Czołówka do pracy najlepiej na 18650

Oświetlenie montowane na głowie
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Ebola pisze:Gruba warstwa żelu będzie pełnić funkcję izolatora, co tylko pogorszy sprawę.
Mylisz się. Zalewa (np. Termopasty 021) może mieć przewodność cieplną np. 1,2 W/m * K, a powietrze ma 48 razy gorszą.
Oczywiście wchodzą w grę inne kwestie, ale odprowadzanie ciepła się polepszy.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

ptja, Ok, tylko do czego później pasta przekaże to ciepło? Jak z jednej strony jest platikowa zaślepka a z drugiej płytka? Która wcześniej była ameliniowa a teraz z tworzywa. Zrobi się termos i tyle...
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Ebola pisze:ptja, Ok, tylko do czego później pasta przekaże to ciepło? Jak z jednej strony jest platikowa zaślepka a z drugiej płytka? Która wcześniej była ameliniowa a teraz z tworzywa. Zrobi się termos i tyle...
To wszystko prawda, ja tylko skorygowałem Twoją opinię jakoby zastąpienie powietrza czymś o większej przewodności cieplnej miało pogorszyć chłodzenie.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

ptja, OK, masz rację. Nie wyraziłem się wystarczająco precyzyjnie. Fakt faktem zalanie tego termożelem uważam za kiepski i trudny w wykonaniu, a wręcz przy tej latarce niemożliwy.
adekbws
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 01 lut 2015, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: adekbws »

sory, ale nie znam jeszcze tej konstrukcji, nie wiedziałem nic o plastikowej zaślepce, przyjdzie będzie się grzać to będę kombinować :)
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Jakby dobrze pokombinować to może udałoby się tam wsadzić jakąś diodę na podłożu 16mm
upload_img/obrazki/IMG_586564d54a5464573.jpg
zdjęcie kolegi @GUTEK@

Jeśli zeszlifowało by się anodę i umieściło leda na dobrej paście to przy tym prądzie odprowadzanie ciepła byłoby aż nadto dobre. Największy problem byłby ze skręceniem całości, ponieważ podniosłoby to cały kolimator a gwint jest dość krótki.
Pytanie tylko czy warto? Jako dla zabawy czy sztuki tak, a użytkowo? Cóż, niech już każdy sam sobie odpowie :wink:
mszpaku
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 10 lis 2016, 01:16
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: mszpaku »

witam,
chciałem powiedzieć coś nt tej czołówki

https://pl.aliexpress.com/item/2x-Cree- ... 0.0.KWpMSN

wersje bez pudełka, tylko z kabelkiem...
dla mnie najfajniejsza rzeczą są tryby, zawsze włącza się na low, drugie klikniecie włącza high, niema tzw pętli z stroboskopem...
a po przytrzymaniu można w pętli przejść przez jasności.

to co mnie martwi na high jak święci to aż czuć na dłoni ciepło światła... czyżby jak popracuje chwilę to się spalą diody...
Ostatnio zmieniony piątek 16 lut 2018, 06:03 przez mszpaku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

mszpaku pisze:jak święci to aż czuć na dłoni ciepło światła
Światło to energia i można bez problemu samym światłem przepalić sweter, po przyłożeniu latarki zaraz do niego. O ile ciepło czujesz też na obudowie to jest dobry znak.
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

W razie czego, można też rozpalić ognisko :twisted:

https://youtu.be/90sR0n79sm8
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 973
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

mszpaku pisze:witam,

to co mnie martwi na high jak święci to aż czuć na dłoni ciepło światła... czyżby jak popracuje chwilę to się spalą diody...
Cześć, jeśli czujesz jedynie ciepło światła, a obudowa pozostaje chłodna to kiepski znak, a jeśli obudowa również szybko łapie temperaturę to jest szansa że trochę lampka posłuży.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

1984 pisze:W razie czego, można też rozpalić ognisko :twisted:

https://youtu.be/90sR0n79sm8
Ta czarna szmatka na filmiku to zwęglona bawełna, rozpala się od samego patrzenia :D i jest używana jako jedna z najlepszych rozpałek.
adekbws
Posty: 30
Rejestracja: niedziela 01 lut 2015, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: adekbws »

Przyszła dzisiaj latarka, na początku myślałem, że jest bez regulacji, ale po obejrzeniu filmu na YT, Gutka dowiedziałem się jak się ją włącza i wszystko działa. (masz suba Gutek).
Jestem na razie bardzo zadowolony, muszę ją sprawdzić w boju.
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Posty: 149
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 17:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Post autor: @GUTEK@ »

Dzięki, jeszcze 996 subskrypcji i będę mógł zarabiać na filmikach ;)
ODPOWIEDZ