Czołówka do pracy do 200 zł

Oświetlenie montowane na głowie
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

http://www.banggood.com/Jetebeam-HC20-C ... 55529.html
+
http://www.banggood.com/Mobile-Portable ... 10650.html
bardzo dobra opcja, miałem w rękach, testowałem, godne polecenia.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

JB HC20 ma problemy ze stykaniem aku ze sterownikiem oraz kiepskie odprowadzanie ciepła. Światło chyba szersze niż z SH02R ale za wąskie i tak. Barwa tylko zimna fabrycznie. SH02(r) to najlepsza propozycja na rynku obecnie.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Na tego Jetbeama użytkownicy narzekali, że elektronika szwankuje.
Zostań przy Skilhuncie. Najlepszy wybór.
P.S. Wybrałeś diodę neutral?
gRaLu
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 13:32
Lokalizacja: jesteś

Post autor: gRaLu »

Tak. Będę brał w neutral. Póki co czekam na zwrot kasy na konto :)
Czekam i czekam Refund Pending :P
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

gRaLu pisze:W okresie zimowym pracuje nawet do 6 godzin gdy na zewnątrz ciemność.
Przy takim czasie pracy jeden 18650 na pewno nie wystarczy, a jeżeli będziesz sporo jechał na wyższych trybach, to zużyjesz pewnie z 2-3 sztuki. W takim przypadku zastanowiłbym się, czy ta ładowarka http://www.banggood.com/Mobile-Portable ... 10650.html będzie wystarczająca, żeby naładować te ogniwa z dnia na dzień. Ładowanie w niej więcej niż jedno ogniwo dziennie po czasie może okazać się trochę męczące, więc może lepiej dołożyć do jakiejś prostej ładowarki dwukanałowej, albo chociaż 2 sztuk tego powerbanka? No chyba, że masz możliwość wzięcia jej "na robotę" i rozpoczęcia ładowania od razu po wyczerpaniu, a nie dopiero po powrocie do domu.
To tylko takie moje luźne rozważania.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Nie wiem kto narzekał, mój egzemplarz był bez zarzutu. Jak kupowałem były do wyboru różne kolory, zamówiłem z diodą neutralną, barwa wręcz rewelacyjna. Korpus nagrzewa się momentalnie, więc również nie miałem zastrzeżeń do odprowadzania ciepła - wręcz nie miałem zamiaru rozbierać i sprawdzać.
gRaLu
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 13:32
Lokalizacja: jesteś

Post autor: gRaLu »

Ile godzin ładuje się takie ogniwo? Nie miałem wcześniej styczności z taka pojemnością. Jaką ładowarkę byś polecił? Zamierzam korzystać z takich ogniw w sumie w 3 latarkach tyle ze z nich będę rzadko korzystał.
Co do czasu pracy to nie codziennie jest to 6 godzin. Czasami owszem zdarzy się ale jestem tylko człowiekiem. 17 godzin na dobę nie da się codziennie ciągnąć :) Kiedyś trzeba spać. Na pewno codziennie wykorzystywany również nie będzie. Zdarzyć się zdarzy, że kilka dni pod rząd będzie pracowała latareczka ale jak wspomniałem sporadycznie.

A propo czy ktoś anulował już transakcję? Nie wie ktoś ile trwa zwrot kasy?
Awatar użytkownika
salomon
Posty: 124
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: salomon »

Cena Jetbeam HC20 jest atrakcyjna 120pln. Styk ogniwa rzeczywiście czasami szwankował, ale dłuższe ogniwo protected niwelowało ten problem. Ciepła się robiła a po przesmarowaniu wnętrza było tylko lepiej. Moja latarka świeciła przez ostatni rok bez problemu. Niestety nie za bardzo polecił bym ją do biegania i to było powodem rozstania. Sprzęcik polecam świeciła nawet dość daleko, ma wyraźny spot.
Ostatnio zmieniony niedziela 20 gru 2015, 23:45 przez salomon, łącznie zmieniany 1 raz.
gRaLu
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 13:32
Lokalizacja: jesteś

Post autor: gRaLu »

