Przenośny kieszonkowy router/modem WiFi

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

A to przypadkiem nie jest tak że prędkość LTE maleje wraz z zasięgiem?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

tty5150 pisze:To chyba najprościej Router TL-MR3020 + modem huawei E3372s Hilink + Powerbank. Router i modem na allegro po 100 PLN kupisz, sam nabyłem w grudniu. Są wynalazki wszystko w jednym, ale ten zestaw ma juz swoje lata, pełno alternatywnego softu i działa.

Do tego w razie potrzeby modem możesz dać po kablu i wystawić za okno lub dołożyć antenę. Ruter ma mały pobór mocy, na powerbanku sporo pociągnie.
Po co utrudniać sobie życie ? :roll: Są urządzenia typu all in one od Huawei, ZTE i w to celuj. Miałem ZTE do Areo, na akumulatorze wytrzymywał około 4 - 5 godzin przy podłączonych 2 urządzeniach. Zero problemów z konfiguracją itd. Mogę spokojnie polecić takie cuda.

PS-Ja bym celował w coś z wyświetlaczem typu OLEC/LCD na którym mozna choćby podglądnąć aktualny zasięg itd. Chwilowo miałem najprostszy model od Huawei i te migające ikonki nie były (dla mnie) wystarczające.
A to przypadkiem nie jest tak że prędkość LTE maleje wraz z zasięgiem?
Tak jest raczej ze wszystkim co opiera się na transmisji radiowej.
ILPT
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Manekinen pisze:A to przypadkiem nie jest tak że prędkość LTE maleje wraz z zasięgiem?
Na to wskazują moje doświadczenia. Na morzu jest nawet tak, że zasięg jest jeszcze rzędu 50
% i modem nie przechodzi na 3G lub Edge, a wysyłanie właściwie już sie zatrzymuje.

W tej chwili w domu mam LTE 10,5 km od masztu i ok. 25 Mbps, gdy podjadę ok. 700m od tego samego masztu - mam ok. 80 Mbps.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Pojedyncza "mydelniczka" to super wygoda i jak na krótko i bardzo w terenie to będzie OK. Ale cena x2

Zestaw który podałem (MR3020 + E3372s) jest bardziej modularny - modem można bezpośrednio wpiąć w laptop, router podpiąć pod kabelek i mieć GSM jako bakapowe połączenie.

Więc trzeba sobie "dopasić" do potrzeb. Jak zawsze.


Linki:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-3-1218
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... e-1-3-1214
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Panowie nie idżmy drogą czy prędkość LTE maleje wraz z zasięgiem tylko skupmy się na mojej "mydelniczce". Kolego skaktus - możesz coś konkretnego wskazać o czym piszesz?

tty5150 No właśnie na krótko i bardzo w terenie bo w domu mam ruter i nie mam z nim najmniejszych problemów...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

tty5150 pisze:Pojedyncza "mydelniczka" to super wygoda i jak na krótko i bardzo w terenie to będzie OK. Ale cena x2

Zestaw który podałem (MR3020 + E3372s) jest bardziej modularny - modem można bezpośrednio wpiąć w laptop, router podpiąć pod kabelek i mieć GSM jako bakapowe połączenie.

Więc trzeba sobie "dopasić" do potrzeb. Jak zawsze.


Linki:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-3-1218
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... e-1-3-1214
Cena razy 2 ? Zakładając że kupujemy nowy produkt, można znaleźć na allegro mydelniczki z LTE w cenie 150 - 170 zł a twój zestaw to około 230 zł...

Co do polecania nic nie polecę bo obecnie nie mam już ZTE. Jak chcesz dużo poczytać o sprzęcie itd szukaj info tutaj (u maniaków) http://jdtech.pl/
ILPT
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

tty5150 pisze:Pojedyncza "mydelniczka" to super wygoda i jak na krótko i bardzo w terenie to będzie OK. Ale cena x2

Zestaw który podałem (MR3020 + E3372s) jest bardziej modularny - modem można bezpośrednio wpiąć w laptop, router podpiąć pod kabelek i mieć GSM jako bakapowe połączenie.

Więc trzeba sobie "dopasić" do potrzeb. Jak zawsze.


