Latarka do nhft

....nie pasujące gdzie indziej...
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Zależy ile masz czasu i czy odpowiada CI wielkość latarki.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Może faktycznie niewielki zoom sprawdził by się tu najlepiej np. taki viewtopic.php?t=22500&highlight=uf-1407
Tylko oczywiście zmodyfikowany.
Góral
Posty: 8
Rejestracja: niedziela 24 lut 2019, 09:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Góral »

Pytanie ile czasu ty byś potrzebował na zmontowanie latarki?
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Zoom jest średniakiem we wszystkim - refy w zależności od rozmiarów diody i refa (szeroki/płytki do szeroki/głęboki) daje wyższość na bliskim ALBO średnim ALBO dalekim dystansie.
Ktoś kiedyś porównał zooma do 10-boisty - w każdym mocno średni w żadnym mistrz, ale żaden mistrz nie pokona mocnego średniaka w innej dyscyplinie ;)

Co do pytania szczegóły PW.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Jeszce ciekawą opcją może być Astroluxa S2.
Awatar użytkownika
Goferjw
Posty: 187
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 21:35
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Goferjw »

W zależności od dostępności i rzeczywistego terminu na kiedy Ci trzeba latarkę to bym celował w którąś z poniższych opcji:
- Convoy S2+ XPL-HI uniwersalna,
- Convoy C8 lub C8+ XPL-HI już nie tak uniwersalna, większa głowica, większy zasięg i lepsze skupienie,
- BLF A6 XPL-HI to jak Convoy S2+ ale na sterydach.
W zasadzie podane wyżej latarki są dostępne albo w PL albo w magazynach EU, czyli jak nie wkradnie się żaden chochlik do tygodnia czasu masz latarkę u siebie. Podkreślona opcja moim zdaniem najlepsza, mimo iż mój egzemplarz ma nadal status "back order" i nie wiem kiedy się go doczekam ... Mała, mocarna, dobry zasięg.
Ostatnio używane
S41, EC03, H03
Awatar użytkownika
septius
Posty: 171
Rejestracja: piątek 21 wrz 2012, 14:27
Lokalizacja: już Gdynia...

Post autor: septius »

Chłopaki, jak się dogadacie to dajcie później drobną recenzję, bo może faktycznie też zmienię swoją C(8)główkę na coś mniejszego :)
Pozdrawiam
Jacek
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Wspomniałem o Astroluksie S2 bo jest mniejszy od C8 a zasięg ma podobny.
Goferjw, raczej zamiast S@+ zwykłą S2 bo taka ma dłuższy reflektor więc skupienie i zasięg większy, S2+ jednak będzie bliżej i szerzej.
Mociumpel
Posty: 2095
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 13:50
Lokalizacja: Wrocek

Post autor: Mociumpel »

Dostałem kilka pytań więc na szybko zdemontowałem tę diodę https://led4power.com/product/new-osram ... dtp-mcpcb/ z innej latarki i wpakowałem w Convoya S3 - płytki ref SMO plus jakas szybka z niebieska powłoką.
Ponieważ dioda jest mocno czuła na przesterowanie powyżej 5-6A to aby nie przepalić jej użyłem takiego sterownika https://www.banggood.com/Astrolux-S1-BL ... 09980.html ale bez ulepszeń - z pomiarów na dupce na pełnym ogniwie ciągnie nieco ponad 5A i lekko zmienia barwę stąd opór latarki jest na styk i prąd zgodnie z tym wykresem https://farm2.staticflickr.com/1932/437 ... 59e7_o.jpg jest ciut za duży. Z kilku prób i spadku napięcia na ogniwie do ok. 4V było niecałe 5A - a więc prawie na szczycie.
Wyniki wstępne - po stabilizacji ok. 15 sekund:
1. Z 1m - ok. 25500 luxów - szacowany zasięg teoretyczny 320 m
2. Plama z 1m - ok. 12cm, i szacunkowo na 10m - 1,2m, na 50m - 6m.
3. ilość światła za szybką - ok. 720 lumenów - przyjmując ok 20% straty na szybce i odbłyśniku dioda daje ok. 900 lm - mniej więcej zgadza się z rysunkiem ;)
4. Ponieważ nie mam S2 z głębokim refem - jedynie sam ref SMO - próba wykazała z 1m ok 36 000 luxów - skupienie ok. 380 metrów.
Ponieważ pomiar był dla refa S2 SMO "z ręki" traktuje go jako poglądowo - widać różnicę choć nie jest porażająca.

Ogólnie - latarka ma wygar, ale jako podręczne oświetlenie punktowe - mało lumenów daje ale bardzo ładnie skupia - do celów "wziernikowych" jest porównywalna z podstawową C8 z XM-L2 , z wiekszym Oslonem zapewne dałaby radę poprawić o 50%? wyniki.
Jakby kogoś interesowały suche liczby to tutaj https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0 są zebrane wyniki różnych latarek z różnymi diodami - można oszacować czego się spodziewać po konkretnym modelu.

No i na koniec wada która boli - COnvoy S3 i pochodne to MAŁE latarki są i choćbyście wyczynowcy nie wiem jak chcieli to po kilkudziesięciu sekundach jest gorąca - stąd osiągi na maxie są chwilowe, na mniejszych prądach nie są złe ale ... no fizycznie nie da się dłużej jak 60 sekund utrzymać latarki w ręku przy 5A ;)

I krótka sesja:
1. pomiar z metra
Obrazek
2. Wynik z metra x 10 - ok. 5A
Obrazek
3. Kurdupel od czoła - S3 SMO 18350
Obrazek
4. Kurdupel z bratem rowerowym
Obrazek
ODPOWIEDZ