CHID - fakty i mity

...wszystko związane z lampami wyładowczymi, HID i nie tylko...

Co sądzisz o CHID?

Bawiłem się - polecam
8
28%
Bawiłem się - nie polecam
0
Brak głosów
Nie bawiłem się, ale chętnie bym się pobawił
18
62%
Nie bawiłem się i nie mam zamiaru się bawić
3
10%
 
Liczba głosów: 29
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

pawelsz pisze:hmm- HID za 200 zeta- zapomnij
Nie cały HID - sam zestaw z Allegro za taką cenę, nie wliczam w to obudowy, zasilania...
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

zagadaj do Bossa - składał coś
Ja osobiście do ręcznej lampki bałbym dać coś, co może wywalić - odpryski szkła i innych różności nie są moim celem- zwłaszcza w ręce
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

pawelsz pisze:zagadaj do Bossa - składał coś
Ja osobiście do ręcznej lampki bałbym dać coś, co może wywalić - odpryski szkła i innych różności nie są moim celem- zwłaszcza w ręce
Dlatego właśnie zastanawiam się m.in. jak często i czy faktycznie wybuchają - każdy słyszał o kimś, kto słyszał, że komuś wybuchło, ale jak to jest faktycznie? Szukam w miarę potwierdzonych informacji, najchętniej z pierwszej ręki.
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Mam taki zestaw w swoim samochodzie o tem. barw. 4300 bodajże i na dzień dzisiejszy nie doszło do eksplozji żadnego z palników :twisted: . Kupiłem go za 220 zł i nie narzekam, widoczność znakomita a że w reflektorach soczewkowych siedzą i są dobrze ustawione nikomu nie wadzą. Nie zamienił bym ich z powrotem na halogeny bo nie ma porównania. Mam kilku znajomych z podobnymi zestawami i u nich też bez problemów. Jednak kiedyś pracowałem w firmie zajmującej się oświetlaniem różnych imprez i używaliśmy tam palników o mocy 4-10 kV i kiedyś jedna z lamp explodowała co spowodowało uszkodzenie samochodu na którym się znajdowała ( Dodga ) , zniszczenia były na tyle poważne że samochód poszedł do kasacji. Po zgaszeniu takiej lampy trzeba było odczekać 30 minut aby ostygła gdyż w tym czasie ciśnienie wewnątrz spadało do około 50 atmosfer ( podczas pracy około 200 ) lecz moim kolegą się spieszyło i wstawili jedną lampę na samochód bez odczekania tego czasu i bez jej demontażu ( zawsze wymontowywaliśmy żarówki po świeceniu i przewoziliśmy je w specjalnych walizkach a każda z osobna jeszcze w specjalnej oprawie z plexi. Po chwili jak uruchomili silnik i przejechali kilka metrów po kilku dziurach na poboczy ogromny huk i po ptokach, całe szczęście że odłamki akurat nie trafiły w żadnego z nich ani ludzi którzy znajdowali się nie daleko. Miałem jeszcze jakiś czas fotkę z tego zdarzenia ale nie wiem gdzie jest, oglądający nie mogli uwierzyć że to od żarówki takie zniszczenia, od tego czasu losowaliśmy kto po imprezie wykręca żarówki z reflektorów :evil: .
Tak więc zdarza się raz na jakiś czas z tym że tamte żarówki były wielkości butelki po mleku a nie takie małe jak te co mam w samochodzie, poza tym żarówka jest najbardziej niebezpieczna zaraz po świeceniu zanim wystygnie, co do tego jak się zachowa podczas wybuchu w latarce to obawiam się że może wybić szkło zabezpieczające reflektor.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Midi opowieść budząca grozę ale moc tych palników 4-10kV :???: Miałeś na myśli Waty? I najpierw piszesz o palnikach a potem o żarówkach już sam nie wiem czy chodzi cały czas o palniki HID czy ta "bombowa" historia dotyczy już jakichś mega ŻARÓWEK :neutral:
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Chodziło mi cały czas o palniki, my w sumie nazywaliśmy je żarówkami i tak się przejęzorzyłem :wink: . Tak największy palnik miał 10000 W, wiem że takie same używa się w projektorach kinowych. Oświetlaliśmy różne wielkie imprezy w stylu światełko do nieba Jurka Owsiaka, otwarcia marketów, firma nazywała się Space Cannon.

Tak wyglądały http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... a08069.jpg
A tu strona o podobnych sprzętach http://www.vizual.pl/index.php?go=gielda
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

midi pisze:
Tak wyglądały http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... a08069.jpg
A tu strona o podobnych sprzętach http://www.vizual.pl/index.php?go=gielda
Eh, marzenia... (;
Error 404: signature not found.
Awatar użytkownika
androot
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 14:55

Post autor: androot »

Mój HID w rowerze dalej świeci. Przetwornica z palnikiem kosztowała 200zł. Nie mogę mu nic zarzucić.
Awatar użytkownika
tom634
Posty: 51
Rejestracja: piątek 02 maja 2008, 17:32
Lokalizacja: EPTO
Kontakt:

Post autor: tom634 »

Witam,
a mogę prosić o zdjęcia i ilość pobieranego prądu (ew. akumulator i czas pracy na nim?)? ;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
androot
Posty: 79
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 14:55

Post autor: androot »

Xkam

Post autor: Xkam »

a ja sobie zamówiłem na allegro i już mam zestaw xenonów H3 6000k jednego już zainstalowałem w szperaczu (na dniach dam fotki) a nad drugim myśle do roweru pobór przy rozruchu mam około 7.5A a potem spada do około 3,5A
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

Może znajdzie się ktoś z Warszawy chętny na zakup takiego taniego zestawu ze mną na pół? Nie ma to jak być studentem (;
Error 404: signature not found.
Xkam

Post autor: Xkam »

sorry za OT ale co ma bycie studentem do tego? że kasy mało ja mam 16lat i jakoś nie narzekam :mrgreen:
Awatar użytkownika
matemaciek
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek 10 mar 2008, 22:21
Lokalizacja: Bialystok / Warszawa
Kontakt:

Post autor: matemaciek »

Xkam pisze:sorry za OT ale co ma bycie studentem do tego? że kasy mało ja mam 16lat i jakoś nie narzekam :mrgreen:
Kasa to jedno, a robienie nierozsądnych i niebezpiecznych rzeczy to drugie (;
Error 404: signature not found.
Xkam

Post autor: Xkam »

to nie jest niebezpieczne jak się tego używa z głową, a nie przy zapłonie trzyma się palnik w ręku i na niego patrzy, a z tym waszym wybuchaniem palników to chyba jakiś fake kto się z tym spotkał przeleciałem peło stron www i jeszcze się z tym niespotkałem
ODPOWIEDZ