sklepik-uwagi, propozycje, wnioski...

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Rzeczywiste w tym przypadku oznacza tzw real foto, czyli zrobione przez sprzedającego i przedmiotom oferowanym w temacie a nie jakieś znalezione w necie. A zdjęcia na innych serwerach mają to do siebie, że znikają w najmniej spodziewanym momencie.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Jest jak wół napisane, że zdjęcia mają być umieszczone na serwerze forumowym dlatego napisałem aby odstąpić od tego bo tak jak w przypadku recenzji jest to wskazane tak w przypadku ogłoszenia już niekoniecznie :-)

Widzę, że zebrało się tutaj wraz z Nami szanowne grono administracyjne tak więc może w zamian naszych propozycji dostaniemy jakieś informacje w którym kierunku i kiedy pójdzie regulamin sklepu?
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Cześć

Moje 3 grosze

W sklepiu sprzedawałem z kilka razy jakieś latarki i to dawno. Na forum ostatnio bardzo malo czasu spędzam czasu, ale zauważyłem różnice w Nieprzeczytanych Postach - jest ich znacznie mniej, nie ma tej masy tematów z [S] z przodu, i to akurat mi się podoba, bo rzadziej będę miał problem, że liczba nieprzeczytanych przekroczy 1000 i zostaną mi usunięte.

Tak, że cześć zmian na pewno jest dobra, a wierzę, że szczegóły ( w których tkwi diabeł) zostaną dopracowane i znowu będzie przyjemnie :)

Pozdrawiam!
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

marmez, No ale co to wnosi do sklepiku? To, że rzadko odwiedzasz forum nie może być powodem utrudniania funkcjonowania konkretnego działu o którym tutaj rozmawiamy. Idąc Twoim tokiem rozumowania można ograniczyć też inne działy abyś czasami nie spotkał się z sytuacją gdzie ilość nieprzeczytanych wiadomości przekroczy 1000 i zostaną usunięte - nadmienię, że w przyszłości jeżeli będziesz miał taki problem to możesz odklikać tam gdzie są ikony o nowych wiadomościach i sobie sprawdzić co Cię ominęło tutaj na forum, a jeszcze lepiej jak częściej będziesz Nas odwiedzał :D
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
tiuro
Posty: 312
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 19:41
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: tiuro »

Moje subiektywne komentarze :wink:
- edycja postów - zdecydowanie na TAK (edycja oznaczona)
- obecny podział i limit 2 tematów - według mnie jest OK
- zapytania techniczne w wątku - OK - dla mnie mogą być przydatne, ale - bez spamu typu, pw poszło itd ..
- podbicie tematu - RAZ na miesiąc max! (częściej, a np. 2 x na tydzień to dopiero jest spamogenne!)
- linki do wątków na forum, do recenzji w necie w pierwszym poście - OK, a nawet wskazane ;-)
- większość pytań powinna jednak iść przez wiadomość prywatną (wysyłka, ceny itd..)
- fotki - obowiązkowe (real)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

rc.poznan pisze:marmez, No ale co to wnosi do sklepiku? To, że rzadko odwiedzasz forum nie może być powodem utrudniania funkcjonowania konkretnego działu o którym tutaj rozmawiamy.
Wnosić nic nie wnosi, tylko ma związek...

Odbijając piłeczkę mogę powiedzieć, że handlowanie na forum nie powinno być powodem utrudniania życia innych użytkowników forum.
rc.poznan pisze:Idąc Twoim tokiem rozumowania można ograniczyć też inne działy abyś czasami nie spotkał się z sytuacją gdzie ilość nieprzeczytanych wiadomości przekroczy 1000 i zostaną usunięte - nadmienię,
Dziękuję, że znasz mój tok rozumowania :evil:
rc.poznan pisze:nadmienię, że w przyszłości jeżeli będziesz miał taki problem to możesz odklikać tam gdzie są ikony o nowych wiadomościach i sobie sprawdzić co Cię ominęło tutaj na forum
Jak się wpadnie na minę "Miałeś ponad 1000 nie przeczytanych postów..." to już jest po ptakach, bo już te starsze niż 3 dni zostają oznaczone jako przeczytane.
rc.poznan pisze:a jeszcze lepiej jak częściej będziesz Nas odwiedzał :D
Staram się cały czas. Dziękuję za zaproszenie. :D

To teraz merytoryczniej, ciut poczytałem.