Linki:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... i-1-3-1218
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... e-1-3-1214
Ja mam ten sam zestaw bo potrzebuję długo działający(~10h) zestaw.
Co do rozwiązania to na przyszłość mr3020 może spokojnie działać jako zwykły domowy router(obstawiam max 3-4 połączenia) a dodatkowo e3372 można używać jako sam modem.
Co do prędkości to z RBM osiągam spokojnie 15-20mbps o ile zasięg LTE pozwala na to no i pogoda :D
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

luzik pisze:Panowie nie idżmy drogą czy prędkość LTE maleje wraz z zasięgiem tylko skupmy się na mojej "mydelniczce".
Chciałem zwrócić uwagę na osiągi, bo piszesz że będziesz tego używał gdzieś po za miastami. Transfer na wsi będzie lepszy niż w mieście bo bts nie będzie tak zatykany, ale pod warunkiem pełnego zasięgu. Czytałem ostatnio że protokół danych który wykorzystuje 4G jest bardzo podatny na słaby zasięg, i czym zasięg mniejszy tym i mniejsze prędkości. Już przy 1/2 siły sygnału osiągi mogą być kilkukrotnie niższe niż przy pełnym. A 3G to już nieco inna technologia i nie wykorzystuje tak bardzo przepustowości pasma, więc jest miejsce na dosyłanie utraconych danych i nie odczuwa się spadku prędkości (4G jest bardzo "wyżyłowana"). Tak tylko czytałem, nie wiem jak to jest w praktyce. Ale jak masz słaby zasięg to zastanów się nad jakąś anteną, bo taki internet dzielony na kilka urządzeń może być za słaby.
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Manekinen pisze:
luzik pisze:Panowie nie idżmy drogą czy prędkość LTE maleje wraz z zasięgiem tylko skupmy się na mojej "mydelniczce".
Chciałem zwrócić uwagę na osiągi, bo piszesz że będziesz tego używał gdzieś po za miastami. Transfer na wsi będzie lepszy niż w mieście bo bts nie będzie tak zatykany, ale pod warunkiem pełnego zasięgu. Czytałem ostatnio że protokół danych który wykorzystuje 4G jest bardzo podatny na słaby zasięg, i czym zasięg mniejszy tym i mniejsze prędkości. Już przy 1/2 siły sygnału osiągi mogą być kilkukrotnie niższe niż przy pełnym. A 3G to już nieco inna technologia i nie wykorzystuje tak bardzo przepustowości pasma, więc jest miejsce na dosyłanie utraconych danych i nie odczuwa się spadku prędkości (4G jest bardzo "wyżyłowana"). Tak tylko czytałem, nie wiem jak to jest w praktyce. Ale jak masz słaby zasięg to zastanów się nad jakąś anteną, bo taki internet dzielony na kilka urządzeń może być za słaby.
Co do zasięgu to masz rację, trzeba to już sprawdzić ręcznie i polecam w różnych miejscach bo metr różnicy i będzie lepiej działał. Dodam od siebie, że zrobienie z kawałku blachy prowizorycznej anteny pomaga stanowczo ;) a i używanie anten np. takich http://allegro.pl/antena-13dbi-gsm-3g-4 ... 58882.html nie pomagało w polepszeniu działania :)
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
komor
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 05 lis 2015, 14:57
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: komor »

Manekinen pisze:Ale jak masz słaby zasięg to zastanów się nad jakąś anteną, bo taki internet dzielony na kilka urządzeń może być za słaby.
Panowie, może jestem natrętny :) ale przypominam, że luzik szuka rozwiązania do kieszeni, na wypad na miasto z rodziną zagraniczną. Nie do domu, nie do laptopa – do kieszeni.
Olight R50, S30R II, S15R, Skillhunt H03, Led Lenser P2 BM, D.Q.G Spy
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Dzięki kolego komor Już nie śmiem przypominać czego szukam, by nie "spłoszyć" potencjalnych podpowiadaczy i czekam dalej na dobre/sprawdzone i tanie rozwiązania choć mam świadomość, że być może nie da się tanio i dobrze.
Ostatnio zmieniony wtorek 05 sty 2016, 09:39 przez luzik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Nie do domu, nie do laptopa – do kieszeni.
Obrazek

czyli Aircard :mrgreen: okolice 250zł za używane, Alledrgo, Ebay
luzik
Posty: 279
Rejestracja: wtorek 15 paź 2013, 20:32
Lokalizacja: Myślenice

Post autor: luzik »

Fajne tylko trochę drogie jak na okresowe - stosunkowo krótkie używanie... ;)
ProLight
Posty: 1142
Rejestracja: wtorek 06 gru 2011, 01:16
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: ProLight »

Panowie kupiłem HUAWEI E5377 do tego Redbull + powerbank chciałbym jeszcze dokupić anteny do pełnego zestawu, czy do LTE ta będzie ok?
Alii



Jaką wziąć do WIFI ?

Coś mobilnego
Główny spammer tego Forum ;)
Ari93
Posty: 70
Rejestracja: wtorek 15 lis 2016, 20:19
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Ari93 »

Jak się przyjrzysz złącza na anteny są dwa ponieważ do LTE potrzebne są anteny dualne, jak podłączysz tą z linka to absolutnie nic się nie stanie. Jeśli wpadniesz na pomysł kupić takie dwie... długość i jakość kabla jak i samej anteny pewnie będą na tyle słabe że zasięgu pewnie nie przybędzie o ile to będzie wgl. działać. Najlepiej nie kupuj w ogóle chyba że kierunkową.
Antene Ty do wifi chcesz kupić?
ODPOWIEDZ