Na początek kilka fotek łądowarki i analizera w jednym

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Nie wiem Pawlesz. Trzeba by poszukać w specu. Ale nie kojarzę żeby takowe ładowała.
Zerknę zaraz do manuala.
Edit: Nie ma takowych w manualu.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...no ta mozliwosc przeoczenia pomiaru jest wkurzajaca bardzo.Dokladnie-BC900 czy 700 dla AA i AAA jest lepiej pomyslana.
A czy ona wydaje jakis dzwiek w momencie zmiany trybu na ladowanie?Mozna by probowac to przerabiac, zatrzasnac wskazania wyswietlacza....no ale moze da sie znalezc ciekawszego gotowca..?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Calineczka pisze:...no ta mozliwosc przeoczenia pomiaru jest wkurzajaca bardzo.Dokladnie-BC900 czy 700 dla AA i AAA jest lepiej pomyslana.
A czy ona wydaje jakis dzwiek w momencie zmiany trybu na ladowanie?Mozna by probowac to przerabiac, zatrzasnac wskazania wyswietlacza....no ale moze da sie znalezc ciekawszego gotowca..?
Tak, wydaje dzwięk podczas zakończenia ładownia/rozładowywania.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...a najpierw jest dzwiek i potem zmienia sie zawartosc wyswietlacza czy na odwrot?Chodzi mi o to, czy mozna zastosowac dzwiek jako "zamrazacz" obrazu na LCD...czy tez ow sygnal jest pozniej, po zmianie wskazan/funkcji...
SP2BZW
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 14 lut 2008, 20:03

Post autor: SP2BZW »

...
Ostatnio zmieniony sobota 11 paź 2008, 00:38 przez SP2BZW, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

W sumie to jednak ta ładowarka ma jedną poważną wadę... Ogniwo 2200 to 5,5 godziny, pakiet 4400 to 11 godzin - ja na rower mam 6600... Eee, jednak poszukam czegoś innego ;)
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Już doczytałem jak działa pomiar pojemności. Naciskając krótko przycisk Discharge zaczyna rozładowywać ale w opcji Conditioning (rozładowuje mierząc przy okazji a potem ładuje do pełna, taka powiedzmy opcja formowania ogniwa). Aby włączyć funkcję Analyze należy natomiast przytrzymać przycisk Discharge na 3-5sek. wtedy będzie rozładowywał, mierzył pojemność i po tym się zatrzyma, wyświetlając końcowy wynik.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Dominik pisze:W sumie to jednak ta ładowarka ma jedną poważną wadę... Ogniwo 2200 to 5,5 godziny, pakiet 4400 to 11 godzin - ja na rower mam 6600... Eee, jednak poszukam czegoś innego ;)
\
Dominiku 18650 można ładować nawet 4 sztuki w szeregu. Wtedy również prąd ładowania jest 400mA. Już nawet myślałem nad taką tuleją aluminiową z zamykanymi na docisk korkami. Pomiędzy ogniwka magnesy, czujnik temperatury na środek tulejki. Ale pomysł z lekka może się wydawać kontrowersyjny (chociażby w przypadku różnego poziomy rozładowania poszczególnych celli). Jak narazie ładowałem po trzy sztuki i ładuje je bardzo równomiernie (identyczne napięcie poszczególnych celli po wyjęciu)
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Pod warunkiem, że stosujesz rozdzielone ogniwa - ja mam zwykle do czynienia z pakietami.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...właśnie, dzięki uprzejmości Bociana, testuję to urządzonko. :mrgreen:
Pierwsze wrażenia-no ten pisk jest niemiły, mogli by wyeliminować takie niespodzianki w tej cenie.
Druga sprawa-żadnych regulacji, bieda, prąd ładowania to ponoć 400mA i nie mozna wybrac większego. Na naładowanie 18650 trzeba dłuuugo czekać. Inny ból, przy rozładowywaniu pokazuje obliczoną pojemność , po zakończeniu cyklu "discharge" po 15min zaczyna ponownie ładować. Jak przeoczymy owe 15min to nici z wyników pomiaru. Przynajmniej tak zrozumiałem instrukcję....
-prąd rozładowania 300mA, ehh, testowanie jednego 18650 na tym ustrojstwie zajmuje kopę czasu!!!!
-po 13tu godzinach przerywa automat. ładowanie-skromnie, max. pojemność li-iona którego mozna naładowac wychodzi 5,2Ah, nie licząc strat.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Arku podpowiedz. To że rozładowuje a potem ładuje to funkcja refresh. Żeby zmierzyć ogniwo to trza po podłączeniu przycisk trochę dłużej potrzymać (aby napis przestał migać) (sam miałem z tym problem), Urządzenie nie jest rewelacja ale pozwala obadać jak wacha sie oddawana pojemność przy pobieranym mniejszym niż założona prądzie.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Dzięki, sprawdzę :wink:
ODPOWIEDZ