wyłączenie forum

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

ElSor pisze:
Calineczka pisze:Myślę, że wyłączymy tylko pisanie postów i rejestrację czyli to, co ma wpływ na zawartość i bazy, samo czytanie mam nadzieję nikomu nie zaszkodzi a lektura będzie dostępna w czasie przenosin...
Czytanie nieprzeczytanych postów ma także wpływ na bazę. Można to wyczyścić przed zrobieniem backupu bazy danych ale wstępnie nie planuję niczego usuwać.
Akurat to są dane które można rozsynchronizować. Nikomu nic się nie stanie jeśli stan nieprzeczytanych postów na nowym serwerze wróci do stanu sprzed przenosin. W sumie nie trzeba wyłączać pisania postów, trzeba zastrzec że od godziny takiej i takiej wszystkie napisane posty nie będą istniały na nowym serwerze. Pisanie można wyłączyć tylko na chwilę podczas kopiowania bazy oraz plików (załączników do postów) aby tutaj nic się nie pokiełbasiło.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Forum włączyłem. Nie ma na serwerze jeszcze wszystkich wcześniej wgranych obrazków (ciągle się kopiują).
Proszę zatem nie sygnalizować mi tego. Pozostałe błędy proszę zgłaszać do mnie.
AA szukajka jest włączona ale jeszcze Cali nie odbudował słów kluczowych ... wróci przed kompa to się tym zajmie.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

idę to zrobić....DZIĘKI Elsor!!! :)
p.s. jaki pakiet testujemy?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Max-1. Za kilka dni będę ich osobiście pytał jak nas widzą u siebie.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Wiem, że jeszcze wcześnie, ale forum nie działa na wszystkich przeglądarkach, na opiera mini info o pracach, na standardowej z androida lata jak burza. Na mobilnym chrome też nie chodzi.

[ Dodano: 1 Grudzień 2014, 13:20 ]
Ok. Na opera Mini już śmiga :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

DNS-y muszą się odświeżyć.
Odbudowuję bazę search, może ciut mulić, potem włączę naszą szukajkę, zgłaszajcie pliz ew. problemy.
Elsor, DZIĘKUJĘ pięknie za świetną robotę :!: ;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Robota w toku ... zdjęcia jeszcze się kopiują mimo 3 równoległych sesji FTP :roll:
Ale nie ma za co, jestem chętny do pomocy i cieszę się, że mogłem pomóc.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Właśnie ostatni plik z mojego dysku zagościł na serwerze. Uznaję zatem prace za zakończone.
Czekam na ew informacje o błędach i niedomaganiach.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Czas generowania strony chyba się nie zmienił? W sumie i tak generowała się dosyć szybko.

OpenDNS jeszcze nie ma adresu, wkleiłem do routera na chwilę adresy które widnieją na starej stronie, do tego polecenie ipconfig /flushdns, restart przeglądarki, i już działa. Może warto takie info dodać na starej stronie, niektóre dnsy aktualizują się dosyć długo więc niektórzy pewnie dopiero jutro uzyskają dostęp do strony.
ElSor pisze:Robota w toku ... zdjęcia jeszcze się kopiują mimo 3 równoległych sesji FTP
Nie no FTP to jest straszny muł jeśli chodzi o przesłanie setek lub tysięcy małych plików. Można było spakować to do kilku dużych plików na serwerze, przerzucić, a potem rozpakować na nowym. Byłoby duuuuuużo szybciej :razz:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Manekinen pisze:Można było spakować to do kilku dużych plików na serwerze, przerzucić, a potem rozpakować na nowym.
Nie do wszystkiego miałem dostęp a też nie sądziłem, że aż tyle czasu to zajmie więc nie próbowałem innych sztuczek niż zwykłe przesyłanie. Gdyby zaszła potrzeba znalezienia innego hostingu, to będę już bogatszy o kilkanaście godzin doświadczeń :mrgreen:
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Manekinen pisze:Czas generowania strony chyba się nie zmienił? W sumie i tak generowała się dosyć szybko.
zobaczymy jak to będzie jak odbuduję tabele search i włączę naszą forumową wyszukiwarkę.
71% odbudowane.....
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Darujcie sobie forumową wyszukiwarkę.
Wyszukiwarka w phpbb działa naprawdę kiepsko i niepotrzebnie obciąża bazę danych.
IMHO sto razy lepiej pozostać przy googlowej.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Od razu zainstalujcie certyfikat SSL - startssl.com daje za darmo.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

PawelG., nie wszędzie boot gogli ma dostęp, a szukajka wewnętrzna i owszem.
Włączyłem, testujcie...pokaże to, czy obecny hosting daje rade Przemowi, po to te zmiany...NA LEPSZE ma być....
arekm pisze:Od razu zainstalujcie certyfikat SSL - startssl.com daje za darmo.
a po co nam ssl?
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Dla bota można zrobić konto, ustawić dostęp i uprawnienia, ustawić gdzie i kiedy ma węszyć.

To co nie będzie na razie migracji na nowszy silnik?
ODPOWIEDZ