl proszę... :wink:
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Podłaczę się do tematu, choć od drugiej strony. Czy ktoś może polecić rozsądne czołówki, w niewygórowanej cenie, mające zasilanie 1x 18650?
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

Zebralight H60 - niestety do rozsądnej ceny to jej daleko :sad:
SzymonHK
Posty: 171
Rejestracja: wtorek 03 mar 2009, 09:40
Lokalizacja: Grójec

Post autor: SzymonHK »

Niestety, szukam czegoś dla kolegi znacznie poniżej ceny Zebralight.
ODPOWIEDZ