Rowerowy uchwyt dla Nitecore HC30

Oświetlenie montowane na głowie
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Vigo pisze:Można spróbować w cisnąć HC30 do węższego Led Lensera (17,5mm):

http://allegro.pl/uchwyt-uniwersalny-pt ... 67905.html

powinna wejść ciasno i trzymać się pewnie.
Cena jest ładna :) aż spadłem z krzesła :przestraszony:
Ganzo G718B
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

maro21 pisze:
Vigo pisze:Można spróbować w cisnąć HC30 do węższego Led Lensera (17,5mm):

http://allegro.pl/uchwyt-uniwersalny-pt ... 67905.html

powinna wejść ciasno i trzymać się pewnie.
Cena jest ładna :) aż spadłem z krzesła :przestraszony:
Jakość i solidność kosztuje, latareczki za kilkaset złotych raczej nie pakowałbym do uchwytu za 3zł z nadzieją, że ten będzie pewnie i bezpiecznie trzymał, to głupia oszczędność.
Mam uchwyt LL tego typu od kilku lat (kosztował mnie wtedy chyba coś około 40zł i nie żałuję wydanych na niego pieniędzy), latarka wyleciała z niego tylko raz, kiedy ostatnio zdrowo przydzwoniłem w drzewo co skutkowało tym, że rower zatrzymał się nagle w miejscu, a latarka i ja "pojechaliśmy" sobie dalej, a właściwie polecieliśmy efektownym lotem koszącym przez kierownicę. :-|

Kupując uchwyt LL mamy tę pewność, ze guma nie ulegnie samoistnej degradacji po jakimś czasie, nie będzie od nowości śmierdział jak 30-letni tankowiec i mamy do wyboru kilka różnych średnic mocowania latarki.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

A ja używam chińskiego za 8zł z allegro i trzyma bardzo pewnie. Zależy jak się trafi :wink:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Vigo, każdy ma prawo wyboru ale chyba sam przyznasz, że 4zł vs 40-50zł to spora różnica. Może mam jakieś lepsze chińskie ale 3 czy 4 lata na kierownicy są jedne i te same uchwyty a żadna latarka jeszcze nigdy nie wypadła nawet przy zjeździe po wyboistym terenie. Nawet gdybym je miał zmieniać co sezon to i tak miałbym jeszcze kupę zaoszczędzonej kasy w kieszeni.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

ElSor pisze:Vigo, każdy ma prawo wyboru ale chyba sam przyznasz, że 4zł vs 40-50zł to spora różnica. Może mam jakieś lepsze chińskie ale 3 czy 4 lata na kierownicy są jedne i te same uchwyty a żadna latarka jeszcze nigdy nie wypadła nawet przy zjeździe po wyboistym terenie. Nawet gdybym je miał zmieniać co sezon to i tak miałbym jeszcze kupę zaoszczędzonej kasy w kieszeni.
Masz rację, cena jak za taką popierdółkę jest faktycznie dosyć dzika, szczególnie jeżeli przyrównamy ją do cen chińskich odpowiedników, ale w przypadku takiego Led Lensera, Fenixa, Klarusa masz tę pewność, że uchwyt będzie działał jak należy i nie postradamy naszej, cennej latarki a (to już nie żarty, np. 250zł lampka plus 50zł ogniwo, które jest w środku i mamy do stracenia okrągłe trzy stówki).
Ja wiem, że przy moim trybie jazdy i trasach w przypadku niekontrolowanego wypadnięcia lampki z felernego uchwytu nigdy bym już jej nie odnalazł. :zalamany:
Tym bardziej raczej nie powierzę takiej kwoty uchwytowi za kilka złotych i nie będę na sobie doświadczalnie (prawa Murphiego mogą zadziałać :cool: ) sprawdzał czy faktycznie lampka będzie się w takim uchwycie trzymać należycie, a za pewność jestem w stanie zapłacić nawet dosyć słono, nie lubię mieć ciągle w pamięci konieczności notorycznej kontroli obecności latarki na kierownicy podczas relaksacyjnych, rowerowych szaleństw po leśnych wertepach. :razz:
Z typową chińszczyzną jak powszechnie wiadomo bywa różnie, może trafi się świetna jakość za grosze i przedmiot będzie działać jak należy, a może nie, może uchwyt będzie śmierdzieć jak otchłań piekieł, a może nie.
Nie nakazuję wydawania 10x większej sumy na uchwyt latarkowy, ale wskazuję alternatywę i stwierdzam subiektywnie, że skoro wyłożyłem te kilkaset złotych na lampkę oraz ogniwo, to te kolejne 40zł (jak było w moim przypadku) nie jest jakimś znacznym wydatkiem.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Pewnie zależy jaki się ten chiński trafi. Mój trzyma bardzo dobrze, można też latarkę przymocować do kierownicy jakąś linką.
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Przy okazji, zakupiłem uchwyt Fenix-ALB-10 z myślą o przymocowaniu do kierownicy większych latarek (np. na 26650), i póki co testowałem tylko z S2+. Niestety trzęsie się jak galareta z niesamowicie dużą częstotliwością. Jak na nią patrzyłem w czasie jazdy to aż było jej szkoda. Bałem że wszytko w środku będzie oddzielone, rozlutowane itd. Nic takiego się nie stało, ale o wiele lepsze są te sprawdzone sztywne konstrukcje 360 stopni po mniej niż $2. Przynajmniej dla S2+.
Jeszcze muszę go wypróbować z Shadow JM35, Convoy L2 z 2x 26650 raczej nie ma szansy, może z 1x.

http://www.banggood.com/Fenix-ALB-10-Bi ... 22668.html

BTW. Do HC30 bym używał tego uchwytu 360 stopni, ale z latarką owiniętą gumą z dętki ;-)
ODPOWIEDZ