zakupy na aliexpres

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

NOVA pisze:Czy zakupy w tym serwisie są bezpieczne? Mógłby ktoś napisać na jakiej zasadzie działa ten serwis?
Mam setkę zakupów na ali. W tym czasie większość bardzo dobrze, część z drobnymi problemami:
- błędne/nieprecyzyjne wymiary, opisy
- kiepski angielski sprzedających
- rzeczywista wysyłka dopiero po stwierdzeniu, że podali błędny numer trackingu (oznaczyli wcześniej jako wysłane!)
- nieznaczne różnice techniczne w w produkcie (akceptowalne)
- kiepska jakość [odpowiada cenie, nie oczekuj cudów za grosze]
- cwaniackie liczenie "sztuk" (np. 10 gniazd i wtyków to często 5+5)
- "sprytne" zdjęcia - ukrywające właściwości produktu - np. rozmiar (maluuutkie)
- czasem dramatycznie długie dostawy - "mistrzowie" nawet i 2 miesiące!
- cło (trzeba o nim pamiętać przy droższych produktach)

W sumie - da się z tym żyć- inaczej nie dobiłbym setki zakupów :)
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

Cło to nie problem, VAT większy :razz:
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Ostatnio coraz częściej widzę, że trafiają się odpowiedzi sprzedawców w stylu
Dear friend , Sorry to disturb you .We received a message to from our supplier . Our (...) was out of stock now . We hope you can cancle the order . Please cancel the order and select the 1st buyer reason ( Buyer do not want this order ). The payment will back to your account more faster that the other reason . Thanks for your understanding .
(ten akurat do mnie, ale rodzina czy znajomi to już co chwilę takie dostają).
Zastanawiam się czym to jest spowodowane... Jeszcze rozumiem jakby sprzedawca chciał trafiać swoimi produktami do niższego koszyka cenowego, ale ten sprzedawał tylko ten jeden produkt (a trafiać tak można dodając do oferty np pudełko za 1centa które jest i tak zawsze out of stock).
Więc... po co? Czyżby zaczęły się problemy z wysyłaniem do Polski?
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

tre33 pisze:coraz częściej widzę [...]
(...) was out of stock now. We hope you can cancle the order . Please cancel the order and select the 1st buyer reason ( Buyer do not want this order )
Mam nadzieję, że nie robisz tak, jak on prosi - bo to wkręca kolejnych kupujących bez ukarania nieuczciwego sprzedawcy. Mi się na szczęście trafiło tylko raz, z pół roku temu przy zakupie nietypowego pilota. Nie jestem w Polsce - ale Irlandia dla nich to taka różnica jak dla nas inne kantony w Chinach ;)
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Planuję tą informację co najwyżej zignorować, a może nawet zgłosić do Ali. Tylko po co tak robią? Bo w prawdziwy błąd nie wierzę, zresztą oferta wciąż dostępna...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Ja dziś dostałem wiadomość "Hi, my friend.Your goods has been sent out,If there is something wrong with the receipt of the goods,Please do not submit dispute,Please contact us.We first give you processing, thank you".

Ostatnio, gdy dostałem dokładnie identyczną wiadomość to opcja dispute była jedyną słuszną, bo dostałem 20 scalaków z wylutu, zamiast 20 nowych ... teraz zamawiałem dokładnie to samo, niby u innego sprzedawcy jednak osoba nie nazywa się CHEN CHEN a CHEN XUAN. Obstawiamy finał tego zakupu? ;)
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Chen to starszy syn, Xuan to młodszy :D Myślę że scalaki będą wyrwane, bo za młody na lutownicę ;)
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Dostaniesz jeszcze zalutowane (scalaki DIY) :wink:
Awatar użytkownika
abyss
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek 12 sty 2015, 23:52
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: abyss »

Jak czasem się wejdzie google i poszuka zdjęć, skąd to to wysyłane - to bywają "tereny rolnicze" gdzie dziadek i ojciec sadzili ryż, a syn sprzedaje na Ali. Bez urazy, ale często po prostu to cwaniaki którzy chcą nas najzwyczajniej orżnąć. I jeżeli nie będziemy reagować - to uznają, ze warto robić w wała durnych Europejczyków. Co nie znaczy, że nie ma ludzi wykształconych i firm działających na bardzo przyzwoitym poziomie. Tylko oni zwykle nie sprzedają led'a za 0.99€.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Do tej pory zakupy na aliexpress robił mi brat i płacił z jakiejś tam wirtualnej karty.
Potrzebuję kilka drobiazgów, czy ktoś mógłby napisać w kilku krokach jak kupuje się z wykorzystaniem przelewy24?

- zakładam konto na aliexpress
- kupuję wybrany towar
- płacę - w jaki sposób? Muszę zakładać jakieś dodatkowe konto?
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

pietros pisze: - płacę - w jaki sposób? Muszę zakładać jakieś dodatkowe konto?
Zwyczajnie logując się do swojego banku (poprzez przelewy24 są dostępne wszystkie większe banki).
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

pietros, ja z ali kupuje tylko przez przelewy24, polecam.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Czyli po prostu zostanę przekierowany z danymi do przelewu, tak samo jak payu przekierowuje przy zakupach na allegro?
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Tak.
Awatar użytkownika
SebaZ74
Posty: 110
Rejestracja: wtorek 01 gru 2015, 21:05
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: SebaZ74 »

Witam,
Czy ten sprzedawca jest sprawdzony? możliwe, żeby tak tanio wychodziły te baterie?, może są gorsze niż u innych sprzedawców?

https://www.aliexpress.com/item/5200mah ... a0493a51c0
Pokój i Dobro...przynajmniej warto próbować...
ODPOWIEDZ