Już zdecydowałem. Zostaję przy Skillhunt'cie :)
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

gRaLu pisze:A propo czy ktoś anulował już transakcję? Nie wie ktoś ile trwa zwrot kasy?
Chyba była opcja wyboru powodu rezygnacji? Poczekasz pewnie do tygodnia, więc kupuj następną.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

pietros pisze:Przy takim czasie pracy jeden 18650 na pewno nie wystarczy, a jeżeli będziesz sporo jechał na wyższych trybach, to zużyjesz pewnie z 2-3 sztuki.
Nie przesadzajmy. 2gi tryb (110lm) spokojnie wystarczy, żeby oświetlić ręce i to, co w ich zasięgu. Co prawda w ArmyTec'u Wizardzie używam 3ciego trybu, który ma ponoć 28lm, czasem tylko dopalam 4ty, mający 107lm a głównie robię coś drobnego jak lutowanie itp.
gRaLu
Posty: 47
Rejestracja: niedziela 20 gru 2015, 13:32
Lokalizacja: jesteś

Post autor: gRaLu »

Dowiedziałem się, że do 5 dni zwracają wpłaconą kwotę. Niestety muszę czekać, wyczyściłem konto przed świętami :)

/
Ot to mnie miło zaskoczyli. Kaskę zwrócili już w nocy czy troszkę ponad 24H.

/
Zaskoczyli mnie ponownie. Nie mają aktualnie na stanie Skillhunt'a. Zapytałem ile dni trzeba czekać na skompletowanie zamówienia. Miał ktoś podobną sytuację z tym serwisem?

/
Chyba z BangGood dostanę ale zwrot kasy.
Gdzie najtaniej poza BangGood kupić SkillHunt'a? Pomijam ładowarkę. Interesuje mnie sama czołówka. Z tego co ja znalazłem na Aliexpress:
38,61$
Są dostępne jakieś kody rabatowe na Ali?
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Z racji tego, że na telefon miałem przeznaczone 700zł, a wydałem 500 postanowiłem zrobić tacie prezent i kupić mu latarkę czołową. Tutaj podobnie jak i autorowi będzie potrzebna do pracy (czasami potrzebna jest latarka a taką zwykłą jest ciężko operować).
Po przeczytaniu całego tematu wiem, że lepiej wybrać SKILHUNT New H02 niż SKILHUNT H02R.

Mam obecnie latarkę XTAR H3 i ona dosyć mocno skupia światło. Barwa światła jest też dosyć zimna i wolałbym coś o mniejszym skupieniu i bardziej neutralnej barwie.

Jakie temperatury barowe mają barwy w H02 Cool a jaką Neutral?

I na koniec jak w porównaniu do H02 wypada Nitecore HC30?
Chodzi mi tutaj o to jaką ma barwę światła, skupienie itp ?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Jeżeli chodzi o porównanie H02 cool white i HC 30 to pisałem w innym temacie:
Ja mam H02 cool white i trochę ciężko porównać ją z HC30. Patrząc osobno wydają się podobnie zimne, jednak porównując jedną z drugą HC30 wpada w odcień zielono-żółty, a h02 w różowo-fioletowy. HC30 moim zdaniem daje przyjemniejsze światło.
Wersja neutral ma barwę około 4C, więc bardzo przyjemna, lekko bursztynowa biel. Rozkład światła jest szeroki i równomierny, bez wyraźnie zaznaczonego spota jak w HC30. Bierz H02 wersję neutral, tata będzie na pewno zadowolony.
Awatar użytkownika
vin324pl
Posty: 1000
Rejestracja: czwartek 14 lis 2013, 10:27
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: vin324pl »

zieloczek100,
H02 ze względu na optykę tir (plaster miodu) ma bardzo miękki i fajny rozkład strumienia , HC30 ze względu na reflektor gładki ma wyraźne odcięcie spota od spilu ale optyka mimo to daje mocny i użyteczny Spill.
HC30 świetna na rower :)
Osobiście jak coś dłubie na bliskim dystansie to używam jednak H02, za to brat bardziej preferuje HC30 "przy aucie".

Co do barwy hmm , mogę dziś strzelić jakiegoś beama na ścianę bo mam neutralną w H02 ale myślę że około 4500K to będzie
Zestaw rowerowy:
Światła mijania/drogi publiczne - L2P 2,8A noctigon + daszek/ s2+ 3*xpl optyka owalna
Światła drogowe/teren - C8 3*xp-l 4,2A ledil 35mm
ODPOWIEDZ