Frezy do drewna - jaki zestaw ?

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

BKK pisze:Polecam odwiedzić jeszcze jakieś forum stolarskie. Tam są wątki o narzędziach. I na pewno będą rzetelniejsi od nas.
Spokojnie, przeglądałem sieć. Niestety nie było za dużo o tych wynalazakach z alle, chociaż bywały wątki gdzie były polecane na start...
Dodatkowo chciałem dopytać "lokalnie". Skoro o odkurzacz pytają, to mój frez nie jest czymś "obcym" :)
fxxx pisze:jak się tylko da to kup sobie frezy z wymiennymi płytkami.
Jakaś konkretnie polecana marka dla amatora ?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dziubek pisze:Jakaś konkretnie polecana marka dla amatora ?
No właśnie, żeby była "jakaś marka" a nie bez nazwy czy inne typowe chińskie "markowe". Powiem Ci tak. Kupiłem sobie do aluminium frezy z chin za kilka(naście) zł. Niby jakoś to frezowało ale "zaryzykowałem" zakup firmówki (dolfa) za co najmniej rząd wielkości więcej. Od tej pory chińskich już bym nie chciał nawet za darmo, bo szkoda czasu mi na późniejsze gradowanie i dopieszczanie powierzchni. Lepiej frezują już zużyte firmowe niż nówki z chin. O tolerancji wykonania nawet nie będę wspominał. O ostrości ostrza też nie ma się co wywodzić. Podobnie było z frezami do PCB i płytkami do noży tokarskich, choć te ostatnie nie są takie złe.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

ElSor, wrzuć jakieś linki, bo się przyda, zwłaszcza do PCB i alu, tokarki nie mam (jeszcze).
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Te do PCB kupowałem już lata temu od jakiejś osoby na forum cnc (ogłoszenia już dawno nie ma). Frezy są firmy z niemiec (muszę odczytać później z pudełka jej nazwę).
Co do frezów to google > dolfa i kupujesz, gdzie ci pasuje, ja kupiłem przy okazji innych, większych zakupów i nie była tam akurat najlepsza oferta na frezy ale wychodziło taniej niż w innej firmie z extra przesyłką.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Aby była jasność, mówimy o tej firmie ? http://www.dolfamex.com.pl/
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dziubek, tak ale w przypadku obróbki aluminium itp.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

GanzConrad, http://www.mpk-pcb.de/ tu jest strona producenta frezów (i wierteł) do PCB, jakie kiedyś zakupiłem.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

dzięki!
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Wychodzi na to że trzeba przespać się z tematem. I finał pewnie będzie taki że odpuszczę, i dozbieram kiedyś tam na coś sensownego. Dzięki za uwagi.
ODPOWIEDZ