Liitokala Lii-300/Lii-500

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
torvez
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 14:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: torvez »

Witam
Podepnę się pod ten wątek. Niedawno zakupiłem ładowarkę Lii-500 i wygląda na to że nie działa mi wyjście USB w tej ładowarce, lub też nie potrafię go włączyć. Może ktoś podpowie co robić ? wydaje mi się że wystarczy podpiąć kabelek i podłączyć jakieś urządzenie do naładowania czy może się mylę?
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

torvez pisze:wydaje mi się że wystarczy podpiąć kabelek i podłączyć jakieś urządzenie do naładowania czy może się mylę?
Nie mylisz się, moja rusza po włożeniu pierwszego ogniwa, a na wyświetlaczu zapala się symbol USB.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ja wkładam ogniwa, podłączam kabel i nic....
torvez
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 14:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: torvez »

sprawdzałem z ogniwami na każdym porcie jak i z Ni-MH we wszystkich portach i nic (symbol USB widzę tylko przy uruchomieniu). Nawet rozkręciłem ją aby sprawdzić czy wszystko jest zlutowane ale wygląda ok. Pozostaje reklamacja niestety :( na szczęście kupiłem na banggood oni nigdy nie robili z tym problemów .
Przy okazji rozbrojenia zrobiłem foto jakby ktoś potrzebował:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

ps. zdjęcia robione Chińskim telefonem, wybaczcie jakość :neutral:
Ostatnio zmieniony czwartek 22 paź 2015, 21:57 przez torvez, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Ale zasilanie masz odłączone wtedy od ładowarki? Bo jak ładuje, to USB nie działa. USB działa chyba tylko jako PowerBank, biorąc prąd z ogniw.

PS
Przynajmniej ja na początku, próbowałem to USB, gdy było podłączone zasilanie i się rozczarowałem, że nie działa ;) Ale bez zasilania działa u mnie.
Ostatnio zmieniony czwartek 22 paź 2015, 21:50 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
torvez
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 14:15
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: torvez »

OK teraz mi świta że kiedyś coś widziałem na ten temat.
Oczywiście, masz rację, po odłączeniu zasilacza USB zaczyna ładować z ogniw w ładowarce :oops:

Dziękuję
Ostatnio zmieniony czwartek 22 paź 2015, 21:52 przez torvez, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

:smile: Cieszę się, że zadziałało :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ja na początku tak robiłem i coś nie wychodziło, ale jeszcze poprawię. :)
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

piciex pisze:marmez, "Normal Test"- http://lygte-info.dk/review/Review%20Ch ... %20UK.html
Ładowanie/ rozładowanie/ ponowne ładowanie
Wczoraj doszła Lii 500. 26 dni czekania z aliexpress. W instrukcji przy NOR TEST jest:
(W j. ang.)
1) Rozładowanie
2) Ładowanie do pełna z pomiarem pojemności
3) Rozładowanie jeszcze raz

To nie rozumiem Chińczyków. :roll:
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Albo Chińczycy nie rozumieją angielskiego tłumacząc te swoje instrukcje. :wink:
Harryn
Posty: 48
Rejestracja: wtorek 15 lis 2011, 14:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Harryn »

nie_po_oczach :
włóż na chwilę jakiekolwiek ogniwo, ustaw normal test i sprawdź na wyświetlaczu czy zacznie ono być ładowane czy rozładowywane
Awatar użytkownika
nie_po_oczach
Posty: 48
Rejestracja: czwartek 24 wrz 2015, 18:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nie_po_oczach »

Harryn pisze:nie_po_oczach :
włóż na chwilę jakiekolwiek ogniwo, ustaw normal test i sprawdź na wyświetlaczu czy zacznie ono być ładowane czy rozładowywane
Spokojnie, już to sprawdziłem, tylko chciałem zwrócić uwagę jak to się ma do instrukcji :P
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dziś odebrałem sobie ładowarkę Lii-500 z poczty (po prawie miesiącu od zamówienia na Ali).
Pierwsze spostrzeżenia - dziwny jest pomiar rezystancji, bo od tygodnia nie używane 26650 rozładowane do ok 3,85V ponoć mają 50-60mΩ, po naładowaniu i ponownym włożeniu 10-12mΩ (niestety nie jest badana rezystancja podczas ładowania). Prawie pełne 18650 rezystancję mają nieco losową 29-45mΩ i często wychodzi, że te o większej rezystancji zmierzonej Reaktorem tutaj mają mniejszą niż te z większą.
Ładowanie Li-ionów kończy się przy napięciu ok 4,209V, czyli w bardzo sensownej normie, choć wolał bym niedoładowanie o te 9mV :razz: Porównując do NiteCore D2 design gorszy ale funkcjonalność znacznie lepsza i co ciekawe bez bezpośredniego porównania obu ładowarek Liitokala wygląda jak jakiś olbrzym, choć wcale nie jest dużo większa od D2.
W miarę możliwości zmierzę też napięcie końca ładowania oraz prądy i ew impulsy pomiarowe na zaciskach (o ile takowe istnieją). Na razie jestem zadowolony z zakupu.
Lord Vaako
Posty: 47
Rejestracja: piątek 25 wrz 2015, 16:19
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Lord Vaako »

Mam takie pytanie czy model Lii-500 pozwoli mi przetestować pojemność zwykłych baterii AA i AAA? Czy ta ładowarka po rozładowaniu automatycznie przechodzi do ładowania czy nie?
Ciemność, widzę ciemność, ciemność widzę...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Lord Vaako, 2x tak.
ODPOWIEDZ