- Edycja postów przez sprzedawcę - TAK koniecznie!
- limit tematów - 2 - IMO OK.
- Zapytania techniczne w wątku - NIE, tylko PRIV, ale mile widziane, żeby sprzedawca publicznie odpisywał odpowiedzi techniczne - jako EDYCJA - jeżeli uzna za stosowne, czyli edycja musi być ;)
- jak ktoś ma pytanie ogólne, czy przedmiot dla niego będzie odpowiedni, to może pytać w dziale "Zakupy w internecie", pytania konkretne do sprzedawcy via Priv.
- Podbicie tematu też sądzę (jak przedmówca), że 1 raz na miesiąc wystarczy, jak się komuś spieszy, to niech wystawi z niską ceną, albo licytację, gdzieś indziej.
Szczególnie, że jest możliwość napisania zgodnie z regulaminem, ze cena do negocjacji.
- zdjęcia na serwerze światełek - OK, po odrobinie oswojenia można spokojnie w post wrzucić z 10 zdjęć całkiem sprawnie (robiłem to wiem :wink: )

Kolega tiuro powyżej pisze o linkach do recenzji, IMO jak najbardziej OK, nawet nie wyłapałem, że regulamin tego zabrania... (?)

Swego czasu wiele się dowiedziałem z dyskucji w Sklepiku, ale takie dyskusje można zacząć w innych działach. Tym o zakupach, albo w "różnościach". Nic nie stoi na przeszkodzie, by założyć temat "Czy ten bulborator będzie dobry do zorelowania miękiszowego?" Opisać swoje wymagania i podać linka do wystawionego przedmiotu... i można dyskutować zgodnie z regulaminem.

Jeszcze moje zdanie jest takie, że w działach Sprzedawców (dealerskich) powinny obowiązywać, co najmniej podobne wytyczne, też bez pytań i dyskusji w wątkach i z limitem podbić 1/miesiąc. - o dostępności można (wypada) pisać w pierwszym poście IMHO.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam

Panowie, proponuję zrobić 3 głębokie wdechy i policzyć do 10-ciu, po co ma zrobić się niemiło. ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
rc.poznan
Posty: 156
Rejestracja: środa 28 paź 2009, 21:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: rc.poznan »

Pyra, Masz rację :-)
Świeć przykładem i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1610
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Jeżeli chodzi o mnie, to praktycznie zgadzam się z powyższymi wypowiedziami:
- Edycja postu - jestem zdecydowanie za, pozwoli to utrzymać porządek w ogłoszeniu, szczególnie, jeżeli ktoś wystawia kilka przedmiotów.
- Podział i limit 2 tematów na dział - dla mnie w zupełności wystarczające.
- Rozmowy w wątku - Jeżeli dałoby się wymusić tylko zapytania techniczne, to jestem na tak. Wiem jednak, że będzie to bardzo ciężkie dla moderatorów, ponieważ nowi użytkownicy i tak w większości mają w nosie regulamin i dalej będą pojawiały się posty w stylu "biorę" i "poszło PW"
- Podbijanie tematu - raz w miesiącu powinien być wystarczający.
- Zdjęcia - obowiązkowe zdjęcie przedmiotu umieszczone na serwerze forum.
- Link do recenzji - nie jestem na nie, ale uważam, że jak kupujący szuka jakiegoś przedmiotu, to jest sam w stanie znaleźć jego recenzję.
- Czyszczenie sklepiku co 3 miesiące. Do tej pory największy bałagan powodowany był przez wiele nieaktywnych ogłoszeń, które były zapomniane przez autorów.
- Mocniejsze ograniczenie dostępu do sklepiku, np 50 sensownych postów i odpowiedni staż na forum.
- Oczywiście do każdego przedmiotu obowiązkowo podana cena.
belushi
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek 27 wrz 2010, 15:45
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: belushi »

Miało być merytorycznie...

