Wysyłanie zdjęć na serwer.

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

Z imageshack sprawa wyglądała zupełnie inaczej bo w pewnym momencie się wypiął i pozamykał wszystkie darmowe konta zostawiając tylko tych co opłacali.
A tutaj mamy sytuacje zupełnie odwrotną jako że imgur jest obecnie najpopularniejszym hostingiem i ma swój własny sklep z gadżetami oraz pozycjonowaniem postów to nie martwił bym się że będzie powtórka z rozrywki ;)
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Nigdy nie mamy żadnej gwarancji, że jakiś darmowy hosting zdjęć nie zmieni polityki i usunie darmowo trzymane stare zdjęcia. Najbardziej bym ufał w tej kwestii może Google, ale i oni pozamykali wiele darmowych usług.

Może stary jestem ale widziałem już wiele kiedyś popularnych stron czy serwisów internetowych o których teraz nikt nie pamięta. Naprawdę!

Tak, że apeluję, żeby wrzucać zdjęcia na światełka, i to najlepiej przeskalowane do <2000px to nie będą dużo miejsca zajmowały, i wtedy dopóki będą istniały światełka, może nawet za 50-100 lat (czego Wam i sobie życzę) będą dalej wyświetlały się zdjęcia.

Ja na początku wrzucałem tutaj zdjęcia z mojej galerii picasaweb (płatnej) i dalej nieraz to robię, bo mi się nieraz spieszy, ale staram się też ostatnio częśiej wrzucać cho część na serwer światełek.

Obciążanie serwera to nie problem, zrzutę na serwer się zrobi, serwery są i będą coraz większe i tańsze.

Zresztą administracja (Calineczka) kiedyś pisała, żeby wrzucać na forum właśnie.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Rysiu. pisze:Ja ze swojej strony polecam wrzucać na jakiś hosting zewnętrzny bo nie dość że zdjęcie nie jest kompresowane w destrukcyjny sposób to obsługują przezroczystość, pozwala trzymać wszystko w jednym miejscu i nie obciąża naszego forum.

Osobiście wrzucam na nasz serwer zdjęcie jak jest do 150kb reszta leci na imgur.
Bez obaw. Obrazki nie obciążają serwera - limit dyskowy i miesięcznego transferu mamy bardzo duży, najgorsze jest obciążanie bazy danych ale i tutaj wykorzystujemy ok 1/3 możliwości.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Proszę, piękny przykład http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=17588
Kolega napracował się z tym postem, a zdjęcia wrzucił na jakiś wynalazek "wrzucaj.net". Długiego żywota tym obrazkom nie wróżę.
ODPOWIEDZ