Pasta polerska

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Radzę przeczytać najpierw co jest napisane na Tempo. Pasta woskowa a nie pasta polerska. Dla tych, którzy nie widzą różnicy, piszę że to nie jest to samo.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Tempo to pasta woskowa ŚCIERNA ;) i naprawdę jest ścierna, bo kiedyś przetarłem tym dziadostwem lakier...
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

"Lekko ścierna" :mrgreen:
Ale żeby nie było ja Tępo piguły nie robiłem, tylko zielonym glutem z zestawu szlifierskiego.
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

piciex, ta po lewej po polerowaniu?
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Ta po lewej jeszcze nie ruszona.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

W internetach jest zrobiony w Polsce test jak działa Tempo. To woskowe w nazwie włazi w rysy przez co wydaje się, że wypolerowała powierzchnię. Po użyciu zmywacza wychodzi na to, że jest jeszcze więcej rys niż było przed jej zastosowaniem.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Ja polecam pastę Turtle Wax SAFE CUT (jest jeszcze mleczko, ale tego nie sprawdzałem).
Dużo lepsza niż Tempo i pochodne, ładnie schodzą wżery z lakieru i mniejsze ryski.
Jest droższa od pozostałych, ale warta swojej ceny.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Do polerowania metalu a nie lakieru jest przeznaczony papier ścierny i pasty o takiej gęstości jak na początku tematu aplikowane na krążek filcowy. Mleczka itp to delikatne specyfiki do lakieru.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Fluxor pisze:W internetach jest zrobiony w Polsce test jak działa Tempo. To woskowe w nazwie włazi w rysy przez co wydaje się, że wypolerowała powierzchnię. Po użyciu zmywacza wychodzi na to, że jest jeszcze więcej rys niż było przed jej zastosowaniem.
Nie zgodzę się z tym, sprawdzone w praktyce. Tempo nada się do polerki piguł chociaż nie jest to rewelacyjny środek. Ja wole automax ale puki co mam całą tubkę tempo... To że pasta bez zmycia IPA ukrywa rysy to zgoda.

Ważne że autor tematu jest zadowolony.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Ta zielona pasta, którą piciex pokazał ma uśrednione właściwości ścierne (uniwersalna) ani za dużo nie bierze, ani nie jest pastą końcową. Do zrobienia prawdziwego lusterka się nie nadaje, do głębokich rys owszem, ale wymaga to czasu i trzeba pilnować, żeby elementu nie przypalić. Na pewno ma lepsze właściwości ścierne niż "tempo". Przy polerowaniu np. nierdzewki stosuję trzy rodzaje past o różnych właściwościach ściernych. Jej konsystencja nie ma znaczenia, bo nie nakłada się jej na polerowany element, tylko jak ktoś wspomniał, krążek z filcem na obrotach zanurzamy delikatnie w paście i wtedy się ładnie rozpuści i rozprowadzi na filcu. Potem polerujemy krążkiem element. Do potrzeb typu piguła pasta ta się nadaje bobrze, choć są lepsze. Jest to typowy chiński tani produkt dokładany do większości chińskich tanich narzędzi typu multiszlifierki i tym podobne. Generalnie każdy materiał (nierdzewka, aluminium itp) ma pasty przeznaczone dla siebie, zwłaszcza w fazie wykończeniowej. Np. pastą którą zrobimy piękne lusterko na nierdzewce, nie uda się tego osiągnąć na aluminium. Odwrotnie, szybciej, ale lepiej jednak pastę typowo do nierdzewki stosować. Podobnie jest z techniką polerowania. Na nierdzewki, brązy, mosiądze lepiej filc, na aluminium tkanina bawełniana - bo nie przypala, zwłaszcza jeśli materiał jest cieniutki w "mięsie".
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Tak jak Zbychur podsumował- zielona pasta jest tania i przeciętna, tak jak cały mój zestaw szlifierski. :mrgreen:
Do zastosowań profesjonalnych, albo kogoś, kto robi po kilka latarek w miesiącu totalnie się to nie nadaje bo jest to zwykłe chińskie ... i nic więcej. Bardziej utrudni niż pomoże, tym bardziej, że nie mam Dremela i zakładałem filc na zwykłą Makitę. :roll:
Jednak dla mnie wystarczył w zupełności. Rąbiąc jedną pigułę raz na ruski rok daje radę, bo mimo przeciwności na zdjęciu widać, że czegoś tam dokonałem. Nie jest tak jak być powinno, ale jest lepiej niż bym nic nie zrobił z tą pigułą. A to wszysko kosztem 24 zl.
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

U nas w rodzinie używa się pasty Tempo od przeszło ponad 10 lat i nigdy nikt nie przetarł lakieru, drobne rysy eliminuje a i ładnie nabłyszcza lekko pomatowiałe elementy.
Nie twierdzę, że jest to najlepszy środek, po prostu innych nie stosujemy (chyba, że pasty wodne)
lucky
Posty: 345
Rejestracja: niedziela 18 lis 2012, 20:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lucky »

Fluxor pisze:W internetach jest zrobiony w Polsce test jak działa Tempo. To woskowe w nazwie włazi w rysy przez co wydaje się, że wypolerowała powierzchnię. Po użyciu zmywacza wychodzi na to, że jest jeszcze więcej rys niż było przed jej zastosowaniem.
Masz pewnie na myśli artykuł, który jest na stronie Nowickich:
http://jak.pielegnowacauto.pl/newsy/dla ... olerskiej/

Tyle, że ten wątek zdaje się dotyczy polerowania piguł a nie lakieru samochodowego :wink:
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

lucky pisze:Tyle, że ten wątek zdaje się dotyczy polerowania piguł a nie lakieru samochodowego
Wczesniej już napisałem co jest przeznaczone do polerowania metalu a nie Tempo do lakieru.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Witam

Jaką granulację powinna mieć pasta? 800 - będzie ok?
http://allegro.pl/biala-pasta-polerska- ... 91479.html

oraz

Czy taki trzpień polerski będzie ok? i czy starczy tylko na 1 pigułę czy można go używać dłużej?
http://allegro.pl/filc-polerski-stozkow ... 08611.html

Ponadto czy orientujecie się może czy tego typu sprzęty są np, w Leroy Merlin?

Edit: Ewentualnie może poprzestanę na Tempo K2, mam w sumie wodne papiery ścierne od 800 do chyba 2000

Dzięki!!
ODPOWIEDZ