1. Mnie tam "dyskusja w sklepiku" nie przeszkadza, a nawet pomaga w kupnie- jak już pisałem- oby tylko była to dyskusja w temacie (wiem, "biore" "PW" czy inne tego typu tez są w temacie ;) można się jednak ograniczyć- zapytania bardziej techniczne byłyby na miejscu...
2. Ilość działów w sklepiku- to sparawa administracji, jak będzie tak będzie.
3. Edycja postu sprzedażowego - jak najbardziej. Zmienia się cena, zmieniają się warunki, niech to będzie widać.
4. Dyskusja o cenie - to mnie boli najbardziej, choć jest w ostatnim moim punkcie. Podejście indywidualne do każdego tematu. Nie wszędzie tam, gdzie podana cena ktoś chce sprzedać. I proszę- nie mówcie mi, że to za dużo pracy. Skoro adminowi chce się stuknąć ostrzeżenie to znaczy że przeczytał wątek..

Pozdrawiam
B
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Co do dyskusji w wątkach w giełdzie, to przeważnie pozytywnie to widziałem, bo jak wchodziłem w jakieś ogłoszenie i widziałem jak jedna osoba pisała zaklepuję, druga pisała że jak by się zwolniło to bierze, to wiedziałem że nie ma co już głowy na PW sprzedającemu zawracać. Tak samo jak pojawia się ogłoszenie i kilka osób już pisało że np ta latarka nie jest tyle warta, że jest wadliwa czy cokolwiek, to wiadomo, ze trzeba się przed zakupem przyjrzeć się dokładniej.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Dokładnie, nie chcemy żeby jeden drugiemu wcisnął jakiś kit w sklepiku. Jeśli ktoś sprzedaje zajechane ogniwa do latarek i nie pisze o tym wprost, tzn że tak na prawdę się nie nadają, to warto by inni się przy takim ogłoszeniu wypowiedzieli żeby ktoś nie kupił bubla i się nie rozczarował. Jeśli ktoś chce kupić markowe ogniwa 18650 8800mAh, to również warto by takiego jegomościa inni naprowadzili na dobrą drogę. Dyskusja na temat czysto techniczny powinna być jak najbardziej dozwolona.

No i tak samo z tymi rezerwacjami. Wystarczy że ktoś napisze w temacie że bierze, i reszta daje sobie spokój. Po co sprzedający ma odpowiadać na 10 PW osobno, pisząc że nieaktualne? A jak dojdzie do faktycznej sprzedaży to zamyka temat i tyle. Przecież to jest spore ułatwienie. Ewentualnie niech sprzedający dopisuje że znalazł się już ktoś chętny na towar żeby reszta się wstrzymała.

No i nikt nie broni karać za offtop, można zrobić zapis że jakakolwiek dyskusja niezwiązana z przedmiotem będzie nagradzana i tyle. Ewentualnie temat się wywali do "zakupy w internecie".

Edycja pierwszego postu z ofertą może być po akceptacji zmian przez moderatora.

Ograniczenie do jednego lub dwóch tematów jak najbardziej. Dwa powinny w zupełności wystarczyć.

Ja to w ogóle jestem za konkretnym ograniczeniem dostępu do sklepiku, tzn do działu sprzedaży. Niech to będzie przywilej. Niech będą forumowicze, np. do 100 postów, i światełkowicze, powyżej 100 - ci drudzy niech mają przywileje :)

Myślę że jeśli dział będzie czyszczony to i tematów będzie niewiele, a jeśli będzie ich 2-3 strony, to i nie będzie trzeba ich podbijać bo każdy tyle jest chyba w stanie przejrzeć przy poszukiwaniach. Dział sprzedam w poprzednim wydaniu to był tasiemiec i raczej nikt nie miał ochoty zaglądać dalej jak na 2 stronę.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Jestem za, ale z pewnym ale:
Manekinen pisze:Ja to w ogóle jestem za konkretnym ograniczeniem dostępu do sklepiku, tzn do działu sprzedaży. Niech to będzie przywilej. Niech będą forumowicze, np. do 100 postów, i światełkowicze, powyżej 100 - ci drudzy niech mają przywileje :)
Dostęp niech mają i nowi (np od 2 postów, aby się chociaż przywitali), a wystawienia, rzeczywiście od dużo większej liczby postów.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Miałem na myśli zakładanie tematów typu sprzedam.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Panowie a skoro widzicie tak mocne ograniczenie działu sprzedam, to czy wg was zakładanie tematów w działach Kupię oraz Inne też powinno być dostępne dla "wybranych" czy dla wszystkich, jak do tej pory? Działy te do tej pory nie były jakoś mocno oblegane ale równie mocno zaniedbane przez założycieli tematów.
ODPOWIEDZ